N°. 693 Woensdag 28 Mei. A". 1862 Binnenlandsch Nieuws. jUÏDSCH DAGBLAD. Dere Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Neru- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu 1-6 regels ƒ0.75 Tedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu. welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 n. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vao m. 89 ti. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - B urgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage de» Zaturdags van ll_l uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens vau 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. UIT HOOFDE VAN DEN FEESTDAG ZAL AANSTAANDE DONDER DAG DIT BLAD NIET WORDEN UITGEGEVEN. Z. M. heeft benoemd Mr. R. W. baron van Lijnden HD. Commissaris in de provincie Zeeland tot groot-officier der orde van de Eikenkroon Mr. J. F. Bijleveldburgemeester van Middelburg, Mr. A. M. Beciuslid van Gedeputeerde Staten van Zeeland en Jhr, Mr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet tot kommandeursden heer Dr. J. W. Callenfels, Tmrgemees- ter van Vlissingen tot officieren tot ridders dier orde de heeren Mr. W. C. Borsius en Jhr. Mr. L. W. A. Schuurbecque Boeije, onderkommandanten der eerewacht te Middelburg, en W. C. van Duuren Dutilhkommandant der eerewacht te Vlissingen. Tot kamerjonker is voorts door Z. M. benoemd de zoon van den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland. Aangaande het bezoek, dat Z. M. Zondag 11. aan het buitenverblijf van Jhr. de Jonge van Ellemeet gaf wordt nog medegedeeld, dat de Koning aldaar de pachthoeve werd bin nengeleid waardoor de pachter het genoegen had Z. M. bij zich te ontvangen en zijn vrouw en kinderenbenevens eenige bekenden voortestellen. Terwijl de man hiermede nog bezig was en Z. M. uitgenoodigd werd een oogenblik in dien huis- selijken familiekring gemeenzaam plaats te nemennaderde een bejaarde boer den Koning om HD. een zilveren tabaks doos te vertoonen. //Die heb ik nog van uw grootvader ge kregen," sprak hij, //gij weet wel, Willem de eerste." //Ja, ja wel," antwoordde Z. M., //maar bij welke gelegenheid wa9 dit *Met ringrijdensire, uw grootvader gaf die doos tot prijs en ik won die; ik heb, zoo als u ziet, het oranjelint enog be waard, waarmee ze tentoongesteld hing." //Eizoo zeide Z. M. en wanneer was dat dan?" »Nu bijna 40 jaar geleden, sire, in Vrouwenpolder." //Zoo," sprak Z. M., dus in het jaar.,..?" //Ja, dat heb ik niet onthouden," zei de boer, //ik weet alleen dat het 40 jaar geleden is. Neem het mij toch niet kwalijk, dat ik dit niet weet." /-Volstrekt niet," gaf Z. M. ten ant woord, //ik vroeg het maar zoo." //Och ja," zei de man daarop, //dat. komt zoo met de jaren, dan gaat het geheugcu weg en ik kan ook altijd beter met geld dan met de jaren rekenen." Te midden van dat gesprek had de pachter een paar fles- schen Champagne opengetrokken en had tevens Z, M. plaats genomen. De pachter bragt als toen een toast, op Zeeuwsche boerenmanier uitwaarna de glazen op nieuw werden gevuld en zoowel de pachter als de boerinnetjes, die zich uit nieuws gierigheid rondom Z. M. hadden geschaard, verzochten de eer te mogen genieten, van met den Koning eens te klinken. Gaarne werd hieraan door Z. M. voldaanmet bijvoeging van den wenschdat het hem en al de Zeeuwsche boeren goed mogt gaanwaarna Z. M. zich nog een poos minzaam met de kinderen onderhield, en vervolgens de wandeling langs de menagerie voortzettende, eindelijk, blijkbaar onder den aan- genaamsten indruk, van den gastheer afscheid nam, en met de betuiging van HD. genoegenzoowel als met den meesten lof over al het geziene, dwars door de bosschen van Dom burg naar het badhuis aan zee vertrok. Z. M. de Koning heeft Maandag te acht ure Middel burg veriaten waarbij hem door de verschillende autoriteiten en de eerewachten uitgeleide werd gedaan. Na van het Ge meentebestuur afscheid te hebben genomen, heeft Z. M. zich over Oost-Souburg naar Vlissingen begevenwaar Hoogstde- zelve ook door het Gemeentebestuur en de burgerlijke en mi litaire autoriteiten aldaar werd begroet en van waar Z. M. met het Koninklijk stoomjagt de reis naar Neuzen aanvaardde. Z. M. zou achtereenvolgens nog Neuzen, Sas van Gent, Axel, Hulst en Houtenisse bezoeken, om zich daarop te Wal- zoorden weder aan boord van het Koninklijk stoomjagt te be geven en den nacht aan boord van dat jagt op stroom van Walzoorden doortebrengen. Naar men verneemt zal Z. M. de Koning, na HD. terug komst uit de provincie Zeeland, eenigen tijd in de residentie verblijven en zich dan naar het Loo begeven. De Tweede Kamer heeft in hare Zitting van Maandag eenige naturalisatie wetten aangenomenmaar die, waarbij aan A. J. Onstee te Amsterdam de hoedanigheid van Nederlander werd verleend, met 31 tegen 16 stemmen verworpen,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1