Kiesdistrict Leiden. P. H. Baron TAETS VAN AMERONGEN. Baron TAETS VAN AMERONGEN, Advertentiën. MEllBEL-BEKLEEDER. Langebrug tusschen de Wolsteegen Choorsteeg, Wijk IV, N°. 407. KIESVEREENIGING Vaderland en Oranje. Dr. C. W. H. VAN KAATHOVEN, Tijdelijk Voorz. H. C. HARTEVELT, Secret. De BROCHURE van den Heere Eenige bedenkingen op bei verhandelde in den Gemeenteraad van Leiden op den 22slen Mei I8G2, E. J. BRILL. tige geschenken achter gelaten. De onderkoning inoet steeds van voornemen blijven ook aan Nederland en Belgie een be zoek te brengen. Het stille eiland Wight werd dezer dagen door een zeer eigenaardigen inval verontrust. Het barkschip Cedarina strandde op de zuid-westkust van het eiland bij Brixton en de red dingsboot bragt alle schipbreukelingenkapiteinbemanning en passagiersgelukkig aan wal. Deze passagiersten getale van 191, kwamen van Bermuda en begaven zich naar Dart moor in Devon of naar Millbank in Londendat is uit het eene verbeterhuis naar het andere. Deze 191 verbeterde of nog verbeterende struikrooversdieven en moordenaars doorkruis ten het eiland, dat slechts 50,000 inwoners telt, in alle rig- tingen het bier en de jenever vloeiden bij stroomen, en er ontstond een kannibaalsche drinkpartij, tot er eindelijk een algemeene bewusteloosheid op volgde. In dezen toestand wer den de boeven, door een inmiddels aangekomen afdeeling militairen uit Pachurst, weder achter slot gebragt. De aartsbisschop van Spoleto heeft een zeer uitvoerig mandement openbaar gemaaktwaarin een tafereel wordt op gehangen van wonderen door een oud beeld van de H. Maagd verrigt, hetwelk in de parochie van Saint Luc, tusschen Cas- telrinadi en Montefalcoin zijn aartsbisdom, wordt aange troffen ter plaatse waar in overoude tijden een kerk heeft gestaan. Deze wonderkracht heeft zich - volgens den aarts bisschop - het eerst geopenbaard aan een knaapje van nog geen vijf jaren, dat zich herhaaldelijk bij zijn naam hoorde roepen. Sedert zijn verschillende personen, die dit beeld kwa men aanroepen van onderscheidene kwalen herstelden de toevloed van geloovigen bedraagt vooral op feestdagen meer dan vijf- of zesduizend personen per dag. Van hunne offer andendie reeds een bedrag van 600 kroonen uitmakenstelt men zich voor op de plaats zelf een nieuwe kerk te bouwen waartoe reeds een en ander is in gereedheid gebragt, terwijl er voorloopig een altaar is opgerigtalwaar de mis kan be diend worden. LI. Maandag was de entrée-prijs tot het gebouw der groote tentoonstelling te Londen slechts 1 sh. De stroom van bezoekers, hoofdzakelijk geringe burgerklasse, was dan ook zoo geweldig, dat de massa schier niet konde worden geteld en menigeen met gescheurde kleederen is binnen gekomen. De prins van Wallis en zijn gevolg zijn 8 Mei aan boord gegaan en landden den volgenden dag te Tyrus en Sidon. Den lOden stapten zij te Tripoli aan wal, ten einde de ceders van den Libanon te bezoeken. Zij reden langs de heuvels naar het dorp Elden en kampeerden er tot Maandag 12 Mei. De prins wenschte de godsdienstoefening onder de ceders te doen plaats hebben, maar naauwelijks was men er aangekomenof hevige stortbuijen gevolgd door een dikken mist, noodzaakte hen naar het kamp terugtekeeren. In den slag bij Shiloh in