RB. Te Huur aangeboden Prof. Mr. H. COCK. kiesvereeniging Vaderland en Oranje. Advertentiëii. en Leyden, 17 Julij 1862. aan de Zwitsersche Alpenzijn zaamgestroomdvergunt mij bij dit vaandel te zweren, dat wij het Vaderland getrouw zul len blijvenen dat wij ons gezamenlijk overal begeven zullen waar het ons roepen zal, tot verdediging bereid en in alle wapenen geoefend. Wij huldigen in dit prachtig vaandel het werk van vrouwenhanden, aan u allen en aan uwe eer gewijd dat Duitsche vaandelhetwelk Duitschers vereenigt. Ook reik ik dit vaandel over aan de stad Frankfort, thans een stad van feestviering. Aanvaardt dat vaandel en bewaart het ge trouwelijk Zondag morgen te 3 ure is te Londen in de West-Min ster Bridgeroad een brand uitgebrokendie eerst laat in den avond geheel was gebluscht en ontstaan zijnde in een timmer manswerkplaats, zich uitbreidde tot een belend magazijn van tapijtgoederenwaarvan het vuur zich weldra aan andere ge bouwen mededeelde. De oorzaak is niet met zekerheid bekend maar de schade wordt op 250,000 p. sterling 1,800,000) begroot. De internationale tentoonstelling te Londen is Maandag door 64,353 personen bezocht, waarvan 6413 met abonne mentskaarten. Het getal bezoekers in het glazenpaleis bedroeg dien dag 18,195 waarvan 2614 met abonnementskaarten. De groote jaarlijksche vereeriiging der Nationale scherp schutters-Associatie in de vlakte van Wimbledon werd Zatur- dag 11. besloten met een groote revue, door den hertog van Cambridge over de vrijwilligers van Londen 'gehouden. In weerwil van het ongunstig weder was de toevloed der belang stellenden veel grooter dan ten vorigen jare, zoodat men het getal der aanschouwers van dat militair schouwspel gerust op 100,000 begrooten mag. Onder de aanzienlijke buitenlanders was de maarschalk Mac Mahon hertog van Magenta, door eenige Fransche officieren vergezeld. Te Nashville, de hoofdstad van den staat Tennessee, welke sedert eenigen tijd door wapengeweld weder onder het gezag der Unie is gebragt, zaten, volgens de jongste berig- ten, de geestelijken bijna allen in het tuchthuis. De reden was dat zij allen zonder uitzondering hadden geweigerd den eed van trouw aan de Unie afteleggen. OFFICIEEL NIEUWS. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Zatur- dag 19 Julij 1862, 's namiddags te 2 uur. Onderwerpen: 1°. Benoeming van 2 leden voor het stem bureau bij de verkiezing van een lid voor de Provinciale Sta ten. - 2°. Benoeming van een lid voor de Commissie tot regtskundig onderzoek in zake de bottingen en riemtalen on der Soeterwoude. - 3°. Benoeming van een 2den hulponder wijzer aan de openbare school voor meer uitgebreid lager on derwijs der 2de klasse voor jongens. - 4°. Benoeming van een hulponderwijzer der 2de klasse aan de openbare school 2 voor onvermogenden. - 5°. Benoeming van een hulp- N° onderwijzer der 4de klasse aan de openbare school N°. 1 voor onvermogenden. - 6°. Adres van den chirurgijn J. A. Lon- gepée, om continuatie als heelkundige in het stedelijk zieken huis. - 7°. Adres van Dr. J. de Vlaamom ontslag als lsten docent in de wiskunde aan het stedelijk gymnasium. - 8®. Voordragt tot het in gebruik geven van gronden langs het Haarlemmer trekpadin gemeenschap met de gemeente Haar lem. - 9°. Voordragt tot onderhandsche verhuring van lokalen op het raadhuis. - 10°. Voordragt lot schadeloosstelling van den pachter van de Spanjaardsbrug. - 11°. Voordragt tot het tegen tauxatie overdragen der tienden onder Leiderdorp, aan de tiendpligtigen. - 12°. Adres van J. Rutgerstot het leggen van een duiker uit het huis op de Bloemmarkt, Wijk V, N°. 152. - 13°. Adres van W. C. Chimaer van Oudendorp, tot het maken van een duiker in de singelgracht buiten de Mare- poort. - 14°. Adres van) A. W. Sythoff, tot bebouwing van eem gedeelte van den aan hem in gebruik gegeven grond op de Koepoortsgracht. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 14en Julij 1862. 11 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 2 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens in een verkeerde rigting door de Vrouwesteeg te rijden. 1 wegens het klimmen in een boom. 1 wegens het werpen van vuilnis in het water. 1 wegens het rijden over de Klinkerstraat. 3 wegens het baggeren in de Singelgrachtzonder consent. 1 wegens het baggeren in de Drift zonder consent van het Hoogheemraadschap van Rijnland. 3 wegens het ten verkoop voorhanden hebben van onder- wigtig brood. 1 wegens het visschen bij nacht, in verboden vischtijd. 1 wegens het weigeren geldelijk te voldoen, aan de Gabel gelegen aan den Hofweg, onder Soeterwoude. Getrouwd J. W. LANTZENDORFFER, van Leiden J. KROM. Anna-Paulowna-Poldeb, 16 Julij 1862. Eenige kennisgeving Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon C. A. HAVENGA, geb. Buddingh. Ondergeteekende heeft zich als practiserend Geneesheer alhier geves tigd, Steenstraat, Wijk V, N°. 37. P. A. B. VAN DIEREN, Med. Doctor. een net Gemeubileerde VOORKAMER met SLAAPPLAATS, op een fatsoen lijke stand voor een eenigzins bejaarde Dame, desverkiezende met of zonder Kost. Informatiën zijn te bekomen in de Lees- inrigting van M. J. WITMANS, hoek Pieters Kerkstraat. HOTEL LEVEDAG n ii J Bovengenoemd LOGEMENT alsmede BEIJERSCH BIER- en KOFFIJHUIS op de Breedestraat tegenover de Choprlammersteeg, op heden GEOPEND zijnde, beveelt de Ondergeteekende zich bij zijne Stadgenooten en het reizend Publiek be leefdelijk aan. 18 Julij 1862. A. LEVEDAG. In de Vergadering van den I4den Julij 11. is besloten, tot Kandidaat voor het Lidmaatschap van de Provinciale Staten bij de stemming op Dingsdag den 22 Julij a. s., op nieuw aan te bevelen Namens de Vereeniging TAETS VAN AMERONGEN, Voorzitter. Leyden, 14 Julij 1862. H. C. HARTEVELT, Secretaris. De Heer en Mr. Prof. H. COCK, door de Kiesvereeniging V. en O. aanbevolen en door de meerderheid van de kiezers gekozenheeft die benoeming niet kunnen aannemen, nadat hem gebleken wasdat daarbij was voorbij gezien de bepaling in Art. 61 van de Kieswetdie de benoeming verbiedt zoo lang men niet als lid is afgetreden. Het is op dien grond dat de Kiesvereeniging V. en O. na gunstige bereidverklaring van den Heer Mr. Prof. H. COCK, zich verpligt acht hem op nieuw als Kandidaat voor te stellen. Zie Leidscfte Courant van Woensdag 16 Julij 1862,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3