N». 738. Dingsdag 22 Julij. A°. 1862. MR. SAMUEL TAR. Binnenlandsch Nieuws. LE1DSC11 DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, eu kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12{- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te S u. 36 m.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m: en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar '3 Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., '3 namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 8—9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. •Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. T)e Gemeente'Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9-—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. De Redactie van de Gemeentestem is ook van gevoelendat het tijdstip, waarvoor de verkiezing plaats heeft, is de dag, dat de plaats openviel, ter wier vervulling wordt gestemd. De naam van een lid der vergadering, ter wier aanvulling wordt gestemd, welks beurt van aftreding op dat tijdstip nog niet is gekomen, wordt krachtens het slot van art. 61 der kieswet voor niet geschreven gehouden. De nieuwe stemming kan niets veranderen aan dat tijdstip, omdat niet het tijdstip in aan merking komt waarop de verkiezing geschiedt. De verkiezing geschiedt tot aanvulling van een plaats, die vóór 17 Junij 1862 is opengevallen, op welk tijdstip de beurt van aftreding voor Prof. H. Cock nog niet was gekomen. De stemmen op dien heer uitgebragt zullen door het bureau van stemopneming of door de Provinciale Staten van Zuid-Holland voor niet geschreven worden gehouden. - Wij bevelen voor de verkiezing van Dingsdag op nieuw aan: Z. M. heeft benoemd tot administrateur van financiën in de kolonie Suriname Mr. C. H. Immerzeel, referendaris bij het depart, van Financiën, afdeeling accijnsen; tot voor zitter der algemeene vergadering van deelhebbers der te Am sterdam gevestigde West-Indische Maatschappij Mr. J. Mes- schert van Vollenhoven, burgemeester van Amsterdam; tot 2de luit. bij het corps mariniers de kadets J. L. CadetJ. H. van Wely en T. Hansen; voorts den officier van gezondheid 3de kl., C. Gutteling, van het 7de reg. infanterie, gedeta cheerd bij de landmagt in West-Indie, en pensioen verleend aan den majoor bij het corps mariniers F. C. K. Baron Guarles de Quarles, met den rang van luit.-kolonel. Nog benoemd tot officier van gezondheid 3de kl. bij de zeemagt de kweekelingen bij 's rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen G. L, Aalbertsberg, J. E. Manikus C. J. A. de Groot, H. Moermans en M. C. Pannevis. Uit een door het Depart, van Financiën openbaar ge maakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de eerste zes maanden van 1862 blijkt, dat die middelen hebben bedragen 28,407,714,01^ tegen 27,980,618,12^ in hetzelfde tijdvak van 1861. De Minister van Binnenl. Zaken heeft aan het gemeen tebestuur van Deventer te kennen gegeven, dat bij hem geen bezwaren bestaan, om het athenaeum in een industrie-school te veranderen. De heer Hallo van Nijmegen deelt mede, dat hij reeds van den Minister van Binnenl. Zaken de verzekering heeft ontvangen, dat hem de concessie voor drie spoorweglijnen, van Nijmegen uitgaande, zal worden verleend, bijaldien hij de voorwaarden aanneemtdie men steltwaartoe hij zich be reid heeft verklaard. Het chemisch pharmaceutisch en botanisch gezelschap Concordia te Leiden heeft in een aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal ingediend adres verzocht, dat in de genees kundige wetten het beginsel wordt opgenomen, dat het aan tal apothekers voor het vervolg worde beperkt, zoodat het daardoor worde gebragt en blijven moge in natuurlijke ver houding tot het cijfer en de behoefte der bevolking. Z. M. opperstalmeesterbaron van Heeckeren van Was- senaer Twicket, is door Keizer Napoleon benoemd tot groot officier van het legioen van eer. De Gemeenteraad van Gorinchem heeft aan de hooge Regering kennis gegeven, dat met 1°. Januarij 1863 de ge meente niet meer voorziet in een locaal ten dienste van den arrondissementsijker. De Gemeenteraad van Rotterdam heeft besloten aan Dr. E. Piaget een verhooging van 1000 zijner bezoldiging aantebieden, wanneer hij zich bereid verklaart aan het Rot- terdamsche gymnasium verbonden te blijven en voor zijn be noeming aan het 's Gravenhaagsche gymnasium te bedanken. Dr. E. Piaget heeft voor zijn benoeming bij het Gym nasium te 's Gravenhage bedankt. De heer Mr. A. H. van Wickevoort Crommelin, hoog heemraad van Rijnland, te Haarlem woonachtig, is door de Koninklijke Engelsche Landbouw-Maatscbappij met eejj ren medaille vereerd voor het tentoongestelde Hwlanglache rundvee. fj. a Het bouwen eener hulpkerk van hout te? Én schede is 4": Vr' vL. \v 5 -

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1