Buitenlandsch Nieuws. G. Leembruggen met het verzoek om twee ton ter ieendoch zonder gunstig gevolg. De directie der bank had bij het ont dekken van het misdrijf hem den weg opengelaten om zich door de vlugt aan de vervolging en straf te onttrekken. Zijn zede loos gedrag door verkeer met vrouwen kwam bij het getui genverhoor evenzeer als zijn groote verteringen aan het licht. De arrondissements-rechtbank te Amsterdam, rechtdoende, heeft den beklaagde schuldig verklaarden hem diensvolgeus bij verstek veroordeeld tot een correctioneele gevangenisstraf voor den tijd van vijf jarenalsmede den als getuige opge roepen doch afwezig gebleven neef van den beklaagde, F. J. Hinsbeek, deswege tot een geldboete van 25 veroordeeld. De criminele kamer van het provinciaal gerechtshof te Hertogenboschhield Woensdag een zitting tot behandeling der zaak van den ongelukkigen manslag, die onlangs bijna onder de muren dier vesting plaats vond. De beschuldigde, een ongehuwd 31jarig manop wiens levensgedrag nog geen en kele smet gekleefd hadbekendeeven als voor den rechter commissaris, berouwvol zijn daad. Uit de debatten bleek dat de verslagene, die in krachten zijn tegenpartij overtrof, den thans terechtstaande, na een nietsbeduidende woordenwisseling tot tweemalen toe voor den grond had geslagenwaarop deze in een oogenblik van woede den overledene den noodlottigen steek toebragt. De zetel van het O. M. was ingenomen door Mr. Baron van Hugenpoth tot den Berenclauw. Na het hou den eener indrukwekkende rede, welke op al de aanwezigen in de eivolle pleitzaal een diepen indruk maakte, requireerde Z. Ed. Gr. Achtb. met toepassing van verzachtende omstan digheden een tuchthuisstraf voor den tijd van vijf jaren. Mr. N. F. Sassen trad als verdediger op en kweet zich met niet minder talent van zijn taak. Z. Ed. Gestr. toonde aan dat hier provocatie had plaats gehad en coucludeerde op dien grond tot de minst mogelijke gevangenisstraf. Uitspraak Don derdag e. k. In de raadsvergadering van Enschedé op 16 Junij is o. a. besloten dat de stadsgracht ter verbreeding der uitgan gen zal worden gedempttot op 20 ellen ter wederzijden van de beide bruggen (Veld- en Eschpoort). Aan burgemeester en wethouders is opgedragen, om binnen den kortst mogelijken tijd ter tafel te brengen een bepaald voorstel en uitgewerkt plan omtrent de demping der gracht en de bestemming daaraan te gevenin verband met het riool-stelsel. Volgen6 een opgave van de betrekkelijke sub-commissie is tot dusver ontvangen aan gelden 129,994,88^. Het hoofdbezwaar tegen een met Frankrijk te sluiten handelsverdrag zou in de hooge rechten op de Fransche wijnen liggendie het kabinet der Tuillerienook wat de gemeente- accijnsen betreft, op een veel lager maximum wil hebben gesteld. Het Nederlandsch Landbouwkundig congres te Middel burg heeft besloten adressen intedienen bij de Tweede Kamer der Staten-Generaalom aantedringen op de afschaffing der tienden, alsmede op het weder in het leven roepen der Rijks- oommissie voor de Statistiek, alsmede bepaald, dat het 18de congres in 1863 zal gehouden worden te Leeuwarden, waar voor het bestuur tevens is benoemd. Beroepen bij de Herv. gemeente te Bleskensgraaf c. a. D8. W. Kluever te Wolfaartsdijkte Jutphaas Ds. P. A. T. Nahuys te ter Aa en te Giessen en Rijswijk Ds. A. Dekkers te Sluis. Toezegging van beroep bij de Herv. gemeente te Blaauwkapel aan den kandidaat C. H. Creutzberg. Beroepen bij de Herv. gemeente te Hoorn Ds. F. Rauwen- hoff te Zalt-Bommel. Aangenomen het beroep naar de Christelijke Afgeschei dene gemeente te Giessendam door Ds. D. H. Gispen te Vlis- singen en naar die te Blya door den kandidaat P. J. van Smeden. Ten aanzien van het beroep van den Algemeenen Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier wordt ons medegedeeld dat van de 40 kerkeraadsleden 33 tegenwoordig waren en dat bij de eerste stemming de uitslag was: Ds. Koopmans van Boekeren 16, Ds. ter Haar 15 en Ds. van der Meulen 2 stemmen; terwijl bij de tweede stemming Ds. Koopmans van Boekeren 17 en Ds. ter Haar 16 stemmen verkreeg. