Buitenlandsch Nieuws. het aan de overige faculteiten. Het onderhoudt wat het eigen lijk voor onnoodig verklaart. Het laat voortduren wat het niet met gunstige oogen beschouwt. Maar het laat dat voortduren in kwijnenden toestand. Het wil niet doodenhet wil aan uittering doen sterven. De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Hol land heeft, bij besluit van 8 Julij jl., ter kennis van belang hebbenden gebragt, dat bij besluit van 7 Julij jl. door Ge deputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jachten op waterwild, voor dit jaar in deze Provincie zullen geopend zijn op Vrijdag den lsten Augustus a. s., en dat mitsdien van af dat tijdstip de uitoefening der jachtbedrijvenvermeld in art. 15, lett. rf, fen g der jagtwet geoorloofd zal wezen. Vrijdag morgen 11. heeft de heer F. Varkevisser, reeder en vischhandelaar te Scheveningende eer mogen hebben bij het Japansch gezantschap in het hotel Bellevue, in tegen woordigheid van twee leden der commissiete worden toege laten en hun onze verschillende soorten van zeevisch te laten bezigtigen, 't geen zij met veel belangstelling hebben gedaan en waaromtrent een der heeren tot in de bijzonderheden aan- teekening heeft genomen. Als een blijk dat het gezantschap prijs stelde op de oplettendheid des heeren Varkevisser heeft het dezen een Japansch geschenk aangeboden. Drie leden, behoorende tot het gezantschap, met de com missie, hebben Zaturdag namiddag een geruimen tijd in Zee- rust doorgebragt. Zij schenen zeer opgeruimd en hebben zich een poos met het billardspel bezig gehouden. Zij zijn te voet door het Scheveningsche bosch stadwaarts gekeerd. De heer Rauch had weder gezorgd dat de Japansche vlag van zijn établissement wapperde. Vrijdag namiddag hebben twee heeren van het Japansch gezantschap te 's Gravenhage het stadhuis bezocht, terwijl drie andere de YYaalsche diaconieschool op den Z. O. Buitensingel en de Stadsschool op den Zwarten weg zijn gaan bezigtigen. Zaturdag heeft het gezantschap, onder de welwillende be geleiding van den majoor prov. kommandantbaron van Tuyl, de Willems- en Alexanders-kazerne in oogenschouw genomen. Heden Maandag zal een gedeelte van het Japansch ge zantschap zich naar Wateringen begeven en eenige andere dorpen in het Westland bezoeken. Morgen Dingsdag zal het gezantschap zich naar Utrecht begeven en tevens een bezoek bij H. M. de Koningin-Moeder te Soestdijk brengenvan waar hetzelve de reis naar Berlijn en vervolgens naar St. Petersburg zal ondernemen. - Men spreekt er van, dat hetzelve voor vijf of zes weken, alvorens zich naar Frankrijk te begeven nog in Nederland zal ver toeven. Uit Kleef wordt gemelddat sedert drie maanden aan den aanleg van een spoorweg van Crefeld naar Kleef over de geheele lijn ijverig wordt gewerkt, zoodat men de hoop mag koestereu nog voor den aanvang van den winter die in ex ploitatie te zien. De voortzetting van den weg over de Neder- landsche grenzen schijnt nog niet vast bepaald, maar de rig- ting over Eten naar Zevenaar moet meer kans hebben, dan die naar Nijmegen. De Gemeenteraad van Katwijk heeft besloten tot weder instelling der vroeger afgeschafte kermis of jaarmarkt aldaar, te beginnen met het jaar 1863, en met bepaling, dat die zal aanvangen op Dingsdag, volgende op den eersten Zondag in de maand Julij, en eindigen op Vrijdag daaraanvolgende. Vrij algemeen verneemt men klagten omtrent de wei landen, die door aanhoudenden regens en het gure weder in een ziekelijken toestand gerakenwaardoor het gras merkbaar vermindert. Niet beter is het gesteld met de meeste veldge wassen. Men heeft opgemerkt dat het sedert den laatsten Mei tot 12 Julij, niet volkomen droog is geweest, hetgeen den natten zomer van 1860 reeds overtreft. Donderdag waren te Meppel zooveel aardappelen aange voerd dat men besloot ze aan den afslag te brengenwaar ze publiek werden afgeroepen en tegen lage prijzen gemijnd. Het bouwen van 112 arbeiderswoningen te Enschedé, die nog voor den aanvang van dezen winler kunnen worden betrokken, is voor 81,760 aangenomen. Ten behoeve der noodlijdenden