Noord-Amerika stonden twee regementen uit Kentucky vijandig tegen over elkander en streden met de grootste verbittering. Een soldaat der Unie bragt zijn broeder een wonde toe, nam hem gevangen en ging, nai hem overgegeven te hebben weder voort met schieten op eeu mandie bij een boom stond toen de gevangen broe der hem toeriep: //schiet niet meer naar die plek, want het is onze vader." OFFICIEEL HIEUWS. Burgerlijken Stand te Leiden van 29 Mei tot en met 4 Junij 1862. Kevallen: J. H. van den Berg, geb. Schön Z. - J. T. C. de Graaf, geb. van Leeuwen D. - S. HouwelingD. - N. J. Genet, geb. Broesterhuizen Z. - M. Smit, geb. Smit, Z. - J. van der Linden, D. - J. A. de l'Ecluse, geb. van Wouw, D. - M. Zierikzeegeb. Hamerling, D. - P. Dirk zwager, geb. Boot, D. - M. Chaudron geb. Jong, D. - J. Siljee, geb. de Kidder, Z. - M. Frank, geb. Kloek, D. - T. M. W. I. van DragtZ. levenl. - G. H. Deelengeb. van Dijk, D. - A. van Grieken, geb. Kromwijk, Z. - J. M. Arnoldus, geb. Brugman, D. - H. C. Pielanengeb. LegetZ. - A. M. Beijer, geb. Sijst, Z. - G. J. Verhoog, geb. van der Nat, Z. - C. Heintz, geb. Wilhelm, D. - C. J. Plaisier, geb. Pieterse, Z. - J. S. Ammerlaan geb. Grim- A. M. Kruit, geb. Kwestroo, D. - M. Kling, geb. Cehee Z. levenl. - F. van der Mark, geb. de Vries, Z. - M. C. de Vink, geb. Beun, Z. - J. J. Crama geb. Sieval,Z. - E. van der Burghwed. A. Streylandt, D. - J. den Tonkelaar, geb. Wareman, Z. - E. J. Beens, geb. HalderietD. - H. M. J. W. Eyssonius Wichers, geb. Storm de GraveZ. en D. tweel.- J. M. Ram, geb. Roelandse, D. (wehuwd: J. P. Paulisse, jm. met S. J. C. Altera, jd. - W. M. van der Klaauw, jm. met M. J. van der Drift, jd. - J. van der Waals, jm. met L. A. M. Loorijjd. - J. Kok, jm. met J. van der Spek, jd. - J. Braggaar, wedn. met C. W. Castien, wed. - P. Sjardin, jm. met S. J. la Lau, jd. - K. B. H. J. Brandt jm. met K. van Heemsjd. - L. God- dijn jm. met J. Engelbregtjd. - S. J. Fontein jm. met C. C. Martijn jd. - G. A. Hoogeveen jm. en C. M. Drosjd. Overleden: H. van BerkelD. 7 m. - L. Zandvliet, 24 j. - N. H. van der Meel, Z. 3 j. 5 m. - J. van Leeu wen, 80 j. - T. J. Schuddemat, Z. 11 m. - C. van der Schilp, 65 j. - M. Speijer Z. 6 m. - A. M. Cornet, D. ruim 5 m. - C. de Haas, D. 1 j. 4 m. - H. G. de la Bije, D. 18 dagen. Heden overleed te mijnen huize, in den leeftijd van 47 jaren, mijn geliefde Zoon JAN GERRIT HULLEMANHoog leeraar in de Letteren aan de Hoogeschool te Leiden. H. J. HULLEMAN. Utrecht, 29 Mei 1862. Strekkende deze tevens tot bijzondere en algemeene kennisgeving MAAS, Neemt de vrijheid zich minzaam aan te bevelen tot het leveren van Canapés en An tieke Stoelen in onderscheiden soorten benevens het Repareren en Overtrekken of Vernieuwen. Hij zal door eene soliede en nette bewerking zich het vertrouwen van zijne Stadgenooten trachten waardig te maken. In de Vergadering van den 4den Junij is besloten tot. Kandidaat voor het Lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal bij de Verkiezing op Dingsdag 10 Junij a. s. aan te bevelen, het aftredend Lid: Namens de Vereeniging Leyden 5 Junij 1862. bevattende: is door den ündergeteekende in alle Boekwinkels verkrijgbaar gesteld a 10 Cents.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3