Nu. 743. Maandag 28 Julij A". 1862. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den lsten luit. J. Zaalberg bij de dienstdoende schutterij te Leiden en in zijn plaats benoemd tot 1ste luit den 2den luit. Mr. L. D. Suringar; voorts tot 2de luits. den sergeant H. A. Schmier en den schutter W. L. van Kaathoven. Met Z. M. goedkeuring is door den Nederl. consul-ge neraal te Londen tot zijn vice-consul te Glasgow benoemd de heer J. van Raalte. Men berigt, dat Z. M. dezer dagen incognito te Frank fort de schietbaan van het scherpschuttersfeest heeft bezocht. H. M. de Koningin heeft Vrijdag avond op het pa leis Het Huis ten Boschreceptie verleendwaarbij aan H. M. is voorgesteld de echtgenoote van den heer van der Maesen de Sombreff, Minister van Buitenlandsche Zaken. Z. K. H. prins Hendrik is heden morgen uit de residentie naar Rotterdam vertrokkenom aldaar bij het feest der Yacht- Club tegenwoordig te zijn. Dingsdag 29 Julij zal de audiëntie van den Minister van Oorlog niet plaats hebben. De Minister van Justitie heeft de rijksveldwachters van de 2de kl., met den rang van brigadier, A. Hazelhorst van Gouda naar Leiden en J. Edelkoort van Leiden naar Gouda verplaatst. De Minister van Finantien heeft bepaald, dat de aansla gen van het patentrecht voor naamlooze maatschappijen krach tens de wet moeten gesteld worden ten name van de vennoot schappen en niet ten name van den directeur. Aan den Gemeenteraad van Utrecht is een plan inge diend tot stichting van een ziekenhuisdoor een commissie ontworpenwaarvan de kosten zijn geraamd op 300,000. De wolveilingen, in deze week te Rotterdam gehouden, werden door een vrij aanzienlijk aantal koopers bijgewoond. De 2062 balen van de Nederl. Handel-Maatscbappij werden allenuitgezonderd 80 balen Port Philipwol, verkocht. Van de 1564 balen, door particulieren aangeboden, werd slechts een gedeelte verkocht. De prijzen voor kaapwol bestemd waren algemeen iets hooger dan in April 11., maar de beste soort kon in die verhooging niet deelen. De Port-Philipwol vond met moeite koopers, het aantal gegadigden was gering. De 12de jaarlijksche algemeene vergadering van de Broe derschap der kandidaat-notarissen in Nederland zal te Utrecht den 15 September a. s. worden gehouden. De ontslagen prior van het klooster St. Catharinadal te Oosterhout houdt zich in die streken weder op en schijnt plan te hebben om dat klooster weder binnentedringen. De rijksveldwacht en de brigade marechaussée houden daarop toezigt. Uit Nieuw-Beijerland wordt berigtdat de hoop op een goeden aardappelenoogst was verlevendigd en van de ziekte nog geen spoor is te ontdekken. Te Oldenzaal is op een plegtige wijze de prachtige pomp onthuld, die door den heer Kistemaker, bisschop van Ura- nopolis i. p. i. en vicaris van Curasao aan zijn geboorte stad geschonken is. Dingsdag avond was het dorp Scheveningen in rep en roer. Omstreeks 9 ure verspreidde zich op het strand en in het dorp het gerucht, dat een der villa's op den weg in brand stond. In een oogenblik spoedde zich de gansche bevolking daarheen. De politie begaf zich naar de plaats van het onge val, en onmiddelijk was de brandspuit in aantogt. Toen deze echter halverweg was, zag men haar terugkeeren, want het bleek, dat niet een villa, maar eenvoudig een oude ton in brand stond. Een jufvrouw namelijk had zich geamuseerd met in de tuin eener villa een teerton in brand te steken, zonder dat daardoor bij de heerschende windstilte eenig ongeluk werd veroorzaaktzoodat de wegbewoners die men gewaarschuwd had er met den schrik afkwamen. Bij de algemeene politie verordening is wel het afsteken van vuurwerk zonder toestem ming van Burg. en Weth. verbodenmaar het schijnt dat dit verbod op teertonnen niet van toepassing is. Niettemin zou het zeer wenschelijk zijn, dat dergelijke gevaarlijke vermakelijk heden niet geoorloofd waren. In de gemeente Schijndel woont iemand, die zich sedert jaren op uitgebreide schaal schijnt schuldig gemaakt te^heSnen aan het plegen van ontucht op meisjes, allen beneden de 14 jarenwaarvan een twaalftal voor den rechtercommissaris -te '9 Hertogenbosch zijn verhoord. !Sf3S^4 CC LEIDSCH DAGBLAD. De»e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 in.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 n. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar '9 Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag'9 middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuw9traat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 's middags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-TelegraaL Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegrauf dagelijks van '9 m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van S1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseo dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentien1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12}. Ct9. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct9. Zegelrecht 35 Cts. f*.' - A»*.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1