Nu. 727. Woensdag 9 Julij. Au. iStfl Binneiilandsch Nieuws. LEID WAKBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën 1-6 regels 0.76. Tedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GraveuhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 24 ra. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m,; 12 n. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 ra.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage uaar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) uaar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu uitgezonderd de Zondag 5 n.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2J. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek eu op de Nieuwstraat: 'sinorgens te 7 u. 40 ra.; 'suaiddags te 11 u. 15 m., 's namiddag» te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag t,e 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Siugel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag vau 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontv. te Blokzijl c. a. J. C. Houwing, thans te Steen wijk. Z. M. heeft vergund aan den lsten luit. A. J. M. C. baron de Posson HD. ordonnance-officier, het dragen der ver sierselen van ridder van het Legioen van Eer, hem door den keizer der Franschen geschonken. Z. M. heeft den 2den luit. A. F. E. van Dedem van Driesbergenin rang en ancienneteit overgeplaatst bij de inf. in Oost-Indie. Z. M. de Koning zal zich morgen nacht tusschen een en twee ure uit de residentie naar Wiesbaden begeven. Door den Minister van Binnenl. Zaken is benoemd tol opzigter der 4de kl. L. Burgersdijktot opzigters der 5de kl. J. N. Breebaart en A. van der Togt. Op Woensdag 9 dezer zal de gewone audiëntie van den Minister van Koloniën niet plaats hebben. In de Zitting van de Tweede Kamer van Maandag heb ben breedvoerige discussien plaats gehad over art. 10 waarbij de gevallen zijn aangewezen, waarin geen vergoeding zal wor den verleend. Die gevallen zijn: a. slaven die wegens besmet ting uit de zamenleving zijn of moeten worden verwijderd b, weggeloopen of vermiste slaven, die op den lsten Julij 1863 langer dan twee jaren zijn afwezig geweesten c. tot dwang arbeid veroordeelde slaven, wier straftijd binnen vier jaren na den lsten Julij 1863 niet is geëindigd. - Een aantal amen dementen zijn op dat artikel voorgesteld, als, 1°. van den heer van Bosse om voor de weggeloopen of vermiste slaven in het geheel geene tegemoetkoming te verleenen- 2°. van den heer de Biebersteinom ook geen schadevergoeding te verleenen voor kinderenna de afkondiging der wet in Ne derland geboren- 3°. van den heer Blomom den door de regering gestelden termijn in litt. b. te veranderen in een jaar. - De Minister van Koloniën heeft het amendement van den heer van Bosse bij herhaling bestredenvooral uit vrees dat de negers, uit wraakzucht, misschien juist een dag voor de emancipatie zullen wegloopen om daardoor aan de slaven- eigenaren het hun wettig toekomende te onthouden. De amen dementen van de heeren Bieberstein en Blom werden door den Minister overgenomen. - Door den heer van Heukelom werd hierop als amendement voorgesteld om den termijn voor scha devergoeding voor de weggeloopen of vermiste slaven te be palen op een jaar voor den afloop der termijn van verificatie der borderellen van aangifteen om het door de regering overgenomen amendement van den heer de Bieberstein weder te doen vervallen - terwijl de heer van der Linden voor stelde te bepalen dat voor vergoeding niet in aanmerking komen de slavendie langer dan een maand voor den dag der verificatie afwezig zijn. Ten slotte werden de verschillende amendementen in stemming gebragt. Het eerste, dat van den heer van Bosse, dat de verste strekking had, waar zich 28 leden voor en 28 tegen verklaardenzoodat men de stemming- staakte en de beslissing hierover en over de volgende amend, tot Dingsdag werd verdaagd. LI. Dingsdag is afgeloopen het examen der aspiranten om als kadet op de Koninklijke Militaire Academie te Breda te worden toegelaten. Van de 190 jongelieden, die zich heb ben aangemeld, zijn ruim 20 door de geneeskundige commis sie afgekeurd, 93 hebben aan de vereischten van het examen voldaanzijnde twee boven het getal opengestelde plaatsen zoodat geplaatst kunnen worden 91: hier te lande 35 voor de inf., 3 vo ir de kav., 10 voor de art., 6 voor de genie; en voor de dienst in de koloniën 25 inf., 2 kav., 8 art., en 2 genie. Dezer dagen is door mej. A. A. Bergendahl o, a. ver zonden per stoomboot Rembrandtvia Marseilleeen kist met kleederen en beddegoed, inhoudende omstreeks 400 voorwer pen, ten behoeve van het diakenessen-gasthuis te Alexandrie in Egypte, benevens boeken en geschriften, een en ander voornamelijk bestemd ten dienste van de aldaar verpleegd wordende Nederlandsche zeelieden. Maandag zijn de feesten te Delft begonnen. Bij het concours met de buks en met de pistool zijn de eerste prijzeji,--. een jagtbuks met toebehooren en een zilveren schuttersbëeldje, beide behaald door den heer F. L. T. E. de Vogel.' Bij Kef_ concours met de buks werd de vierde prijs, een champagne- schaal op zilveren voet, behaald door Z, K, H, Prins Hen;

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1