Nü. 733. Woensdag 16 Julij. A°. 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH MGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eD franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Norn- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12[ Cts. Geboorte-, hu welijke- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen vau Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.;6u. 9m.j 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 11. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ra. terug naar 's Hage. Stoomboot vau Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezouderd de Zondag 5 u.; van Arasterdam Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgeus te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 ra., 'suamiddags te 3 u. 45 ra. 'savouds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's ra. 89 ii. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden- Burgemeester en Wethouders.Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en vau 3 6 uur; der Ia- eu Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks vau 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. De Regering heeft geantwoord op het Voorloopig Ver slag der Kamer betrekkelijk bet wetsontwerp tot ontbinding van den raad der gemeente Heemstede. De vraag, welke het hier geldt, is alleen deze: hoe kan, na de jongste volkstel ling, het cijfer van den raad van Heemstede in overeenstem ming worden gebragt met art. 4 der gemeentewetzonder het belang der gemeente en de rechten der kiezers te kren ken? Daartoe scheen en schijnt aan het gouvernement nog geheele vernieuwing van den raadkrachtens een wethet eenigst middel. En nu kan volgens de regering de bedenking geenszins afdoende worden geachtdat die vernieuwing niet bij een partiëlemaar bij een algemeene regeling behoort te geschieden, want het algemeene voorschrift zou, in het wezen, geen andere regels kunnen behelzen dan het tegenwoordig ontwerp. Tot de wetsontwerpen die bij de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal (thans op reces gescheiden) aanhangig zijn ge bleven, behooren 1°. het wetsontwerp tot afkoopbaarstelling der tienden. 2°. dat tot regeling van het middelbaar onderwijs. 3°. dat tot ontbinding van den raad der gemeente Heemstede. 4°. dat tot regeling van het geneeskundig staatstoezigt enz. 6°. dat tot regeling van het rechtsgebied der rechterlijke col- legiën enz. 6°. dat tot doorgraving van het kanaal door Holland op ziju smalst en verbetering van den waterweg van Rotterdam naar zee. 7°. dat nopens de cultuur-ondernemingen in Nederl. Indie. 8#. overdragt der Tienden van het Kroon- naar het Staats domein en beheer der Kroondomeinen. 9°. regeling van de pensioenen der Protestantscbe predi kanten en van hunne weduwen. Het berigt aangaande de vacature in het Provinciaal Gerechtshof van Gelderland in ons vorig nommer, was niet volledig. Op de lijst der aanbeveling, door het Hof opgemaakt komen de volgende heeren voor: 1°. Mr. J. F. Pringleadvocaat-generaal bij het Gerechts hof; 2°. Mr. G. C. Gordon, president der rechtbank teTiel; 3°. Mr. C. P. Hennyrechter in de rechtbank te Arnhem 4°. Mr. O. A. van Tricht, officier van justitie bij de recht bank te Nijmegen; 5°. Mr. W. R. Post, rechter in de recht bank te Tiel; 6°. Mr. W. J. Triebeis, rechter in de rechtbank te Nijmegen. De aanbevelingslijst voor de keuze van een raadsheer in het Prov. Gerechtshof in Overijssel, bevat de volgendena men: Mr. G. D. Ribbius, advocaat-generaal bij het Provin ciaal Gerechtshof van Overijssel; Mr. J. C. Bijsterbosgrif fier der Staten van Overijssel; Mr. J. E. van Nes van Meer kerk, rechter in de arrondissements-rechtbank te Zwolle; Mr. J. Kalffpresident der arrondissements-rechtbank te Almelo en Mr. G. Roijer, fungerend rijks-advocaat in Overijssel, te Zwolle. Heden heeft het Japansche gezantschap de residentie verlaten. Bij het vertrek van het Hotel de Bellevue bevond zich daar een groote menigtedie hun het vaarwel toeriep dat door de Japannezen allerminzaamst werd beantwoord. Ver schillende autoriteiten hebben het gezantschap uitgeleide gedaan tot aan hel station en ook nu gaven woord en handdruk van de gezanten en de beambten van hun gevolg de blijken van hartelijkheid, die hun verblijf in ons midden gekenschetst heeft. Bij het vertrek nog, wuifden de Japanners als 't ware de laatste groete aan hun uitgeleide en de verzamelde menigte toe en voor hunne afreis begiftigden zij den chef van 't sta tion, den heer d'Engelbronner, met een blijk van herinnering. Het .Japansche gezantschap heeft heden Dingsdag Utrecht bezocht en werd aldaar door het gemeentebestuur aan het station van den Rijnspoor ontvangen, alwaar ook het corps officieren der dienstdoende schutterij zich bevond. Onder ge leide van de muziek en van de tirailleur compagnie der schutterij begaf het zich naar het Stadhuis, alwaar een de jeuner van stadswege de gasten werd aangeboden. Na afloop daarvan begaf het zich in rijtuigen naar de DomkejJj^de Rijksmunt, de Academie en andere merkwaardige inSfèllingeniy^ steeds door het gemeentebestuur vergezeld. Dfts avonds zal het zich begeven naar het park Tivoli, alwaar/èen "groot con cert zal worden uitgevoerd door de muziekcorpsen van de schut-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1