Nü. 744. Dingsdag 29 Julij. A°. 1862. Binnenlandseh Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot commies bij het depart, van Buitenl, Zaken Mr. W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oye. De audiëntie van den Minister van Finantien zal Don derdag 31 Julij niet plaats hebben. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft tot rector aan het Gymnasium te Enkhuizen benoemd Dr. A. Bomein, conrector te Middelburg. Men verneemtdat Z. M. Keizer Napoleon den baron van Hardenbroek van 's Heeraartsberg en Bergambacht, Ka merheer van H. M. de Koninginheeft benoemd tot groot officier van het Legioen van Eer. Zaturdag 11. had te Botterdam een wedstrijd van de Ko ninklijke Nederlandsche Yachtclub plaats, die door den presi dent Z. K. H. Prins Hendrik werd bijgewoondterwijl onder de verdere talrijke aanwezigen ook den beroemden zeeschilder Gudin werd opgemerkt. Prijzen zijn o. a. behaald van N°. 17, pleiziervaartuigende premie, bestaande in een fraaije néces saire door Piet Heintoebehoorende aan K. Breuning te Leiden. Het Bewind der Yereeniging van en voor Nederl. In- dustrieelen heeft zijn bezwaren tegen het aanhangig wetsont werp tot herziening van het tarief der in- en uitvoerrechten bij adres aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal te kennen gegeven. Drie kweekelingen van 's rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht zijn dezer dagen wegens onvoldoende studie van die school verwijderd. Onderscheidene dagbladen behelzen berigten - de mees ten slechts overgenomen, - betreffende den onaangenamen indruk, die het Japansche gezantschap van de houding der Neder landsche regering ontving en medenam. Thans schijnt uit ge loofwaardige mededeelingen te kunnen worden opgemaakt, dat onze Koning en ons Ministerie een waardige houding tegen dat gezantschap hebben aangenomen, want dat zij ge toond hebben de sluwe vraag van Japan, om een nieuw uit stel voor de opening zijner havens te verkrijgenbeter te be grijpen dan Engeland en Frankrijkdie beter hadden gedaan voor en aleer aan de eischen van Japan toetegevenzich met Nederland en de andere met Japan tractaten gesloten hebbende natiën te verstaan over het te geven antwoord aan de ge zanten. Had men ééne lijn getrokken, het antwoord zou zeer zeker neen geweest zijn en te recht. Nederland heeft voor de gedane opofferingen en bemoeijingen boven de andere mogend heden geen voorliefde ondervondenmaar is bij de andere mogendheden door Japan niet zelden ter zijde geschoven. Het is de taak van de Nederlandsche Begering te onderzoeken wie hiervan de schuld is. Te 's Gravenhage heeft een soortgelijk geval plaats ge had als waarvan de dagbladen onlangs uit Gouda melding maakten. Een jonggezel was vijftien jaren geleden, zoo al niet gehuwd, toch aangeteekend met een jonge dochterdoor welke omstandigheden ookhet huwelijk ging niet door, en nam de aanstaande dienst naar Indie. De afstand noch het tijdsver loop verminderde in geenen deele zijn trouw aan de achter- gelatene beminde, en hij moet daarvan blijk hebben gegeven door haar geregeld jaarlijks gelden toetezenden. Toezenden is eene zaak, maar ontvangen eene andere, althans de beminde ontving nietsdacht den manmet wien zij eenmaal was aan geteekend, dood, hetgeen almede door een verklaring zou zijn gestaafd, en zag dus geen zwarigheid om met een ander in het huwelijk te tredenzij werd moeder van een talrijk kroost, Hoe verbaasd was zij toen zij dezer dagen den dood gewaande voor zich zag, aan wiens vijftienjarige trouw zij nu niet meer mag beantwoordende gewaarwordingen van den teruggekeerde laten zich ook moeijelijk beschrijven. Hoe 't nu met de over gemaakte maar niet ontvangen gelden staat, zal een onderzoek moeten uitmaken. Op de kermis te Vlissingen was aan weeskinderen ver gund zich in een carousel te vermaken. Een weesmeisje ging op een paard zitten, maar naauwelijks is de molen in vollen draai, of zij valt van het paard, blijft met een voet aan den stijgbeugel hangen en wordt met het hoofd eenige toeren langs de straatsteenen gesleept. Ofschoon de draaimolen zoo- spoé'dig. mogelijk in zijn vaart werd opgehoudenmoest njtfn het,,kind toch vreesselijk verwond naar het gesticht vervoeren, alwaar het meisje Vrijdag 11. aan de gevolgen overleed;" LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden ƒ1.95, en franco per po9t ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mer9 Vijf Cent9. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Ct9. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct9. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 _u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 ra.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middag9 2} u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingeo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 9—12 en van 2—7 uur. Zondag van 8—9 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11i uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Delastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1