De koud waterinrigting PLATTE GROND TAN ENSCHEDÉ. Gymnastiekschool. Mariënberg GOUVERNANTE Advertentiên. ou Secondante Externe. na den Brand van 7 Mei 1862. eïly met zich voerende. Haar rechterbeen geraakte nu in de touwen van den ballon verward, waardoor zij eenige oogen- blikkén daaraan bleef hangentot dat zij van een vrij aan zienlijke hoogte op den grond viel en gelukkig op een graan- yeld nederkwamzoodat zy er met een geringe kneuzing afkwam. Het is 2eer waarschijnlijk, dat deze ballon dezelfde is, die in een kreupelbosch onder St. Kruis in Zeeland is gevonden waarvan uit Aardenburg werd berigt. De prins van Wallis is van zijn reis naar het Oosten behouden te Londen aangekomen en heeft onmiddelijk de ten toonstelling bezocht. De Engelsche regering heeft bevel gegeven, dat aan Said Pacha, onderkoning van Egypte, gedurende zyn verblijf aldaar gelijke eerbewijzing door de militairen behoort te wor den bewezen als aan gekroonde hoofden. Eerlang zal over de Theems nog een hangende brug worden gelegd en zulks ter verligting van het verkeer tusschen Westminster en Lambeth; de kabels of draden zullen rusten op vier ijzeren torens en de begaanbare breedte dér brug zal 34 voet zyn. Dingsdag namiddag is in Clerkenwell een gedeelte van het groote riool, ter lengte van ruim 30 voet, plotseling in gestort; de hierdoor ontstane opening in de straat was zoo gevaarlijk voor voetgangers en rijtuigen, dat de politie den omtrek deed afschutten. De Nederlandsche exposanten op de Londensche ten toonstelling behoeven zich niet te beklagen dat zij hunne goe deren derwaarts hebben gezonden. Indien wy ons niet vergis sen, dan zullen velen hunner daarbij goede zaken maken. De heer Hermans van 's Gravenhage heeft o. a. op nieuw bestel lingen ontvangen tot het leveren van onderscheidene rijtuigen, naar het model van die welke door hem zijn ten toon gesteld. Maandag is een voornaam Indiaan met hem uit Londen naar den Haag vertrokken, ten einde zijn fabriek te bezoeken en eenige groote aankoopen en bestellingen te doen. Ook de spiegels van de Wed. Borzo en Zonen te 's Hertogenbosch hebben reeds allen koopers gevonden en zijn er nog bovendien enkele bestellingen gedaan. De wollen dekens uit Nederland handhaven hunnen ouden roemals een bewijs, hoezeer hunne deugdelijkheid hier wordt op prijs gesteld, strekke dat een groote hoeveelheid daarvandoor den beer Scheltema van Leiden ten toon gesteld, reeds is verkocht. Onder de voor werpen, die de bijzondere aandacht der bezoekers opwekken, behoort het buitengemeen prachtig en kunstig geweven tapijt, geëxposeerd door den heer W. F. Kronenberg, directeur der Koninklijke tapijt-fabriek te Deventer. Voorts worden de schoone en keurige lakwerken van den heer L. J. Nooijen van Rot terdam door een ieder zeer hoog geroemd. Als de prijzen daarvan lager konden zyn, dan waren ze ongetwijfeld reeds lang verkocht. - In het gebouw der tentoonstelling te Londen worden kleine diefstallen gepleegddaarom verbergen zich nu en dan politie-agenten om de dieven op heeterdaad te betrappen. Vrij dag 11. had zich een agent in groen saai gewikkeld en de houding van een standbeeld aangenomentoen iemand kwam, die zich van een paar kostbare laarzen meester maakte en daarmede zich wilde verwijderen. De schrik van den dief, toen het schynbare standbeeld het hulsel afwierp en hem by den kraag vatte, was zoo, dat men in het eerst vreesde, dat by krankzinnig geworden was. Promotlën nan de Leldsche Hoogeschool. 