Nü. 687. Woensdag 21 Mei. Au. 1862. Binnenlandse!! Nieuws. LE1D8CH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 iu de drie inaandeu. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu. welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 in.; 9 n. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.j 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd d« Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2^- u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aau de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Teiegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoor weg-Telegraaf dagelijks van rn. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van lll uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. De Gemee-nte- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Siugel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsendagelijks van 81 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 9 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der directe belas tingen in- en uitgaande rechten en accijnsen te Spanbroek den heer W. Klaasseucommies bij de directie te Middelburg; te Veenebrugge den heer C. van Boekerenthans te Knalhuite; te Knalhutte den heer H. J. Calkoenthans commies der 2de klasse; te Oudenbosch den J. B. de Plönnies, thans te Prinsenhage en te Nieuwer Amstel den heer A. Hoogeveen, thans te Beverwijk; voorts op verzoek met 1 Julij eervol ont slag verleend aan Mr. P. J, van Harencarspelals rechter- plaatsverv. bij de arr,-rechtbank te Nijmegen. Ten gevolge van Zr. Ms. besluit van den lSden dezer, wordt het te Willemsoord liggende schroefstoomschip der 1ste klasse Zoutman met den 16 Junij aanstaande in dienst gesteld, aanvankelijk tot het doen van kruistogten, en het bevel daar van opgedragen aan den kapitein-luitenant ter zee J. Andrae. Voorts worden met gezegd tijdstip almede op dat schroef stoomschip geplaatst: de luitenant ter zee der eerste klasse W. H. baron van Heerdt, als 1ste officier; de luitenants ter zee der 2de kl. P. ten Bosch, Jhr. A. F. Meijer, J. H. Com- mijs, de officier van gezondh. der 1ste kl. P. J. Idenburg, de officier van gezondh. der 3de kl. M. C. Buyze en de offi cier van admin, der 2de klasse A. A. Gijsberti Hodenpijl. Z. M. de Koning zal zich Woensdag, 21 Mei, uit de residentie naar de provincie Zeeland begeven en aldaar tot den volgenden Woensdag verblijven en dan naar 's Gravenhage terugkeeren. HD. zal vergezeld worden door baron Snouckaert van Schauburg, dienstdoend adjudant en stalmeester van Z. M., Jhr. van Cappelle, adjudant des Konings; Jhr. de Koek, directeur van het kabinet des Konings en baron van Aylva Rengersordonnance-officier van Z. M. Naar men verneemt zal H. K. H. prinses Hendrik, ge durende de reis die Z. K. H. prins Hendrik met H. M. de Koningin-moeder naar Rusland zal ondernemen een reis door Duitschland maken. Naar men verneemt zijn de antwoorden van de Rege ring op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer, betrek kelijk het wetsontwerp tot nadere regeling van het koloniaal batig slot over 1859, reeds bij de Tweede Kamer ingekomen zoodat het uitbrengen van het eindverslag en de ronddeeling der stukkeualsmede de bepaling van den dag der discussie spoedig wordt te gemoet gezien. 56 broodbakkers en handelaars te Leiden hebben zich bij adres tot de Tweede Kamer gewend en hunne bezwaren kenbaar gemaakt tegen den tariefpostgranen en peulvruch ten enz., voorkomende in het aangeboden ontwerp-tarief van i-echten op den in-, uit- en doorvoer. Het adres eindigt aldus: »De ondergeteekendenuit den aard van hun bedrijf met de mindere klasse in voortdurende aanraking komendeweten wat moeite het in heeft voor den werkenden stand om rond te komen. Zij hebben daarom gemeend met hunne bezwaren niet te mogen achterblijven, op grond waarvan zij verzoeken den tariefpost: granen, peulvruchten enz. in het aangeboden wets-ontwerp te wijzigen en het invoerrecht zoo niet geheel afteschaften, dan toch niet hooger te bepalen dan de thans ge heven wordende rechten." Men berigt dat de heeren D. A. Schretleu en J. B. Maxwils zich tot de liooge Regering hebben gewendmet verzoek dat thans, nu de op 26 April 1860 aan de Holland- sche IJzeren Spoorwegmaatschappij verleende uitsluitende con cessie, ten gevolge der verwerping van het wets-ontwerp tot onteigening van perceelen voor den aanleg van een Spoorweg van Leiden tot Woerden, geheel vervallen is en als niet ge schied moet worden beschouwd eindelijk een beslissing moge worden genomen op hunne steeds aanhangige aanvrage om con cessie voor een Spoorweg van Scheveningen langs 's Graven hage naar Gouda. Genoemde heeren dringen bij dat verzoek aan op het nemen van zoodanige maatregelenals kunnen strekken om die concessie zoo spoedig mogelijk te verleenen zonder dat hun eenige geldelijke ondersteuning of garantie van renten van Staatswege worde toegezegd, en op voorwaar den evenzeer met het Staatsbelang als met de billijkheid over eenkomende. De heer directeur der Koninklijke Academie tjtJDelffc^ heeft aan de studenten voor O. I. ambtenaren vap^net( 1ste en 2de studiejaar kennis gegeven, daartoe gemagtiAd door Jen heer Minister van Koloniëndat zijbij het afgelegde eind-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1