OP EEN KANTOOR DE NIPPON-VAARDERS Buitenlandsch Nieuws. Advertent iën. HET WEDERGEOPENDE JAPAN. Promotion aan de Leldsche Hoogeschool. A. W. SYTHOFFte Leidenheeft uitgegeven Prijs f 5.50. dien het bekend moet geweest zijn, dat de eigenaar voor het naar bed gaan zijn horologie altijd op dezelfde plaats neder- leide, het van de tafel konden nemen zonder in huis te behoe ven te komenwaartoe ook trouwens door het raam geen ge- Dingsdag avond is te Middelburg het 17de Nederland- sche landhuishoudkundig congres geopend door den baron Sloet tot ülthuis uit Zwolle. legenheid bestond, uit hoofde daar latten voorgespijkerd zijn. Een ongedagteekende regerings-telegramwaarschijnlijk van den 15den Mei, luidt: «Goede tijdingen van Bandjer- massing. Dood van den Ferdama Mantri. Voor het overige niets nieuws. De Algemeene Kerkeraad der Nederduitsche Hervormde gemeente alhier heeft heden Vrijdag tot predikant beroepen Ds. R. Koopmans van Boekeren, predikant te Harlingen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 64°, des avonds te 8 uur 63°, te 10 uur 58u. Vrijdag morgen te 5 uur 54°, te 8 uur 58°. te 12 uur 63°, 's namiddags te 2 uur 63°, te 4 uur 63°. Uit Kassei schrijft mendat de keurvorst er nog niet toe te brengen is om het programma goedtekeuren dat hem door zijn ministerie is voorgelegd. Zijn gemalin prinses van Hanau, is naar de badplaats Teplitz vertrokken, doch heeft hem vooraf herhaaldelijk geraden, om niet toetegeven. Men meent echter, dat zij, daar zij hem het beste kent, het tegen deel heeft geraden van hetgeen zij raadzaam acht, wat ook zijn ministers soms wel deden. De keurvorst schijnt te be lmoren tot die zonderlingen welke een aangeboren neiging- openbaren om als echte dwarsdrijvers liever zich aan het ge vaar bloottestellen van door den stroom verzwolgen te worden, dan zich naar den koers te rigten. Donderdag had de gravin Schaaffgotsche te Brunn het ongeluk, dat haar kleed door zijn wijden omvang vlam vatte, zonder dat het mogelijk was die spoedig te dooven het gevolg hiervan wasdat zij ernstige brandwonden bekwamwaaraan zij, na schier ondragelijke pijnen te hebben uitgestaan, is bezweken. Voor eenige dagen had te Enns het volgende voorval plaats. Twee officieren van het regemeDt huzaren verlangden in het holste van den nacht te worden toegelaten inl een logement, bewoond door een weduwe en hare dochter met verscheiden vrouwelijke dienstboden. Toen hun luidruchtig gedaan verzoek niet werd ingewilligd, trokken zij den sabel en verschaften zich op die wijze den toegang in de woning. De bewoonster, denkende dat er dieven wilden inbreken riep om hulp, ten gevolge waarvan weldra een groote menigte volks op de been kwam. Men poogde de officieren van hun dwaas voornemen aftebrengen, maar te vergeefs, want deze haalden hunne bedienden en tastten daarop met de sabel de menigte aan. Eerst nadat de wacht op die plaats was aangekomenkon men de twistenden scheiden. Verscheiden personen zijn ge kwetst en de daders in verzekerde bewaring genomen. Uit Bordeaux wordt gemeld, dat de registers van den burgerlijken stand nog in tijds uit het stadhuis zijn gered. De op last van Keizer Napoleon in het paleis Farnèse te ltome in het werk gestelde opgravingen hebben geleid tot de ontdekking van het oude paleis van Keizer Nero; reeds zijn kostbare standbeelden opgegraven, welke naar Parijs ge zonden zullen worden. Bij den Franschen Senaat is een adres