STATEN-GENERAAL. Dr. P. BLEEKER, NEDERLAND EN ORANJE. Mr. G. GROEN VAN PRINSTERER. Buitenlandsch Nieuws. Adverlenlicn. Door de Kies-Vereeniging Grondwet en Koning* De Tweede Verificatie het verkoopen van vleesch te concurreren met de ambtenaren die geen patentkosten hebben te betalen; gedurende den tijd, dat zij de betrekking van slagter en vleeschhouwer uitoefenen, even goed rijks-tractement genietenrenteloos voorschot van wege het rijk ontvangen van de gelden die zij hebben uitte- schieten en door den aard hunner betrekking grooten invloed uitoefenen bij burgers of gezagvoerders van schependie vree zen bij weigering later bemoeijelijkt te zullen worden. De Nederlandsche Entomologische vereeniging zal haar jaarlijksche algemeene vergadering dit jaar houden te 's Hage op Dingsdag 8 Julij. Zaturdag nacht woedde op het dorp Riethoven nabij Enkhuizeneen hevigen branden werd daarbij een boerderij tot den grond toe vernield, waaronder niet alleen de inboedel maar ook een groot gedeelte vee. De Algemeene Kerkeraad der Nederd. Herv. gemeente alhier heeft heden het volgende twaalftal gemaakt, als: DD. Acquoy te Koog aan de ZaanKoopmans van Boekeren te HarlingenN. H. de Graaf te Apeldoorn Essenius Greef te Assendelft, B. ter Haar te Nijmegen, P. M. Keller van Hoorn te Dordt, van der Heulen te Neede, H. Pierson te Heinen- oord; W. H. van der Sande Bakhuyzen te Herwijnen P. Steen te Delden, J. van der Yen te Ligtenvoorde en J. van Wit- senburg te Tholen. Het getal lammerenheden op de markt alhier aange voerd bedroeg 6206. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 73°, des avonds te 3 uur 66°, te 10 uur 60°. Vrijdag morgen te 5 uur 56°, te 8 uur 65°, te 12 uur 72°, 's namiddags te 2 uur 73°, te 4 uur 76°. Een brief uit Rome maakt gewag van een niet onaar dig avontuur, in die stad voorgevallen met Louis Veuillotden bekenden clericalen penvoerder, voormalig redacteur van L'U- nivers. Hij was uamelijk geïntroduceerd op de sociëteit der officieren van het Pauselijk leger, maar vond hier geen der belangrijkste Fransche dagbladen en wendde zich toen tot de sociëteit, waar de Fransche officieren gewoonlijk bijeenkomen. Over zijn toelating was men het eerst volstrekt niet eens, tot dat eindelijk besloten werd deze zaak in stemming te brengen. Met algemeene stemmen werd zijn verzoek van de hand ge wezen en zelfs hebbert eenige leden hun votum gemotiveerd in zeer bittere bewoordingen. Volgens sommige dagbladen is er te Rome een buiten gewone toevloed van priesters uit alle landen van Europa, die daarbij van dag tot dag grooter wordt. Onder deze geestelijken moet zich een bisschop bevinden, Pool van geboortedie zich heeft uitgelaten, dat hij den Paus een leger van 100,000 man bezorgen zouterwijl een van de kardinalen een staatkundige club heeft gesticht, waarin ieder voor slecht Catholiek wordt verklaard, die onverschillig is voor het wereldlijk gezag des Pausen. Het wordt meer en meer duidelijk, dat deze bijeen komst der bisschoppen aanleiding geven zal tot een ernstige demonstratie ten behoeve van het wereldlijk gezag. Opmerkelijk is het, dat al de industrieelen in Venetie en Zuidelijk Tyrol gevestigd, die voorwerpen naar de inter nationale tentoonstelling hebben gezonden, zich onder Italië hebben geschaard. Hierop komen slechts twee uitzonderingen voor en beide behooren te huis in Tyrol. Men meldt uit. Stettindat het nabij gelegen dorp Ho- henselchow Zaturdag jl. door brand derwijze is geteisterddat van 136 woningen slechts 13 zijn gespaard. Twee kinderen en een vrouw hebben daarbij het leven verloren. Naar men ver zekert is het onheil veroorzaakt door het. spelen met lucifers door kinderen. Zaturdag namiddag ontstond er brand] te Celle bij El- berfelddie tot 's avonds laat heeft voortgewoed. In de zoo genaamde Nieuwstad van Celle zijn slechts zeer weinig wonin gen blijven staan; 59 woonhuizen met hun nevengebouwen, in het geheel 80 gebouwen zijn in den asch gelegd. Er loopt te Parijs een gerucht, dat er in het Zuiden van Egypte onlusten zijn uitgebarsten welke den zeer spoedigen terugkeer van Saïd-Pacha in zijn Staten zou noodzakelijk maken. Een bij Lloids ontvangen berigt heeft vrij veel opzien gebaard. Daar is namelijk de tijding ingekomen, dat het En- gelsche stoomschip Circassian met een lading wijnbrandewijn koffij en provisien doch geen amunitie of oorlogscontrabande hoegenaamd, van Bordeaux naar Havana bestemdop de hoogte van die haven door een Amerikaansck oorlogschip is opgebragt. Men verwacht dat de regering ten deze even snel zal handelen als in de zaak van de Trent. Promotiën aan de Leidsche Hoogeschool. t 6 Junij. - In de Geneeskunde de heer J. G. de Voogt van Wijeken met een academisch proefschrift, getiteld: Be schouwingen over de zamenstelling van het ruggemerg. OFFICIEEL NIEUWS. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 31sten Mei 1862. 1 wegens onderwigtig brood in zijn winkel voorhanden te hebben. 2 wegens tetsig en ongaar brood ten verkoop voorhanden te hebben. 2 wegens het baggeren in den Rijn en Zijl zonder consent.. 1 wegens op zijn hondenkar zittende te hebben gereden. 1 wegens het los en zonder toezigt laten staan van een be spannen rijtuig. 1 het uitslaan van vloermatten na gezetten tijd. 1 wegens het innemen van gemeentegrondzonder consent. 4 wegens de Vrouwensteeg in een verkeerde rigting te berijden. 10 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschapHe vertoonen. 4 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. De Burgemeester, hoofd van het Gemeentebestuur van Lei den doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belas tingen alhier is ter hand gesteld drie, op den 30sten dei- vorige maand invorderbaar verklaarde, kohieren voor de be lasting op het Personeel, over het dienstjaar 1861 en 1862, bevattende voljaarsch-, drie vierendeeljaarsck- en vierendeel- jaarsch aanslagen, en dat ieder verpligt is zijnen aanslag op den bij de wet. bepaalden voet te voldoen. Getrouwd G. A. HOOGEVEEN, van Alphen aan den Rijn met C. M. DROS. Leiden, 4 Junij 1862. De Ondergeteekende betuigt zijnen dank voor de vele blijken van belangstelling, hem betoond bij de bevalling zijner Echt- genoote. J. A. SCHMIER.. Leyden, 6 Junij 1862. District JLeiden. wordt bij de verkiezing van 10 Junij a.s. als Lid van de Tweede Kamer aanbe volen te Leiden. Namens de Vereeniging voorn., J. VAN HEUKELOM Voorzitter. J. T. BUIJS, Secretaris. De Kiezers-Vereeniging heeft, in hare Vergadering van 28 Mei 1862, besloten om voor de Verkiezing van een Lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal op Dingsdag 10 Junij aanst. aan te bevelen i A. TIELEMAN, Voorz. van schuldvorderingen in de gefailleerde i boedels van JOHANNES STRAATMAN

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3