N°. 717. Vrijdag 27 Junij. A°. Binnenlandsch Nieuws LEIDSCH IIAI1IILA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cfs. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te S u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem eu Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 ra.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op e Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) uaar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2^. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., '9 namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 eu 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 Uur. Zondag van S9 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van ra. 89 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens vau 910 uur. Kén'oor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84, vau de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Zegwaard J. Lammens, Wethouder aldaarder gemeente Vault C. Formyne en der gemeente Krimpen aan de Lek J. E. G. de Vries; voorts tot gouverneur der Nederl. bezittingen ter kuste van Guinea, met toekenning van den rang van luit.- kolonel, den beer H. A. Eliascommies bij het depart, van Koloniën, in plaats van den heer C, J. M. Nagtglas Versteeg op verzoek eervol ontslagen. Het heeft Z. M. den Koning behaagd de opdracht aan- tenemen van de reeks medailles, welke de heer Ch. Wiener voornemens is te vervaardigen ter herinnering van de gedenk waardige daden door de Nederlanders in Oost-Indie bedreven. Voorts heeft het Z. M. behaagd dezen kunstenaar een bewijs van HDs. bijzondere tevredenheid te geven wegens de onder scheidene medailles, door hem gedurende zijn verblijf hier te lande reeds vervaardigddoor hem te benoemen tot ridder der orde van de Eikenkroon. Naar men verneemt zal Z. M. de Koning en Z. K. H. de prins van Oranje aanstaanden Zaturdag van het Loo in de residentie terugkeeren. Z. M. zal alsdan eenigen tijd aldaar verblijven en zich vervolgens naar Wiesbaden begeven. H. M. de Koningin zal, naar men verzekert, tot om streeks de helft der volgende maand op het Huis ten Bosch verblijven en alsdan naar het Loo vertrekken, van waar HD. zich naar Stuttgard zou begeven. Naar men verneemt wordt H. M. de Koningin in Augus tus a. s. te Apeldoorn terug verwacht, om den verjaardag van Z. K. H. prins Alexander op het Loo te vieren. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Za ken zal op Zaturdag 28 Junij niet plaats hebben. In de Zitting der Tweede Kamer van 11. Woensdag is het voorstel van den heer van Nispen van Zevenaer, om het voorloopig onderzoek in de afdeelingen van het wetsontwerp tot regeling van het Middelbaar onderwijs te houden na af loop van dat over de geneeskundige wettenverworpen met 34 tegen 29 stemmen. Men verzekert dat het wetsontwerp nopens de rechter lijke indeeling des rijks, bepaling der tractementen enz. eer lang aan de Staten-Generaal zal worden aangeboden. In het Kiesdistrict Sneek is tot lid der Tweede Kamer verkozen het aftredend lid Jhr. W. H. Lycklama a Nyeholt met 1025 stemmen, Mr. A. F. Jongstra verkreeg 880 en in het kiesdistrict Middelburg Mr. S. baron van Heemstra met 616 stemmen. Mr. W. P. Vis bekwam 556 stemmen. Woensdag te half drie ure heeft het Japansche gezant schap te Amsterdam de diamantslijperij van den heer Coster bezocht alsmede het Weeshuis in de Zwanenburgerstraat en het museum van schilderijen op het Trippenhuis. Te 7 ure hebben zij het Koninklijk Paleis bezocht en den toren be klommen en vervolgens de geschilderde glazen in de Oude Kerk bezigtigd. Donderdag maken zij gebruik van het diner, dat hun van wege de Nederl. Handelmaatschappij wordt aan geboden. Vrijdag geven zij een bezoek aan de Diergaarde en 's avonds aan het Park. Naar men verneemt is aan de hoofdonderwijzers te 's Hage kennis gegeven dat het Japansch gezantschap, na zijn terug komst uit Amsterdamde verschillende scholen en inrigtingen van onderwijs in de residentie zal bezoeken. De afloop der veiling van 1106 en 322 Macassar koöij, Woensdag te Rotterdam gehouden, is als volgt: Monster N°. 1. 614 b. N°. 2. 189 b. en N°. 7. 152 b. a 38£ cent. N°. 5. 27 b. a 39 c. N®. 4. 125 b. a 39j c. N«. 3. 151 b. en N®. 6. 170 b. a 40 c. Alles is verkocht. Bij de St. Anthoniesluis te Amsterdam is W oensdag mor gen het lijk opgehaald van een jonggeboren Wnd van het vrouwelijk geslagt Onder Rijswijk is het lijk opgehaald van den persoon B.; overdrevene godsdienstige gevoelens moet hem tot die wanhopige daad gebragt hebben. Hij laat een diep bedroefde weduwe en twee kinderen na. De werkzaamheden aan de spoorweglijn Breda-Tilburg worden met ijver voortgezet. Reeds is de locomotief, benoo- digd voor het vervoer van aarde, ontscheept, en alles doet voorziendat de aannemer zijn werk binnen den gestelden termijn zal afleveren. De justitie te Assen heeft het thans bijzonder druk met.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1