Buitenlandsch Nieuws. boomen gevallen. Hij is echter in bewusteloozen toestand er uitgehaald, en na aangebragte hulp weldra tot zich zeiven gekomen. Als iets merkwaardigs kunnen wij mededeelendat te Blokzijl, een gemeente tellende p. m. 1800 zielen, sedert 11 April, derhalve in een tijdsverloop van twee maanden, geen sterfgeval is voorgekomen. Naar uit Spijk wordt gemeld, is voor eenige dagen al daar een meisje, dat zich naar 't land had begeven, om de koeijen te melken, door een dier koeijen zoodanig getrapt, dat zij in bewusteloozen toestand te huis kwam en eerst den volgenden morgen haar bewustzijn terug kreegterwijl zij echter ook toen nog in een zorgwekkenden toestand bleef verkeeren. Bij het aanstaande bezoek van het Japansche gezant schap is het niet ondienstig de volgende beschrijving betref fende het personeel voorloopig medetedeelen De Japannezen hebben zeer uitdrukkingsvolle en verstandige gelaatstrekken alhoewel de type van hun aangezigt niet zeer verleidelijk is, de neus dik en plat, de lippen ligtelijk omge kruld, de oogen slinksch en schuins, de tint zeer donker ge kleurd, het hoofd groot. Het haar is gitzwart, en op de kruin van het hoofd bijeen gebonden hetgeen aan diegenen onder hendie niet zulke sterk sprekende gelaatstrekken hebbeneen vrouwelijk voor komen geeft. Verscheidene hunner hebben het hoofd gescho ren, maar op het aangezicht van niet een hunner is het min ste teeken van baard te bespeuren. Over het algemeen zijn zij gekleed in donker gekleurde geweven kleederenmet zeer weinig ornamenten; zij dragen verder een zijden tuniek, broe ken van witte mouseline en sandalen van geel leder. Allen dragen in den gordel een dolkmin of meer versierd naar den rang of de waardigheid waarmede zij bekleed zijn. Als hoofddeksel hebben zij een soort van Chineesch stroo; dat van de gezanten is met verguldsel geborduurd. De Japannezen zijn zeer matig; zij laten zich gewoonlijk likeuren en in water gekookte rijst toedienenwat het vleesch aangaat geven zij de voorkeur aan gekookt gevogelte. Zij eten aan tafel, gebruiken vorken en messen en bedienen zich bij alle spijzen rijkelijk van peper en specerijen. In hun manier van eten leggen zij een uiterste zindelijkheid aan den dag, hetgeen ook van toepassing op al hunne dagelijksche gewoon ten en in hun kleedingstukken zigtbaar is. Zij schijnen vol strekt niets ongewoons of stuitends te zien in de nieuwsgie righeid die zij opwekken. Wij herhalen het, zij hebben uit drukkingvolle gelaatstrekken en in hun oogopslag bezitten zij een levendigheiddie niet van arglistigheid is vrij te pleiten. Uit Curasao wordt berigt, dat met Z. Ms. stoomschip de Vesuvius naar Nederland is vertrokken de procureur des Konings, Mr. J. de Rouville, vroeger burgemeester van den Briel. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 67°, des avonds te 8 uur 61°, te 10 uur 58°. Zondag morgen te 5 uur 56°, te 8 uur 58°, te 12 uur 65°, 's namiddags te 2 uur 66°, te 5 uur 67°. te 8 uur 61°, te 10 uur 58°. Maandag morgen te 5 uur 55°, te 8 uur 62°, te 12 uur 65°, 's namiddags te 2 uur 65°, te 4 uur 65°. - .li In berigten van verschillende zijden wordt de verwach ting te kennen gegevendat Rusland weldra het koning rijk Italië zal erkennen. De zaken in het Oosten, die al meer en meer een ernstig aanzien krijgen, zouden Rusland vooral bewegen om tot die erkenning overtegaan; want bij het uit barsten eener crisis aldaar - dit moge korter of langer duren maar dat het daartoe komen zal is de algemeene overtuiging - is het voor Rusland geen onverschillige zaak, een staat van meer dan 20 millioen zielen te vriend te hebben. Uit Keulen wordt gemeld, dat Zaturdag de eerste al gemeene zwemtogt zou plaats hebben. Honderd personen zou den daaraan deel nemen, die zich allen met wilgentakken zul len sieren. Bekwame meesters in de zwemkunst en een aantal kleine vaartuigen zullen de zwemmers begeleidenten einde ongelukken te voorkomen. De stafmuziek van de mineurs, te Keulen in garnizoen, zal dit feest verlevendigen door hare deelneming. De afgeperkte baan strekt zich uit van Keulen tot Mulheim. De terugtogt geschiedt