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 63°, des avonds te 8 uur 57°, te 10 uur 55°. Zaturdag morgen te 5 uur 55°, te 8 uur 59°, te 12 uur 62°, 's namiddags te 2 uur 61°, te 4 uur 54°. Er bestaat te Turin een geestelijk comité waarvan de paters Passaglia, Liverani en andere bestuurders zijn; het wil een liberale organisatie van de Italiaansche geestelijkheid en heeft een Napelsch prelaat, die zich aan het hoofd stellen wil gevonden. Mogelijk ontstaat er plotseling in Italië een afge scheidene of zoogenaamde Nationale kerk. De regering be moeit zich daarmede nietmaar houdt zich onzijdig. Koning Victor Emanuel heeft uit eigen middelen een lijfrente van 100,000 francs en het gebruik van een gedeelte van het paleis te Lucca en van een villa aangeboden aan de weduwe van den prins van Capuadie door Koning Ferdi nand van Napels en zijn zoon tot armoede was gebragt. In Bourgogne is het vooruitzigt op den druivenoogst zoo gunstig, dat de wijnbouwers, om de fusten te ledigen, niet meer bij de fleschmaar bij het uur de prijs voor het wijndrinken berekenen. Voor ieder uur betaalt men 37^ cent of 75 centimes. De Prins van Wallis heeft Dingdag een bezoek gebragt aan den onderkoning van Egypte. Men zegt dat Sir Joseph Paxton, de beroemde bouw meester van het kristallen paleisdoor Z. M. den Keizer der Franschen is uitgenoodigd te Passy bij Parijs een gebouw te stichten, zoo groot, dat het Londensche, daarbij vergeleken, als in het niet zal verzinken. Te Parijs zal een verkooping plaats hebben van een verzameling postzegels, ten bedrage van 10,300 stuks, door een liefhebber gedurende tien jaren uit alle landen der we reld bijeengebragt. Er zijn enkele exemplaren die hooge prij zen zullen opbrengen. De lord mayor van Londen heeft aan den gemeenteraad het voorstel ingediend, om een prachtig en kolossaal feest maal te bereiden aan uitstekende vreemdelingen en andere hooggeplaatste personendie Londen en de tentoonstelling bezoeken. De raad zal het voorstel van den burgervader on- raiddelijk in behandeling nemen en zich uitsluitend daarmede bezig houden. De lord mayor van Londen heeft Maandag avond 11. in Mansion House al de koninklijke en vreemde commissarissen der groote tentoonstelling feestelijk bij zich op een bal ver- eenigd; het souper begon om middernacht en het bal duurde tot eenige uren in den volgenden ochtendstond. De Turksche gezant zal eerstdaags den onderkoning van Egypte een luisterrijk feest bereidenwaarop ook vele andere hooggeplaatste personenzooals de burggraaf Palmerstonde graaf Russell en Granville enz. zullen tegenwoordig zijn. De onderkoning van Egyptedie aanvankelijk voorne mens was een paar maanden in Engeland doortebrengenis eensklaps van plan veranderd en zal binnen kort naar het Oosten terugkeeren. Reeds is bevel gegeven om zijn jagt met den meest mogelijken spoed in orde te brengenzoodat het tegen den 25sten dezer maand gereed zij. Een aantal engel- sche bedienden zullen hem naar Egypte vergezellen. In het noorden van Schotland is in de laatste dagen zooveel sneeuw gevallen, dat de jongens zich als in het hart van den winter konden verlustigen met het maken van sneeuw ballen. In verscheidene Engelsche fabrieksteden zijn brieven ontvangen uit Petersburg, houdende het verzoek om de be stelde goederen vooralsnog niet afteleverenuithoofde van de vele brandstichtingen, waardoor die manufacturen zouden kunnen verloren gaan. Die brieven wijten deze brandstichtingen waar door vele der kolossaalste en fraaiste gebouwen vernield zijn aan pogingen van revolutionairen die door dit middel de re gering willen dwingen tot het maken van concessien. Men beweert, dat zoo er al geen omwenteling in Pe tersburg is uitgebrokende maatregelen der regeringwaarvan telkens wordt berigt, ten duidelijkste bewijzen, dat die met moeite wordt tegengehouden.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2