door den brand f is 145,224 ingekomen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur dag des namiddags te 5 uur 61°, des avonds te 8 uur 61°, te 10 uur 59J. Zondag morgen te 5 uur 57°, te 8 uur 59°, te 12 uur 64°, 's namiddags te 2 uur 68°, te 5 uur 67°. te 8 uur 65°, te 10 uur 63°. Maandag morgen te 5 uur 61°, te 8 uur 64°, te 12 uur 70°, 's namiddags te 2 uur 73°, te 4 uur 73°. Te Warschau bestaat nog voortdurend vrees, dat de per sonen die de hand gehad hebben in de moordaanslagen op den grootvorst Konstantijn en op generaal Ludersop nieuw misdaden van dien aard beramen. Er zijn althans aan ver scheidene hooge ambtenaren bedreigingen gedaan dat de dood hen wacht. De grootvorst moet niettemin vast besloten zijn de weg van verzoening te blijven bewandelen en de misdaad zelve straffende, onscbuldigen daarin niet indirect te doen deelendoor het aannemen van een streng régime. Wat voorts den generaal Luders betreftzijn toestand moet vrij zorgba- rend zijn; zijn kakebeen is namelijk verbrijzeld, hetgeen men eerst eenige dagen na den aanslag ontdekt heeft. Hij zal ten gevolge daarvan een operatie moeten ondergaan. Uit Kroonstadt wordt berigt, dat het Japansche gezant schap van Swinemunde zal worden afgehaald met de stoomboot Smely en door kapt. Kamakoff, die langen tijd in Japan heeft doorgebragt en met de taal en zeden van dat land bekendis, zal worden begeleid naar St. Petersburg Het Japansche gezantschap zal te Dusseldorff worden ontvangen door een commissie, bestaande uit den majoor van Gossberggraaf von Eulenburg, Dr. Theodor von Bunsen en den heer von Stantz. Een overgroot aantal vreemdelingen bevinden zich op dit oogenblik te Frankfort; de hotels zijn vol passagiers en ook in de particuliere huizen is geen plaats meer vrij, daar alle schutters, men zegt 7 of 8000, daar hun intrek hebben genomen. Men verwachtte daar een deputatie uit de leden van den Pruissischen landdag, die tevens leden zijn van de voor- uitgangs-partij. Bij het omhalen van een boerenwoning te Zerf bij Saai burg heeft men in den grond gevonden meer dan 2000 gou den en zilveren stukken, welke in een goeden staat waren. Zij dagteekenen van de 13e en 14e eeuw en zijn van verschil lende kleine staten van den Rijnoever. Toen in 1847 in Belgie het zegel op de dagbladen nog werd geheven, verzond de posterij 4,200,000 dagbladen; in I860; toen dat zegel was afgeschaft, klom dat cijfer tot 26 millioen dagbladen. Een koopman in gemaakte kleederen te Parijs kondigt aan, dat ieder, die voor 95 francs of meer bij hem koopt, kosteloos een togt van Parijs naar Havre en terug zal kunnen doenop een bondie hij daarvoor toegeeft. Dezer dagen kwam een zeker heer van gevorderden leeftijd, en die er zeer respectabel uitzag, bij een koetsier te Parijs en vroeg om een rijtuig, zeggende dat hij hem den geheelen nacht moest rijden naar buiten. Toen de koetsier zich eenigzins verwonderde, antwoordde de vreemdeling, dat hij Victor Hugo was en aan een werk bezig was, waartoe hij eenige nachtelijke beschouwingen noodig had. Hij zou den koetsier ten slotte een goede fooi geven. Toen den koetsier hierin berustte en met den onbekenden doorreed werd het ein delijk dag. De koetsier wilde nu weten, waar hij dien keer brengen moest. Deze wilde naar het hof te Fontainebleau. De koetsier merkte nu dat hij met een gek te doen had. Hij bragt hem dus bij een zekere autoriteit, die den man in het gekkenhuis plaatste. Vrijdag 11. heeft te Londen in het gebouw der alge- meene tentoonstelling de uitreiking der prijzen plaats gehad die door 80,000 personen werd bijgewoond. Verschillende mu ziekcorpsen waren in het gebouw en in de tuinen geplaatst. De president van den raad der Jury las het officieel rapport voorwaarop de togt door het gebouw werd aangenomenom aan de vertegenwoordigers der onderscheidene landen in de verschillende afdeelingen een officieele catalogus der prijzen overhandigen. De heer van Oordt van Rotterdam bekwam die voor Nederland. Zij bestaat uit een boekdeel van 500 pagina's

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2