te land, dewijl het moeijelijk is tegen den stroom optewerken. In de diplomatieke kringen te Parijs verzekert mendat eerlang te Fontainebleau een ontmoeting zal plaats hebben tusschen Keizer Alexander en Koning Wilhelm, als gasten van Keizer Napoleon. Het hof van assises in het departement des Vosges heeft een 17jarig meisje, beschuldigd van 33 brandstichtingen, waarvan sommigen aanzienlijke schade tengevolge haddentot 20 jaren dwangarbeid veroordeeld. Bijna iederen avond ziet men te Parijs op het plaveisel van de Place de la Concorde een zestigjarig heer schaatsen rijden op schaatsen met rolletjes, waarmede hij alle mogelijke kunsten en bewegingen maakt als op het ijs. De prins van Wallis heeft zich slechts eenige uren bij den keizer opgehouden. Het schijnt, dat er bij hem ten opzigte van Z. M. weinig sympathie bestaat. Er wordt hier reeds ge sproken over de vermoedejijke gevolgen van zijn meerderjarig heidsverklaring, die reeds in de maand October aanstaande moet plaats hebben. Den jeugdigen prins zijn de constitution- neele beginselen diep ingeprent, doch eigenlijk moet hij, wat zijne rigting betreft, geheel en al de gevoelens der Torys zijn toegedaan. Men acht dit te meer van gewigt, omdat velen stellig verwachten, dat koningin Victoria wel spoedig de rege ring zal nederleggen. In afwachting van hetgeen de tijd om trent dit alles zal leeren deelt men mede, dat de prins veel met den keizer heeft gesproken over zijn reis door Syrië en ronduit verklaard heeft, dat het Oosten in een zeer neteligen toestand verkeert en dat de gemoederen er nog vooreerst in lang niet rustig en bevredigd zullen zijn. De Keizer heeft daarop geantwoord: »De toestand aldaar is hoogst bedenkelijk, dat weet ik en ik weet tevens dat de mogendheden er over nadenken." Men beweert, dat de onderhandelingen nopens een tus- schenkomst van Frankrijk in de aangelegenheden van Noord- Amerika reeds eenigzins zijn gevorderd en noemt als de grond slagen daarvan het volgende: Kentucky, Tenesse en Arkansas zouden bij het Noorden blijven behooren de overige afge scheiden staten evenwel een Zuidelijke republiek vormen. Er zouden tusschen beide republieken te lande geene in- en uit gaande rechten bestaan en het Zuiden zich verbinden het lot der slaven te verbeteren, geen gezinnen van elkander te schei den en zoo spoedig mogelijk hunne emancipatie voortebereiden. Wanneer de Noordelijke Staten die schikking mogten van de hand wijzen zou de Fransche regering aan Engeland voor stellen, zich onderling te verstaan nopens de erkenning van het Zuiden. De onderkoning van Egypte ontving Donderdag een bezoek van den hertog van Cambridge. Verder bragt hij dien dag verscheidene uren in het tentoonstellingsgebouw door en woonde 's avonds bij den hertog van Wellington een ter zijner eere gegeven partij bij. Een officieel Londensch blad deelt mede, dat de koningin niet alleen de beste gezondheid genietmaar dat zij ook van lieverlede haar droefgeestigheid te boven komt. H. M. heeft de kweekelingen van de onder hare bescherming staande school (50 jongens en even zooveel meisjes, allen kinderen van de in Windsor Park aangestelde arbeiders, die zij kleeden en opvoeden laat) gezamenlijk de tentoonstelling laten bezoeken en tevens aan vele andere kinder-instituten entree-kaarten ten geschenke gegeven. Het Japansche gezantschap heeft Engeland verlaten on der zulk een geweldige stortbui, dat de ambassadeurs, in weerwil een menigte parapluien boven hunne hoofden werden gehouden, druipnat werden bij de overvaart van Woolwich naar het op stroom liggend Nederl. stoomschip Ardjoeno. De Londensche tentoonstelling heeft aanleiding gegeven tot een zeer romanesk avontuur. De 16jarige dochter van den baron de Ia Tour te Parijs werd in mannengewaad voor den magistraat in Guildhall gebragt, ten einde rekenschap van hare verschijning te Londen te geven. Zij deelde mede, dat zij, verlangende de groote tentoonstelling te zien, waarover zij zooveel had hooren sprekenzich heimelijk meester had gemaakt van eenig geld harer tante, zich in mannenkleederen

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2