N°. 699. Donderdag 5 Junij. A°. Binnenlandsch Nieuws. rv h- LEIDSCH DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nem mers Vijf Cents. Prij» der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.;6u. 9 m.; 9 u. 24 m. Maar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 n. 20 m.; 12 n. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. nit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ro. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Mieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 ra. Oost-Indische Landpo.it. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 it. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohtan en Acoijnsan dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woeusdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Men meldt, dat Z. M. den heer Mazzara te Parijs, ver vaardiger van het standbeeld voor Ary Scheffer, den 8sten Mei te Dordrecht onthuldtot ridder der orde van de Eikenkroon heeft benoemd. Z. M. de Koning zal aanstaanden Zaturdag morgen ten 5 uur uit de residentie naar het Loo vertrekken. H. M. de Koningin wordt aanstaanden Vrijdag van HD. reis naar Stuttgard op het Loo verwacht. Z. K. H. de Prins van Oranje wordt aanstaanden Zon dag van HD. inspectiereis in de residentie terug verwacht. Zaturdag middag 11. had te Nijmegen in de concertzaal de aangekondigde bijeenkomst van kiezers plaats en was talrijk bezocht. Bij meerderheid van 3temmen werd besloten in plaats van het aftredend lid, den heer van Nispen van Sevenaer, als candidaat te stellen de heer Mr. E. J. Sasse te Maas tricht en in de vacature van den heer Dommer van Polders- veldt te voorzien door den heer Mr. C. J. A. Heydenrijck te Nijmegen. In een, dienzelfden morgen gehouden vergadering van de kiesvereeniging: //Recht en billijkheid voor allen", zijn dezelfde candidaten gesteld. In een vergadering van afgevaardigden van verschillende kiesvereenigingen in het hoofdkiesdistrict Zutphen te Ruurlo gehouden, is met eenparigheid van stemmen het aftredend lid, de heer Mr. W. H. Dullert, weder als kandidaat voor het lid maatschap der Tweede Kamer gekozen. Naar men verneemt zullen de miliciens der ligting van 1860, welke gedurende de maand Mei des verleden jaars in activiteit zijn en voor bij de corpsen infanterie ontbrekende vrijwilligers onder de wapenen zijn gehoudenin den loop der maand Julij a. s. met onbepaald verlof naar hunne haardste den terugkeeren. Men verneemt, dat tot gouverneur van het O. Indisch of koloniaal invalidenhuis te Bronbeek bij Arnhem zal wor den benoemd den gepensioneerden luit.-kol. J. C. Smits, van het O. I. leger. Jl. Vrijdag stonden te Hoorn de Urkers en de zuster van den burgemeester van Urk terechtdie zich in der tyd verzet hebben tegen de gevangeneming van den laatstgenoem den. Voor allen eischte de officier van justitie gevangenisstraf en geldboeten. Na de voorgedragen verdediging der heeren Mrs. van Nierop en Haakmanstelde de rechtbank de uit spraak uit tot Vrijdag a. s. Volgens uitspraak der Jury ter toekenning van gouden medailles aan kunstenaars, die op de tentoonstelling van schil derijen te Rotterdam bijzonder hebben uitgemunt, is aan onzen stadgenoot, den heer H. Bakker Korft', een medaille toegekend voor zijn schilderijen //de herstelde" een #een hondje dat wel dra zijn baas zal volgen." Woensdag morgen is te Utrecht op de gemeentebegraaf plaats ter aarde besteld het lijk van Prof. Hulleman. Talrijk waren zijn vrienden en vereerders, die zich aldaar bevonden. Hoog leeraren en studenten der Leidsche Hoogeschool waren aldaar tegenwoordig. Prof. Rijke, rector magnificus en Prof. de Vries van de litterarische faculteit der Leidsche Hoogeschool voerden daarbij het woord. In de Volksvriend leest men het volgende: Wij rekenen de bewoners van Enschedé niet slechter, nog beter dan anderenmaar wij zien er alweder op treffende wijze uit, hoe het drankgebruik in ons vaderland allerwege en onder allerlei omstandigheden aan de orde van den dag is. Er waren duizende bezoekers, die bij bet bezigtigen der ver woeste stad de tent met het tapperij-bord zoo goed zagen als onzen correspondent, maar men merkte bet niet op. De gewoonte verblindde de oogen om het gemeenzame tapperij-bord aan den hoogen staak boven de tent als iets vreemds optemerken en nog minder viel het zoovele duizenden in, om er een af keurend oordeel over uittespreken. Men moet een afkeer van den drank der zonde gevoelen in het hart, en bet weten welke verwoestingen die drank onder ons volk aanrigt, om, te mid den van zooveel ellende als de puinboopen van Enschedé den bezoeker te aanschouwen geven, dat ^tapperij" boven die tent als een gloeijend schrift te lezen. Wy deelen in die veront waardiging; omdat wij den drank haten, die ons volk zoozeer tot schade en schande is. Blijven wij dien verwoester van ons volksgeluk met helaas te sprekende feiten bestrijden, wij voegen er thans een wensch bij voor den bloei van het nieuwe En-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1