N\ 711. Vrijdag 20 Junij. A". Binnenlandsch Nieuws. Pv v rSÏ' -•V^ l- <5 "y"\ LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden 1.96, en franco per po9t 2.80 tu de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Ct9. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 ra.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 8 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haar'em en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 56 in.; 4 u. 53 ra.; 9 u. 29 m. en op d» Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ra. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m'snaraiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 ra. Oost-ïndische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag vau 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijdeu. - Burgemeester en Wethouders, Maaudag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 unr. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect ii te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens vau 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur eu van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden Mr. J. A. Jollesthans Minister voor de zaken der Herv. en andere eerediensten behalve die der R. Cath., en tot notaris te Tholen Mr. P. A. Wagtho, in plaats van Mr. K. Wagtho op verzoek eervol ontslag verleend voorts tot grootkruis der orde van de Eikenkroon den generaal-ma joor G. Falck. Men verneemtdat Z. M. heden Donderdag avond van het Loo in de residentie wordt terugverwacht en dat de audiën tie voor het Japansche gezantschap Vrijdag of Zaturdag zal plaats hebben. Naar men verneemt zal Z. M. de Koning zich in de volgende maand voor eenigen tijd naar Wiesbaden begeven. Het Japansche gezantschap heeft, zooals reeds is gemeld Dingsdag de parade bijgewoondwelke door de troepenin de residentie aanwezig zijnde, ten 12 ure gehouden is. De ge zanten waren gezeten in open rijtuigenen zijn van hun hotel afgehaald en begeleid door een detachement cavallerie. De hoofdgezanten zaten in het eerste rijtuig met den heer Donker Curtius. Hunne rijtuigen stelden zich achter elkander daar ter plaatse, waar de troepen voor den militairen bevelhebber zou den defileren. Bij hun aankomst werden zij door de autoriteit ontvangen en naar de aangeduide plaats geleid. Daarna werden de troepen door den militairen bevelhebber geïnspecteerdwaarop het defileren een aanvang nam. Hierbij stond bet rijtuig, waarin de drie hoofdgezanten zatenter rechterzijde van den opper bevelhebber. De overigen links en wat achterwaarts. Na de parade stelde de bevelhebber de hoofdgezanten voorden ko lonel Vertholen, die de parade gecommandeerd had, alsmede den kolonelplaatselijke kommandant der residentie. Nadat de troepen het terrein verlaten haddenvolgden zij insgelijks. De gezanten hebben later het koninkl. kabinet van zeldzaam heden bezigtigd en zij betuigden dat zij hier verscheidene voor hen belangrijke voorwerpen vondendie zij noch te Parijs noch te Londen aangetroffen hadden. Hierna hebben de ge zanten nog vele straten en pleinen der stad in oogenschouw genomen. Maandag hebben de gezanten bij alle ministers, civiele en militaire autoriteiten beleefdheden bewezen door het afgeven van kaartjes, bestaande uit langwerpige papiertjes, waarop hun naamcijfers staan afgedrukt. Het Japansche gezantschap zou ook, naar men meldt, Vrijdag Rotterdam bezoeken en in de volgende week Haar lem, waar het alsdan het alomvermaarde orgel in de Groote Kerk zal hooren spelen en de drukkerij van de heeren En schedé Teylers stichting en boekerij en eenige bloemisterijen zal bezoeken. De conferentie, die Dingsdag avond door de ambassadeurs van Japan aan het Ministerie van Buitenl, Zaken heeft plaats gehad met den heer Minister en den heer secretaris-generaal heeft van zeven tot tien ure geduurd en zon Donderdag avond worden voortgezet. Zoo men weet stellen de Japanners veel belang in de ken nis van de vorderingen in het krijgswezen in Europa, en heb ben de gezanten laatstelijk in Engeland de tuighuizen con structiewinkels enz. met groote aandacht bezigtigd. Zoo heeft het Japansch gezantschap heden morgen een bezoek gebragt in de beroemde geschutgieterij te 'sHage, alwaar het gezant schap door den kolonel Blanken, Minister van Oorlog, en verdere hooge ambtenaren ontvangen werd. In de tegenwoor digheid der bezoekers werd een oud stuk geschut gesmolten en met brons vermengd hergoten, hetgeen, zoo men verze kert, tot dusverre in den vreemde vruchteloos beproefd en alhier volkomen geslaagd is. Met de meeste belangstelling werd het geheel van deze inrigting door de Japansche gezanten be zigtigd en gaven zij hunne bijzondere tevredenheid over al het verrigte te kennen. Een aanzienlijk publiek was aldaar ver- eenigd en getuige van de verschillende bewerkingen. Het gezantschap was daar zoowel als elders zeer minzaam jegens de aanwezigen. Tot lid der commissie van enquête, in zake de marine* is in de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van Woensdag, in plaats van den heer Meeussenbij tweede stemming gekozen de heer van Heukelom met 24 van de 39 stemmen. Het provinciaal gerechtshof van Gelderland heelt d

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1