N". 726. Dingsdag 8 Julij. A°. 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEHISW DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Bij Koninklijk besluit is aan Mr. J. A. Jolles, met in gang van 1 dezer, zijnde de dag van zijn aftreden als Minister voor de zaken der Hervormde en andere Eerediensten behalve de Roomsch-Katholieke, een pensioen verleend van ƒ1827 'sjaars. Bij Koninklijk besluit is aan den heer H. H. C. B. Lutteken op zijn verzoekeervol ontslag verleend uit zijn be trekking van directeur van het postkantoor te Nijkerk, en is in zijn plaats benoemd tot directeur van dat postkantoor de heer F. W. van Erkel, tot dusver geagreëerde klerk op het postkantoor te Tiel. Z. M. heeft aan G. J. Jansens, uit hoofde van veran dering van betrekking, eervol ontslag verleend uit de betrek king van spoorwegopzienermet ingang van den lsten Augus tus aanstaande. Z. K. H. de Prins van Oranje zal, naar men verneemt in den loop der volgende week naar Londen vertrekkenom de internationale tentoonstelling te bezoeken. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrij dag den llden dezer geen plaats hebben. De Minister van Binnenl. Zaken heeft een maatregel ge nomen tot verbetering van de tractementen der mindere amb tenaren bij zijn departement. De bezoldiging der 1ste en 2de klerkendie voor sommigen vrij gering en niet voor allen gelijk was, is door den Minister geregeld op ƒ600 en ƒ400 'sjaars. Bij resolutie van 21 Junij heeft de Minister van Finan cien kennis gegevendat bij den brand te Enschedé het rijks cachet N°. 1600 is verloren geraakt en dat geen verzegelin gen na 7 Mei van dit jaar daarmede gedaanerkend zullen worden maar dat ingeval vaartuigen of goederen daarmede verzegeld mogten worden bevonden, daarvan onverwijld kennis moet worden gegeven. De Minister van Financien, gelezen een rapport en bij lagen van een der provinciale directeurs der directe belastin gen in- en uitgaande rechten en accijnsen, waaruit blijkt, dat op den lOden Mei 11., bij gelegenheid eener vermenging, bij inslag, onder genot van vrijdom van accijns van 300 pon den ruw zout in zekere leerlooijerijde concessionaris getracht heeft een gedeelte van dat zout aan die vermenging te ont trekkenzonder dat zulks door den chef van den post, den commies der 2de klasse N. N., die de vermenging deedwerd opgemerktheeft goedgevonden en verstaanbij resolutie van 16 Junij jl., den commies der 2de kl., N. N., ter zake zijner verregaande achteloosheid te bestraffen met een rangverminde ring tot de 3de kl. op het daartoe staand tractement van 420 gerekend, ingegaan op den lsten dezer maand, en met bedreiging van finale verwijdering uit 's rijks dienst, indien hij zich op nieuw aan soortgelijke of andere pligtsafwijking mogt schuldig maken. Naar men verneemt, wordt binnen kort bij de depar tementen van algemeen bestuur een groote organisatie te ge- moet gezien. Men verneemt, dat Z. M. de Keizer der Franschen be noemd heeft tot groot-officier der orde van het Legioen van Eer Mr. J. P. P. baron van Zuylen van Nyevelt, oud-Mi nister van Buitenl. Zaken, en tot ridder dierzelfde orde Mr. L. Hartoghofficier van Justitie te Amsterdam. De heer Hallo te Nijmegen heeft de definitive concessie voor den Nijmeegschen Spoorweg van Z. M. den Koning ge vraagd en aan de Nederlandsche regering de vereischte waar borgen voor het tot stand brengen daarvan aangeboden. De algemeene vergadering van aandeelhouders der Ned. Rijnspoorweg-Maatschappijop 30 Junij jl. te Utrecht onder voorzitterschap van den heer Mr. Faber van Riemsdijk gehou den werd bijgewoond door 19 deelhebbers, houders van of vertegenwoordigende 13,964 aandeelen., recht gevende tot het uitbrengen van 302 steramen. Uit het verslag door de directie gedaan nopens den toestand der Maatschappij blijkt, dat de ontvangsten ten vorige jare hebben bedragen 2,464,943,90 zijnde 227,345,82^ meer dan in het voorafgaande boekjaar de exploitatie-kosten hebben beloopen 947,393,95zijnde 87,805,50£ meer dan in 1860/1861, zoodat de verhouding van die kosten tot de ontvangsten 38,44 pCt. is ge\yee3F| tegSJjv 38,42 in het vorige jaar. Uit die mededeelingen/bleek>j£erder, JA, dat de exploitatie-rekening in dit jaar is belasjtf .metreefpbffls. tengewone uitgaaf van 60,000 voor kosten vjap vernieuwing van het Zuiderspoor tusschen Driebergen en A&hbeö). Het b$t

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1