19 Junij. - In de Geneeskunde den heer C. L. Wurfbain, van Amsterdam, met een academisch proefschrift, getiteld: Over Ruptura uteri. OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijken Stand te Leiden, van 12 tot en met II Junij 1862. Bewallen: G. Vromesteyn, geb. de Jong, D. - G. Charité, geb. Oudshoorn, Z. - M. Pardon, geb. Reitsma, D. - D. T. Verhoe ven, geb. de Smit, Z. -C. van Dissel, geb. Flaman,Z.-N. A. Klein, geb. Fles, D. - E. de Beer, geb. van der Stok, D. - P. la Rooy, geb. Verhoeven, D. levenl. - J. M. Keyzer, geb. Neuteboom, D. - E. Zwanenburg, geb. Ligtvoet, Z. - M. van der Bijl, geb. Hannaart, Z.- W. van Itersou, geb. van Steenbergen, Z. -M. Staffeleu, geb. Dool, Z. - C. Smittenaar, geb. Hoogkamer, D. - S. M. Dil, geb. Coronel, Z. - G. Kooien D. - A. M. M. Franchimon, geb. Verbrugge, Z. - M. Fakkel, geb. Taffijn, Z. - P. M. Bruning, geb. Havermaus, Z.-< M. Kramer, geb René, D. - J. van Bemmel. geb. Montagne, D. - Meyer D. - J. Brakel D. - E. Brijbag, geb. Arbouw, D. - H. La* bordus, geb. Giezen, D. - C. Renné, geb. Vinkesteyn, D.-J. Huy- gens, geb. Selie, Z. - M. Bink, geb. van Es, Z. - M. J. van der Klaauw, geb. van der Drift, D. t*ehuwd: P. de Wilde, jra. en H. du Croix, jd. -N. Blyleven, jm. en D. Hoogervorst, jd. - A. Romeyn, jm. en M. Sasburg, jd. - J. Goedraat, jm. en J. Galjaard, Wed. - J. Montfoort, jm. en S. E. Kelderman, jd. - W. Gijsman, jm. en E. M. Chardijn jd. - A. Groo- tens, jm. en J. Jansen, jd. - P. de Haas, wedn. en M. Niemeyer, wed. - J. J. Peyster, jm. en M. J. Niehen, jd. - A. van Koperen, jm. en M. Segaar, jd. Overleden: H. van Dam 19 j. - J. L. Scrvaas Z. ruim 3 m. - S. H. Spöhler 49 j. - P. Vroom Z. 3 w. - C. E. Hasselbach D. 1 j. 4 m. - J. van Booma D. 8 m. - C. R. de Hees D. 7 ra. - M. T. Tay lor D. 1 j. 3 m. - J. Lepelaar, Z. 1 j. bijna 5 m. - A. C, Meyer D. 4 weken. Une INSTITUTRICE expérimentée, R. P. examinee sous la nouvelle loi, dé- me trouver une place comme Lettres affrancbies sous Pinitiale O au Bureau de ce Journal. De toegang tot de lessenverleend aan ouders of voogden der leerlingenen aan personen voorzien van toegang-billet- ten door de leden der Commissie afgege ven, wordt van af heden den 20 Junij tot nadere aankondiging Ingetrokken» aangezien het Gebouw ter beschikking van den aannemer moet worden gesteld. De lessen zullen geregeld worden ge geven. De Comm. voor de Gymnastiekschool Namens dezelve P. C. LEZWIJN, Lid Secretaris. onmiddelijk aan het Spoorweg- en Stoomboot-Station Boppard, op een der schoonste punten van het Rheinthal gelegenis bij eene zeldzame uitgestrektheid en fraaiheid van aanleg, zeer doeltreffend en behoorlijk ingerigt, vooral ook voor het gebruik van baden. Zij beveelt zich buitendien nog bijzonder aan door de schitterende voorbeelden van genezing, gedurende haar drie- en twintigjarig bestaan geleverd, terwijl zij ook door bare riante ligging zeer geschikt is tot Zomerverblijf voor Familiën. Informatiën zijn te bekomen: Voor Geneeskundige Zaken, bij den Geneesheer der Inrigting, Dr. KRIMER. Voor alle overige, bij den Inspecteur KNEIP. Alsmede aan A. BETEMEIJER'S Centraal Annoncen-Bureau, te Berlijn. By W. E. J. TJEENK WILLINK, te Zwollewordt uitgegeven Deze KAART, die door hem kosteloos wordt verstrekt, is alom te bekomen tegen 85 Cents voor de NOODLIJDENDEN DOOR DEN BRAND.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3