V. 713. Maandag 23 Junij. Au. is Binnenlandsch Nieuws. LGIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.9B, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de. Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2$. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgen» te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 unr. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van ra. 89 ii. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags va» 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur, - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is t« spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot administrateur voor de zaken der Herv. en audere eerediensten, behalve die der R. Kath., Dr. H. J. Spijker, thans pred. bij de Herv. gemeente te Am sterdam, en eervol ontslag verleend aan de heeren A. van Heel, als secretaris-generaal, J. F. C. Leers en Mr. J. J. Bergsma, als commiezen, W. T. Keizer, als adjunct-commies en A. Appoals kamerbewaarder en concierge bij het opge heven departement voor die zaken. In de ziting der Eerste Kamer van heden Zaturdag is na beraadslaging met algemeene stemmen aangenomen het wetsontwerp tot regeling van het koloniaal batig slot 1859. Eenige leden evenwel verklaarden dat de gunstige stemming vóór het wetsontwerp geen votum van vertrouwen op den Mi nister was. De Kamer is tot nadere bijeenroeping gescheiden. Het Japansch gezantschap heeft een deel der zitting bijge woond en den heer van Swinderen toen de hoop te kennen gegevendat vriendschap en goede betrekkingen met Japan mogen worden aangekweekt en bevorderd. Heden avond zal er bij sir. BuchananMinister van H. M. de Koningin van Engeland hier te lande, voor de eer ste maal in zijn nieuw hotel in het Westeinde, dat allerprach tigst is, een luisterrijke soiree plaats hebben, die, naar men ver neemt, door het Japansche gezantschap zal worden bijgewoond. De leden van het Japansche gezantschap maken dagelijks ge bruik van de baden zoo te Scheveningen als in de badinrigting te 's Gravenhage. Aanstaanden Dingsdag avond zal bij den Minister van Marine, den baron Huyzen van Kattendijke, een luisterrijke soiree plaats hebben ter eere van het Japansche gezantschap. Betreffende het bezoek van het Japansche gezantschap te Rotterdam wordt nog medegedeelddat bij het afscheid van lijenoord de gezanten verklaarden, dat alle belangrijke in hun land aanwezige machineriën op Fijenoord waren vervaardigd en zij daarom wenschtendat het Fijenoord wel mogt gaan. Treffend was de ontvangst aan de Inrigting voor Doofstom men terwijl hun bezoek aan het Stedelijk ziekenhuis van de grootste belangstelling getuigde, zoo ook dat aan het Mu seum Boymans en aan het Bataafsch genootschap voor proef ondervindelijke wijsbegeerte. Het dejeuner dinatoir in het ge bouw van de Koninklijke Nederlandsche Yachtclub verschafte de gelegenheid tot een hartelijk en ongedwongen verkeer, waarbij de Burgemeester in een feestdronk den wensch uitte, van de Japansche vlag ook als koopvaardijvlag in de haven van Rot- sterdam te mogen zien wapperen. Na een rid door het Park, waar men stil stond voor het standbeeld van Tollens, werd een bezoek gebragt aan de Diergaardewaarna het gezantschap de terugtogt met den spoortrein naar 'sHage aannam. Wij vernemendat bet Japansche gezantschap door den Senaat der Leidsche Hoogeschool is uitgenoodigdom de aca demische inrigtingen te bezoeken. Verschillende mededeelingen ten aanzien van het personeel van dat gezantschap, in onder scheidene stukken die ons ter hand kwamendoen blijken dat onder dat personeel zich meer dan een bevindt, die bij zonder bekend schijnt met de Nederlandsche wetenschappelijke litteratuur in alle vakken, bijzonder van krijgskunde, natuur- en werktuigkunde en die daarmede verwant zijn. In menig opzigt is het bezoek dier vreemdelingen die zich onze vrien den noemen, merkwaardig. Uit het getuigenverhoor in de zaak van den gewezen kassier-generaal der Nederlandsche Bank is geblekendat hij in 1813 als bediende bij de Associatie-kas geplaatst, in 1838 zijn eervol ontslag vroeg en verkreeg, zonder dat men wist, dat hij een tekort had van 15,000 in zijn kas, dat bijge past werd door een leening, die de heer Schouwenburg te Am sterdam hem tot dat bedrag deed. De directie der Bank nam zes malen 'sjaars zijn kas op, en eenmaal 'sjaars werd door hem met eede bezworendat zijn kas in orde was. Bij het opnemen zijner kas werden de pakjes bankbilletten onderzocht en ieder bankbillet afzonderlijk. En toch was er een tekort van 233,450, dat telkens tijdelijk door geldleenen was aan gevuld wanneer het tijdstip van de opneming der kas geko men was. Zoo had de notaris Bruno Tideman geld op effec ten voor hem opgenomen bij den heer Wurfbain, en was in Maart II. ook bij de firma Raphael en Co. geld op effecten verkregen. In die maand had de beklaagde zich rechtstreeks en stoutweg gewend tot de heeren L. M. Schouwenburg eu

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1