Nü. 720. Dingsdag 1 Julij. Au. 1802. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH M6BL4D. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voer Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu-, welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.;6u. 9m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op e Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2{. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbudigtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 46 m. 'savouds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 8—9 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van fabricage. Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 'smorgens vau 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijneeu dage'ijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Bij besluit van 27 Junij heeft Z. M. met ingang van 1 Julij 1862 benoemd: 1°. tot vice-president van den Raad van State, Mr. iE. ba ron Mackay, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal 2°. tot leden de heeren P. J. Bachiene, directeur der re gistratie en domeinen te Amsterdam Mr. M. Wiardi Beek man thans lid van den Raad van State Mr. E. J. A. graaf van Bijlandt, lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland; Mr. C. H. B. Boot, thans lid van den Raad van State; A. C. van Braam Houckgeest.gepens. kapitein ter zee; Mr. E. J. H. Borret, thans lid van den Raad van State; Jhr. E. A. O. de Casembroot, generaal-majoor enz., Jhr. J. P. Cornets de Groot van Kraaijenburgoud-Raad van Nederl. IndieDr. W. R. baron van Hoëvelllid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; Jhr. Mr. W. A. C. de Jonge, secretaris generaal bij het depart, van Justitie; Mr. K. A. Meeussen Minister voor de zaken der R. Kath. Eeredienst; Mr. J. A. Mutsaers, thans lid van State; D. J. Storm Buysing, hoofd ingenieur hoogleeraar aan de Koninkl. academie te Delft Mr. G. de Vries, griffier der Staten van Noord-Holland; 3°. tot secretaris van den Raad van State Mr. C. J. T. baron Constant de Rebecque, thans secretaris bij den Raad; 4°. tot referendarissen bij den Raad van State de heeren Mr. P. F. van Hoogstraten, Mr. L. P. Op den Hoofï en Jhr. Mr. C. van Breugel Douglas thans referendarissen bij den Raad. Door het departement van Oorlog zijn bij de verschil lende korpsen des legers ingevoerd: stille oefenings-trommen die bestemd zijn om de tamboers binnen's kamers in het trorn- slaan te onderrigten. Tot rector aan het gymnasium te Enkhuizen is benoemd Dr. Romeinconrector aan het gymnasium te Middelburg. De officier van justitie te Groningen heeft bij missive aan belanghebbenden te kennen gegeven, dat predikanten, die met toga en barret buiten het kerkgebouw zich vertoonen in strijd met de wet handelenal mogt de predikant door ge brek aan localiteit tot die handeling genoopt wordenomdat de vraag naar de bedoeling der daad niet te pas komt, waar de wet de bepaling heeft vastgesteld, om aan andersdenken den geen aanstoot te geven. De kantoorbediende, die voor eenigen tijd met een vrij belangrijke som van Dordrecht naar Engeland was uitgewe ken, is aldaar opgespoord. Hij moet bereids aan een aldaar wonend consul alles hebben bekendo. a. ook dat hij zich door een valsche handteekening de aanzienlijke som heeft ver schaft, die hij heeft medegenomen. De gelden echter moeten reeds voor het grootste gedeelte zijn verdwenen. In een brief aan de redactie der Arnhemsche Courant zegt de heer Hugenpoth o. a. het volgende: In het begin van April jl. heeft de heer pastoor Kemps mij aangezocht mijn werk te retracteren ik weigerde zulks pertinenten verklaarde, nagenoeg met dezelfde woordendoch zeer zeker in denzelf den zin en beteekenisaan hem, in bijzijn der heeren kapel- laanshetgeen ik ook later in de Arnhemsche Courant ge schreven heb, //dat ik Catholiek ben en Catholiek zal blijven; dat ik nimmer de leerstellingen of de hiërarchie der R. C. kerk heb aangevallenof getracht heb het kerkelijk gezag te ondermijnen, dat zulks niet in mijn bedoelingen ligt of er nimmer in heeft kunnen leggenwijl ik mijn godsdienst lief heb." Ik heb niets meer, niets minder gezegd, noch willen zeggen. Hij verklaart verder, dat hij den heer pastoor niet heeft gebeden of gesmeekt, er niets over in de Couranten te schrijven; dat hij een schriftelijke herroeping heeft geweigerd dat hij zich alleen bereid verklaard heeft zijn gevoelens van Catholiek nogmaals openbaar te makenterwijl de pastoor en zijn kapellaans ten onrechte beweren, dat hij zijn werk, voor wat het injurieuse tegen hiërarchie en leerstellingen betreft, herroepen heeft. Hij eindigt aldus: Ik wil hunne goede trouw onderstellen, maar betreur tevens, dat mijne woorden ooit tot een opvatting hebben kunnen leidendat ik mijn werk herriep, voor hoedanige opvatting, in strijd met mijne woor den ik niet verantwoordelijk ben. Ik verklaar nogmaals tig: *ik heb mijn werk niet herroepen." Bedankt voor het beroep naar Engwierum A. A. Looijen te Wissekerke.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1