N°. 692. Dingsdag 27 Mei. A°. 1862 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCB DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maauden. Afzonderlijke N©m- ruers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu. welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts.- Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 ii. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op d« Zondagen 's avonds 10 u. 40 ra. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd ds Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt naar Leiden dagelijks 's middags 2$ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 ra., '«namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. - Aangaande het bezoek, dat Z. M. in de provincie Zee land bragt, wordt medegedeeld, dat Z. M. Vrijdag morgen ten 8 uur uit Middelburg vertrok en anderhalf uur later te West- kapelle aankwam steeds door verschillende eerewachten ver gezeld. Aan den voet van den Westkapelschen dijk werd Z. M. door de leden der centrale directie van Walcheren begroet terwijl een opeengedrongen kring van boerinnetjes zich in zijn nabijheid vormde. Z. M. dat bemerkende, veronderstelde dat men begeerig was naar de bouquetten die in het rijtuig waren geworpenen bood twee meisjes op minzame wijze ieder een ruiker aanzeggende//ziedaar, neem dit van mij aandan hebt gij een gedachtenis aan uw Koning." Die vriendelijkheid maakte de een verlegen en de andere trotsch; de eerste be gon te beven en maakte zich spoedig uit het gedrang; de andere stak de bouquet op de borst en roemde de goedheid van den Koning. Z. M. nam intusscheu de belangrijke dijk werken in oogenschouw en zou met de stoomboot Frans Naere- bout langs de kust zich naar Vlissingen begeven, maar de zee was zoo onstuimig, de branding zoo hevig en de wind zoo ongunstig, dat men Z. M. den raad gaf liever langs den straat weg de reis over Domburg en Middelburg naar Vlissingen te nemen, waartoe hij besloot. Maar toen Z. M. in het rijtuig zou stappen, wilde hij een sigaar aansteken en vroeg aan een der dijkbewoners of hij vuur kon maken. //He, ja wel!"zeide de manhaalde vuursteen en tonteldoos voor den dag en gaf vuur. //Mooi" sprak de Koning, »maar de eene dienst is de andere waard en daarom zal je dat wel van mij willen aanne men," hierbij hem ter hand stellende een sigarenkoker, die Z. M. in de zak bad. »Nou, nou, ik dank je wel," zeide de man. //Weet je nu wel van wie je dat krijgt," vroeg de Ko ning. *Neen maar ik wou toch wel weten wie je benant woordde hij. //Wacht," zei Z. M., en schreef zijn naam op een blaadje uit zijn tas, //leg dat nu in den koker en dan zal je bij gelegenheid wel eens hooren wie ik ben." Z. M. keek toen nog eens naar de dijkwerken en gaf bij het heen gaan 300 aan de arbeiders. Z. M. aan het directiegebouw van Walcheren teruggekeeerd, vond aldaar een déjeuner gereed, terwijl een twintigtal dor pelingen zich vereenigden om inmiddels voor het raam, waar de Koning zat, naar den ring te steken, waarin meer leven digheid kwam, toen Z. M. drie prijzen van goud voor de win ners uitloofde. Na den afloop vertrok Z. M. naar Vlissingen en kwam aldaar te 3 uur aan. Plechtstatig ontvangen, trok de stoet van eerewachten, schutterij en infanterie met Z. M. naar het stadhuis, en begaf de Koning zich vervolgens naar 's lands werf, bezigtigde de groote kerk, waar Ds. van Too- renenbergen hem plegtig en treffend toesprak, en keerde naar het Stadhuis terug, alwaar een diner, bestaande uit 44 cou verts, door |het gemeentebestuur Z. M. werd aangeboden. De receptie- en eetzaal waren elegant en prachtig ingerigt. De wanden van de eetzaal waren gedrapeerd in zachte kleuren f afgezet met harde kleuren langs het plafondbloemenétagères, hier en daar geplaatst, prijkten met de rijks en stedelijke ba nieren en dat alles werd verlicht door groote kristallen licht- kroonen en teruggekaatst door drie groote spiegels. De tafel was prachtig ingerigt; verschillende elegant bewerkte pieces montés en de hooge zware zilverwerken uit de fabriek van den heer J. M. van Kempen te Voorschoten gaven aan dat alles een echt vorstelijk aanzien. Dat alles was toevertrouwd en in die orde gebragt door de heeren W. Hoogenstraten en Zoon te Leidendie een deel der taak hadden opgedragen aan den heer J. van den Berg, als voornaam fabriekant in en buiten Nederland bekend die zich met al wat ornamen ten en draperie betreft heeft belast. Gewis een groote onder scheiding, die onze stadgenooten te beurt viel en die wel een treffend blijk oplevert van de hoogte, waarop de Leidsche in dustrie in die vakken staat. Na den afloop van het diner bezigtigde Z. M. de illumi natie die ontstoken waswaaronder de gazverlichting bij het standbeeld van de Buyterde lampionsverlichting aan de brug gen enz. de bijzondere aandacht trokken. Vervolgens keerde Z. M. naar Middelburg terugalwaar ten huize van hoogstdeszelfs Commissaris een luisterrijk soiree werd gegeven die de aris tocratie van Middelburg te aanschouwen gaf in prachtige en rijke toiletten. Zaturdag morgen heeft Z. M. weder Middel bur

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1