Nv 688. Vrijdag 16 Mei. A°. 1861 Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leideu ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu. welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 in.; 9 u. 24 ra. Naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ra. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2j. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savouds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hiiize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Douderdag van 9 2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft op verzoek op pensioen gesteld den kapt. H. M. Worm van hef 7de regt. inf. en voorts benoemd tot kapt. bij het 6de regt. den lsten luit. F. van Altena van het corps en bij het 7de regement den lsten luit. J. Ströhmdorffer van het corpsop nonactiviteit gesteld de kapt. S. G. Peu- chen van het 1ste reg. inf., tijdelijk gedetacheerd bij het werf depot een eervol ontslag op zijn verzoek verleend aan den heer P, A. de Chateleux als ontvanger der in- en uitgaande rechten) en accijnsen enz. te Arnhem en in diens plaats benoemd den beer C. C. van Vlotenlaatstelijk verificateur van de comptabiliteit der directe belastingenin- en uitgaande rechten en accijnsen voor de provinciën Friesland, Overijssel Gro ningen en Drenthe; voorts tot prov. directeur der directe be lastingen enz. in Gelderland den heer G. L. Voerman con troleur te Amsterdam; tot ontv. tevens entreposeur te Tiel, de heer A. W. Berends, thans te Blokzijl; en eindelijk op verzoek eervol ontslag verleend aan J. H. Austermühle als kamerbewaarder en concierge bij de Algemeene Rekenkamer en aan den onder-intendant 1ste kl. bij de mil. adm. in Ned.- Indie J. W. Oosterhout. De Midd. Courant behelst het programma voor het be-' zoek van Z. M. den Koning in Zeeland. Z. M. wordt in den avond van 21 Mei te Middelburg verwacht, en zal intrek nemen in het paleis in de Abtdij. Den 23sten bezoekt de Koning Vlissingenden 24sten Sluis, Oostburg enz., den 26sten Neuzen en Hulst, den 27sten Goes enz., den 28sten Tholen enz., den 29sten Zierikzeeden 30sten Brouwersha ven terwijl Z. M. in den namiddag van dien dag van Zijpe naar 's Gravenhage zal terugkeeren. Z. M. de Koning is heden morgen te 10{ uur van HD. reis naar Parijs in de residentie teruggekeerd. De Minister van Binnenl. Zaken heeft tot opzigter van den waterstaat der 4de klasse in de provincie Overijssel be noemd E. J. Dijkthans buitengew. opzigter in die provincie. Tot leden der Provinciale Staten zijn nog verkozen Kiesdistrict Amsterdam. Geldige stemmen 749. Herkozen de heeren J. van Eeghen met 732, J. Boelen 728, H. A. Insinger 722, H. Rahuzen 720, J. J. Granpré Moliere 719, Jhr. Mr. D. Rutgers van Rosenburg 714, Mr. M. H. 's Ja cob 713, Mr. W. E. J. Berg van Dussen Muilkerk 712, Dr. S. Sarphati 711, J. E. Bonnike 707, W. Borski 701, Mr. J. van Eik 700, Mr. H. J. Koenen 699, J. Brouwer Ancber 696, E. C. Buchner 696 en W. F. Heshuyzen met 552 stemmen en benoemd Mr. J. de Bosch Kemper met 640 stemmen, in plaats van Mr. J. M. van Maanendie 327 stemmen verkreeg. Kiesdistrict Amersfoort. Herkozen de heeren Mr. A. G. Wijers, 1. R. van Bel en H. Verloren van Themaart en ge kozen de heeren Taets van Amerongen van Renswoude en J. L. C. Laan. Kiesdistrict Groningen. Herkozen Mr. W. de Sitter; geko zen Prof. O. A. Telligenherstemming tusschen de heeren Homanvan Swinderen(aftredende leden) E. Cremers en L. Wijnne. Baron van Tttersum niet herkozen. Kiesdistrict Gouda. Herkozen de heeren J. Droogleever For- tuynF. W. van Oudbeusden en Mr. L. Slingeland. Kiesdistrict Delft. Herkozen de heeren D. van Koetsveld en Jhr. Mr. A. van der Goes van Naters. Kiesdistrict Ridderkerk. Herkozen de heeren P. J. de Raadt van Hendrik-Ido-Ambacht en M. Speelman. Kiesdistrict Zoetermeer. Herkozen de heeren Jc. Molenaar Cz. en H. van Zegwaard. Kiesdistrict Schiedam. Herkozen de heer L. Knappert. Kiesdistrict Vlaardingen. Herkozen de heeren Mr. R. H. Metelerkamp en A. Hoogendijk Jz. Kiesdistrict Dordrecht. Herkozen de heer Dr. M. G. Tim- mers Verhoeven. Herstemming tusschen de heeren Mr. A. Blussé en O. B. de Kat. Kiesdistrict Brielle. Herkozen de heer Mr. S. H. Lette van Oostvoorne. Kiesdistrict Arnhem. Herkozen de heeren Mr. J. H. G. Boissevain en J. P. J. T. Baron Brantzen van Rhederoord. Z. M. de Koning van Hannover heeft Jhr. J. Mock, lid der prov. Staten van Zuid-Holland te 's Gravenhagebe noemd tot ridder der Guelphenorde. Naar men verneemt is door de commissie dt/algems&ne

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1