N°. 746. Donderdag 31 Julij. A". 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kust voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maandeu. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 ra.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 in.; 's middags te 11 u. 15 m., 'suamiddags ie 3 u. 46 ui. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag vau 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 's ra. 89 u. 30 m. av. j Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Tie Gemeente- Architect is t» spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9-2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Door Z. M. is tot ridder der orde van den Ned. Leeuw benoemd de geheim-regeringsraad F. P. Fournier, voorzitter van de Vereeniging der Duitsche Spoorwegdirectiën. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan Mr. E. J. A. graaf van Bylandt, als lid van het collegie van cu ratoren der Hoogeschool te Leiden en aan Jhr. Mr. D. F. van Alphen als subst.-griffier bij de arrond.-rechtbank aldaar voorts benoemd tot kantonrechter te Sluis Mr. W. F. van Deinse, adv. te Hulst; bij het wapen der artill. tot luit.-kol. bij den staf den majoor O. H. Kuyckkomm. der Koninkl. Militaire Academie; tot majoor bij het reg. veld-artill. den kapt. der 1ste kl. A. F. M. d'Hamecourt van het reg. rij dende artillerie; tot luit.-koll bij het 1ste reg. vesting-artill. den majoor Jhr. F. Wttewaal van Stoetwegen van het reg. veld-artill. en tot luit.-kol. bij het reg. rijdende artill. den majoor Jhr. L. J. Tindal; tot kapt. bij het 1ste reg. inf. den Isten luit. G. J. ten Raa van het 2de reg. en tot ambtenaar lste kl. voor de burgelijke dienst in Ned. Indie Mr. J. J. Schueitber, candidaat-ambtenaar. Z. M. heeft den kapt. J. Roo9male Nepveu, van het reg. rijdende artill. eervol als HD. ordonnansofficier ontsla gen, den kapt. A. J. H. Faes, van het 7de reg. inf., gepen sioneerd en vergunning verleend aan den officier van gezondh. lste kl., Dr. A. F. Bauduin leeraar bij 's rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht, om te rekenen van 1 Sept. a. s. voor den tijd van 3^ jaar tijdelijk in Japansche militaire dienst te treden. Men verneemt dat het verblijf van Z. K. H. den Prins van Oranje te Londen met een week is verlengd. De afdeelingen van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal hebben Dingsdag een aanvang gemaakt met het onderzoek van de verschillende thans bij die vergadering aanhangige wetsontwerpen. Den 5den der maand Augustus zal het te Delft gesta tioneerde 2de bataillon van het 4de reg. inf., onder bevel van den majoor d'Harvant Bigot de Villandry, naar de legerplaats van Milligen marcheren, en wel den 5den Augustus van daar naar Gouda; den 6den van Gouda naar Woerden, den 7den van Woerden naar Zeist en den 8sten van Zeist naar Nijkerk. De tirailleur-compagnie van gemeld bataillonreeds gekam peerd in bet kamp te Zeistzal dien dag het kamp verlaten en mede naar Nijkerk marcheren en den 9den Augustus van Nijkerk naar de legerplaats te Milligen. Nadat de leden van het spoorwegcongres Maandag deel genomen hadden aan het diner in Frascati, hebben zij een watertogtje op het Y gedaan en te 10 uur het ter hunner eere afgestoken vuurwerk bijgewoond aan boord van de ter hunner beschikking gestelde stoombooten. Dingsdag morgen te half tien uur werden weder de beraadslagingen aangevan gen en voortgezet. De Voorzitter gaf kennis, dat reeds 51 leden zich tot het maken van den pleiziertogt naar Londen aangemeld hadden, waarop zich nog eenige doen inschrijven. Na de behandeling van eenige punten waarop wij nader zullen terug komen werd de vergadering te 2 uur gesloten wanneer de leden zich begaven naar 's Lands werf, om Zr. Ms. stoomschip Soerabaija te zien afloopen. Toen dit had plaats gehad be gaven zij zich naar het Park, om deeltenemen aan het diner dat hen door den handelstand werd aangeboden. In de zitting van den Gemeenteraad van 's Gravenhage van Dingsdag is ingekomen een missive van den heer Piaget te Rotterdam, waarbij hij bedankt voor de benoeming van leeraar aan het Stedelijk Gymnasium aldaar. Van Curatoren van laatstgemelde inrigting is ingekomen een aanbeveling ter benoeming van een leeraar in de Hoogduitsche taal- en let terkunde; zijnde besloten tot de benoeming overtegaan in de eerstvolgende zitting na acht dagen. De lijst van aanbe veling bestaat uit de volgende heerenDr. C. A. K. G. T. Sichererlector in de Hoogduitsche taal- en letterkunde aan de Hoogeschool te Leiden en docent aan het gym nasium aldaar, en Dr. B. Koster, voormalig onderwijzer in het Hoogduitsch aan het instituut van Noorthey, thans on derwijzer in diezelfde taal en leeraar in de Hollandsche taai en letterkunde aan King's Colledge te Londen. Alsmjade:«eti missive, houdende aanbeveling ter benoeming van hirfp-leerareive^ bij het Gymnasium. De lijst van aanbeveling is KJdys zame,!!.^ gesteld: Voor de vakken, bedoeld bij art. 30, aiile-Y§C< X-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1