ingekomen waarbij de wederinvoering wordt verzocht der zoogenaamde draaibakken, waarin kinderen te vondeling worden gelegen. Volgens officieele opgaven worden tegenwoordig in Frankrijk jaarlijks 25,000 kinderen te vondeling gelegdwaarvan een tiende gedeelte misdadigers worden; terwijl ook het aantal kin dermoorden is toegenomensedert de draaibakken zijn af geschaft. Een Fransch blad deelt het volgende geval mede. De heer Z., een koopman had op zijn kantoor een klerkwien hij groote toegenegenheid toedroeg. Sedert eenige maanden was de klerk zeer afgetrokken en droefgeestig, zijn vroegere opgeruimdheid was geheel verdwenen. De heer Z. vraagde hem naar de oorzaak daarvan en na eenig dralen bekende de jon geling dat hij verliefd was. «Welnu, trouw het meisje dan!" was de goede raad des koopmans, waarop de jongeling ant woordde, dat dit een onmogelijkheid was, daar hij zich ver zekerd hield dat de vader, die zeer rijk was, de hand zijner dochter nimmer aan een klerk met 1200 frs. inkomen zou geven. «Wel, als zij u bemint, dan is het beste dat gij haar schaakt." De jongeling stond als verstomd door dezen raad, doch bij eenig nadenken lachte het plan hem toe en deed hij zijn patroon opmerkendat het eenige wat hem verhinderde den raad optevolgen was gebrek aan geld. «Als het anders niet is, dan zal ik u helpen. Hier hebt gij 600 frs., schaak uwe Dulcinea, gij hebt genoeg om haar eenige dagen schuil te houden. Onze reiziger is heden juist teruggekeerd, gij kunt dus zijn rijtuig nemen, dan wekt gij zelfs bij niemand het minste vermoeden op." De jongeling nam de 600 frs. aan en zeide den heer Z. hartelijk en welmeenend dank voor zijne goedheid. Des avonds zette de koopman zich zeer tevreden aan zijn souper, daar hij overtuigd was twee jongelieden te hebben ge lukkig gemaakt. Er bleef echter een plaats aan tafel open, die zijner dochter. Hij liet haar roependoch zij was nergeus te vinden, totdat eindelijk iemand verhaalde, dat hij haar buiten de stad met een klerk van den heer Z. in een rijtuig had zien zitten. De vader begreep thans alles, raasde in het begin ver schrikkelijk, wilde den schaker zijner dochter aan het gerecht aangeven en deed allerlei bedreigingen. Ten laatste kwam hij tot bedaren en zag toen in, dat het beter zou zijn de vlug- telingen achterna te reizen hij trof ze te Duinkerken aan. De eerste ontmoeting was minder aangenaam, maar - de jonge lieden zullen spoedig in bet huwelijk treden. Jufvrouw Nancy Smith is in den staat Jowa in Noord- Amerika tot burgemeesteres van Oskaloosa verkozen tegenover een mannelijk kandidaatdie minder steramen verkreeg. 20 Junij. - In het Romeinsch en Hedendaagsch Recht de heer M. W. C. de Jonge, van Middelburg, met een acade misch proefschrift over de vraagKunnen buitenlandse/te name- looze vennootschappen in Nederland in rechten optreden In de Geneeskunde de heer H. B. Kaufmanvan Rotter dammet een academisch proefschrift, over Breukbeklemming. •^usu8tus vroe* lliffly ger wordt gevraagd eene DIENSTBODE, eene burger; ot goed kunnende kooken en verder Let huiswerk vo rigten. - Adres Bui eau Dagblad. te Arnhem verlangt men een Persoon., met ADMINISTRATIE bekend van mid delbaren leeftijd, tegen een salaris van 200 a ƒ300. Adres franco letter A. B. aan het Bureau van dit blad. OP IN SCHETSEN UIT DE BEKENDSTE OUDERE EN NIEUWERE REIZEN. DOOK JF. SS TT Gr El VSl.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3