Nü. 740. - Donderdag 24 Julij. A°. 1802 Birmeiilaiidsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75 Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 n. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.j 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2$. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 's avonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acotjnien dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan Mr. A. Baron Mackay van Ophemert op verzoek eervol ontslag verleend als lid der bij het depart, van Binnenl. zaken bestaande adviserende commissie voor de stichtingen tan beurzen voor het onderwijs. Bij Koninklijk besluit van 5 dezer is goedgevonden de provincie Zuid-Holland, met ingang van den lsten Augustus a. s., te verdeelen in 11 schooldistricten; waarvan het 3de zal bestaan uit: Hillegom, Katwijk, Leiden, Leiderdorp, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Rijnsburg, SassenheimValken burg, Voorhout, Voorschoten, Warmond, Soeterwoude; en het 4de uit Aarlanderveen, Alkemade, Alphen, Barwoutswaarder, Benthui zen Bodegraven, Boskoop, Hazerswoude, Koudekerk, Lan- geruigeweide Nieuwkoop, Nieuwveen Oudshoorn, Reeuw ijk, Rietveld, Rijnsaterwoude, Ter Aar, Waarder, WoerdenWou- brugge Zevenhoven Zwammerdam. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zullen Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de too- neelstukken Les Vivacités du capitaine Tic en Après le Bal. Te Amsterdam is in de kracht zijn levens onverwachts overleden de luit.-kolonel der artillerie A. J. Dijckmeester vroeger kapt.-instructeur bij het regement rijdende artillerie, wiens kennis voor het wapen der artillerie ook voor de toe komst veel scheen te beloven. Aanstaanden Zondag ochtend zullen de leden van het Duitsche Spoorweg-Verein door de directie der Nederlandsche Rijnspoorweg-Maatschappij te Arnhem luisterrijk worden ont vangen en na een oponthoud van eenige uren naar Amsterdam vertrekken. Zondag arriveerden te Zalt-Bommel twee Hongaren in een wherry-sloep, komende van Rotterdam. Na de stad be- zigtigd te hebbenzijn zij Zondag morgen met een fikschen zuid-westen wind vertrokken naar Nijmegen, om hun reis naar Hongarije verder te vervolgen. Wij vernemen dat zij reeds drie jaren op deze wijze reizen; zij spreken Eugelsch, Fransch en Hoogduitsch. Mej. van der Burg is door den gemeenteraad van Zaandam benoemd tot hoofdonderwijzeres se aan de aldaar gevestigde bloeijende jongejufvrouwenschool. Men herneemt dat, tijdens het verblijf van het Japansch gezantschap te Utrecht, daaraan is aangeboden een bijbel, welke echter niet is aangenomen; doch dat door de gezanten wel is aangenomen een exemplaar der afbeelding: ^Onthou ding van drankgbruik," naar de schilderij van van Dijk.toe- behoorende aan de afdeeling Utrecht der Nederl. Vereeniging tot afschaffing van sterken drank. Daarentegen wordt verze kerd dat, tijdens het Japansch gezantschap aan de stad Leiden een bezoek bragt, een aanzienlijke dame hetzelve een bijbel heeft aangeboden, hetgeen zij welwillend hebben aangenomen. Voor de verkiezing van twee leden der Provinciale Sta ten van Zuid-Holland, hoofdkiesdistrict 's Gravenhage, zullen herstemmingen plaats hebben tusschen Jhr. Mr. H. G. C. L. Janssens en Jhr. Mr. H. J. van der Heim, die ieder 201 etemmen verkregenalsmede tusschen Mr. H. F. baron van Zuylen van Nyevelt, die 193 en de heer F, J. van der Burgh die 130 stemmen verkreeg. Bij de opening der stembriefjes, ingeleverd voor de verkiezing van een lid der Provinciale Staten van Zuid-Hol land, is gebleken, dat van de 358 stembriefjes waren 2 on ingevuld terwijl Mr. H. Cock verkreeg 220, Mr. S. Tak 134 stemmenMr. W. C. D. Olivier en Mr. J. L. Klaverwijden ieder eene stem. Het bureau van stemopneming besliste, dat derhalve Mr. H. Cock was verkozen. In de zitting van de rechtbank van Dingsdag (kamer van vacantie) heeft de heer M. E. Booij den eed afgelegd als notaris te Hillegom. Na die plegtigheid vroeg en bekwam ZEd. het woord, en sprak geheel uit het hart een woord van dank en erkentelijkheid voor de hupsche en vriendschappelijke bejegening van de rechtbank ondervonden. Hy herinnerde, hoe hij twintig jaar geleden op diezelfde plaats den eed had af gelegd als gezworen klerk ter griffie en in die betrekking de gelegenheid gehad heeft de onderscheidene leden der recht bank te leeren kennen en hoogschatten wijdde nog eefa woord aan de nagedachtenis van den vorigen president, bij wien hij zooveel jaren de functie van griffier bij de instructie der straf zaken had waargenomen en sprak de heeren van Öuteren en

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1