IV. 708. Dingsdag 17 Junij. A°. 1 f WiC Binnenlandse}! Nieuws. 'V' -vA LEIDSCH BAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75 Iedere regel meer 12 J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.j 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op d« Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2^ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingeu aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 'sinorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 9—12 en van 2—7 uur. Zondag van 8—9 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9— 2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft Mr. F. P. Byleveld, burgemeester van Nij megen, benoemd tot groot-officier der orde van de Eikenkroon. De N. C. van den Helder deelt als stellig mededat Z. M. de Koning op 19 of uiterlijk op 29 dezer naar de re sidentie zal komen, ten einde de Japansche gezanten ten ge- hoore te ontvangen. Z. M. de Koning wordt aanstaanden Donderdag van het Loo in de residentie verwacht. Zoowel Zaturdag als Zondag wemelde het van nieuws gierigen en belangstellenden voor het Hotel Bellevuewaar eenigen uit het gevolg van het gezantschap voor de open ra men gezeten waren en met blijkbaar genoegen de verzamelde menigte gadesloegen. Wel verre van terughoudend te zijn groe ten zij voortdurend zeer beleefd en voorkomend, deelen soms kleine geschenken uit als waaijers, pijpjes, verlakte voorwer pen, geldbeursjes enz., of onderhouden zich nu en dan in de benedenportalen van het hotel met dezen of genen. Zij zijn nog niet uit geweestnoch hebben de stad of eenig établissement bezocht. Men zegt dat de etiquette medebrengt dat het ge zantschap nergens gaat alvorens in plegtigen audiëntie bij Z. M. den Koning te zijn ontvangen. Het diner op Zaturdag gegeven was allerkeurigst en het gezantschap was daarbij zeer verrast door bet eigenaardige en fraaije menu, waarop de wa penen van Nederland en die van de voornaamste der gezan ten waren afgebeeld. Een hunner betuigde deswege de bijzon dere tevredenheid en deed dadelijk bij den heer Maitland on derzoek naar den vervaardiger hiervanzijnde de heer Spanier, koninklijk lithograaf te 's Hage. Heden Maandag ten één ure hebben de Japansche am bassadeurs hunne opwachting gemaakt bij den Minister van Buitenlandsche Zakenden heer van der Maesen de Sombreff. Zij waren gezeten in een tweetal koetsen en hadden een zeer fraai nationaal costuum aan. De heer Buyssenaars Nederlandsch consul-generaal in Egyptemet. familie en gevolg, is in de residentie aangeko men en aan het hotel Paulez afgestapt. Het Provinciaal Gerechtshof in Zeeland heeft Zaturdag uitspraak gedaan in de bekende zaak tegen J. P. Smithvroe ger scheepsmakelaar te Vlissingen. Bij een zeer uitvoerig ge motiveerd arrestwaarvan de voorlezing een uur duurdeheeft Let Hof twaalf der vijftien punten van beschuldiging als wet tig en overtuigend bewezen aangenomenen den beschuldigde alzoo, wegens twaalf valschheden in geschriften van koophan del en het des bewust gebruik maken van die stukken, ver oordeeld tot een tuchthuisstraf van zes jaren vier en twintig geldboeten van 50 en in de kosten van het geding. De veroordeelde was bij het hooren van zijn vonnis der mate getroffendat hij in onmagt nederzeeg. Woensdag aanstaande zal voor de arrondissements-recht- bank te Amsterdam worden behandeld de zaak van den kas sier-generaal der Nederl. Bank J. A. van Hinsbeek, thans voortvlugtig, beschuldigd van ten nadeele der bank arglistig te hebben ontvreemd en zich toegeëigend een som van ƒ233,500 tijdens hij in dienst was van die inrigting en in het genot eener jaarwedde van 6000, eener toelage van f 1200 en van vrije woning. Ten blijke welke praktijken door sommige lieden worden gebezigd om ambtenaren in een verkeerd en bespottelijk dag licht te stellen, strekke het volgende: Bij de jongste opening der stembriefjes te Nijmegen voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer, werd een gesloten stembriefje van on waarde verklaard, als zijnde onderteekend: C. v. Hugenpoth Burgemeester v. Bergh. Die heer evenwel verklaart en neemt aan te bewijzendat door hem noch een geslotennoch een ouderteekend briefje is in de bus geworpen en dus een der stembriefjes met een ligt te raden doel van een valsche naam- teekening is voorzien. Vrijdag 27 Junij zal te Enschedé het bouwen van 112 arbeiderswoningen worden aanbesteed. Op het adres der kamer van koophandel en fabrieken te Apeldoorn, tot intrekking of wijziging van het besluit van den gouverneur-generaal van Ned. Indie, omtrent het verpligt gebruik van Hollandsch papier, is door den Minister van Ko loniën afwijzend beschikt. Vrijdag tegen den avond is te 's Hage een schippersge zel met het voortduwen der schuit in de gracht aan de Uile-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1