Woensdag 18 Junij. N°. 709. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan Mr. W. van der Jagt, als adj.-commies bij het depart, van Bin- nenl. Zakenpensioen verleend aan den inspecteur van ad ministratie bij de marine J. E, Kempe, en die buiten be zwaar van 's rijks schatkist benoemd tot adviseur bij het dep. van Marinealsmede aan den kapt. der 1ste kl. bij het corps mariniers P. A. Leupe, aan wien de rang van majoor is toegekendvoorts heeft Z. M. bevorderd tot schout-bij-nacht den kapt. ter zee R. van Vossj tot kapt. ter zee den kapt.- luitenant ter zee A. F. Siedenburg; tot kapt.-luitenant ter zee de luitenant lste kl. J. M. de Jongh en tot lnitenants ter zee van de le klasse de luitenants ter zee 2de kl. J. A. E. Di- naux, A. F. R. E. baron van Haersolte van den Doorn en Jhr. T. L. Brantsenbij het corps mariniers tot kapt. lste kl. de kapt. 2de kl. J. J. Soer; tot kapt. 2de kl. den lsten luit. J. P. H. Sesseler; tot lste luit. den 2de luit. M. C. Koning; tot inspecteur van administratie de off. van admin. lste kl. J. A. L. den Ouden; tot off. van admin. lste kl. die van de 2de kl. C. H. P. de Jonge en tot off. van adm. 2de kl. die van de 3de kl. H. J. van Haeften Cluwen en J. C. Coops. Z. M. heeft nog benoemd tot ontvanger der directe be lastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Makkum c. a. de heer D. L. Heinsius, thans ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Hyrum en ontslagen uit de be trekking van burgemeester der gemeente Urk K. Kramer. De heer M. Kuytenbrouwer, in de kunstwereld gunstig bekendheeft dezer dagen den titel, van jagtschilder van Z. M. den Koning der Nederlanden ontvangen. Bij Zr. Ms. besluit van den Bden Junij 1862, N, 61» is voor de kostelooze koepok-inenting van minvermogenden in de provincie Zuid-Holland de zilveren medaille toegekend aan de heeren: J. T. Leeson te ter Aar, E. F. Bonga te Ar- kel, Dr. W. H. P. Kiehl te 's GravenhageDr. H. F. van Praag Heymans te 's Gravenhage Dr. J. M. Piepers te 's Gra venhage, G. Seret te Leerdam, J. H. van Dijk te Naaldwijk, T. van Trigt te Naaldwijk F. C. G. Bolte te Oostvoorne A. Bothall Marie te RockanjeJ. D. van der VÜ9t te Sassenheim, A. J. van Mourik te Stellendam en F. Arends te Oude Tonge De Tweede Kamer heeft heden Dingsdag weder een zitting gehoudenwaarin bepaald isdat de beraadslagingen over het ontwerp-tarief der rechten van in- en uitvoer zullen aanvangen Vrijdag aanstaande 'smorgens te 11 uur. Heden Dingsdag middag te 2| uur heeft er een buiten gewone Ministerraad plaats gehad. Op aanstaanden Donderdag, den 19den dezer, zal de ge wone audiëntie van den Minister van Finantien niet plaats hebben. De Japansche ambassade heeft een massa goederen ter zwaarte van nagenoeg 20 ton aan boord van de Ardjoeno medegenomen. In den morgen van den 14den Junij kondigde teNieu- wesluis het losbranden van het geschut de aankomst aan van het Japansche gezantschap. De heer Spaan, havenmeester te Nieuwesluisliet al spoedig met de hem altijd eigenevoor komende vriendelijkheid het uur der vermoedelijke aankomst te Nieuwesluis bij zijn talrijke vrienden bekend makenen wel dra waren een tal van rijtuigen en wandelaars uit Heen vliet, Geervliet, Abbenbroek en Zuidland aan de sluis. Het 16-jarig dochtertje van den heer SpaanAlida Jacobaverraste het gezantschap op een frisschen bouquet. Terstond werd haar op het koninklyk jagt toegang verleend en werd zij allermin zaamst ontvangen. Allen stonden op en de eerste gezant nam eigenhandig den ruiker uit hare hand aan en liet door zijn tolk zeggen«Ik zal met genoegen die schoone bloemen aan nemen als een bewijs van vriendschap." Nadat vervolgens het jagt geschut was, zette het gezantschap de reis naar Rotter dam voort. Bij het diner dat Zaturdag in het hotel Bellevue te 's Hage plaats vond, waren de drie eerste Japansche Gezan ten naast elkander gezeten; de heer generaal-majoor graaf van Lynden tegenover den eersten gezantde heer Commis saris des Konings uit dit gewest, benevens den waarnemen- den gouverneur der residentie ter zijde, terwijl de overige leden der commissie van ontvangst zich onder de gezanten had den verdeeld. Behalve de Hoofd-Gezanten waren er slechts tien van hen aan deze tafel gezeten, terwijl de overigen af zonderlijk gegeten hebben. Gedurende den maaltijd bragt de generaal van Lynden een toast uit ter eere van den Keizer van Japan en deszelfs aanwezige gezanten, waarop de eerste LE1DSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zou- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- niers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 n. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op d# Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 'g Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van, m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags va* 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10A unr« Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is t» spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1