Vrijdag 9 Mei. fV°. 677. A°. 1 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Dete Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feeitdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ3.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nem- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-8 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 ra. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijtj naar Leiden dagelijks 's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Laodpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseilla, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 nur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Commissie van Fabricage oensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks t« 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Seeretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is ts spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—-2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur. Z. M. heeft Mr. G. Dumbar, burgemeester vari Deventer, benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Z. M. heeft de kolonels J. A. Waleson en A. J. An- dresonvan het wapen der inf. bij het leger in Neerl.-Indie, benoemd tot generaal-majooralsmede den rang van generaal- majoor verleend aan den chef der geneeskundige dienst in Neerl»-Indie G. Wassink en aan den kolonel W. C. von Schier - branddirecteur der genie en inspecteur der sapeurs in Neerl. Iudie; voorts bij het personeel van de geneeskundige dienst in O. I. overgeplaatst en benoemd tot apothekers der 3de kl. M. C. H. Op den Oordt, dienstdoende bij het garnizoen te Leeuwarden en de heeren D. Nuysink en J. W. Schneider. Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal is o. a. in gekomen een adres van grondeigenaren of gebruikers van gron den gelegen in de gemeente van Zwammerdam Bodegraven en Waarder, die verzoeken het voorgestelde wetsontwerp tot ont eigening van de grondenvoor de geprojecteerden spoorweg van Leiden naar Woerden aangewezenniet te willen aannemen. De provinciale Staten van Limburg hebben in plaats van Jhr. Mr. P. van der Maesen de Sombref tot lid der Ge- deput. Staten verkozen Mr. J. L. Seydlitz. Het Provinciaal Gerechtshof van Friesland heeft een wel gesteld rentenierdie onlangs beschuldigd werd van diefstal van vee uit de weide, tot een tuchthuisstraf van 6 jaren ver oordeeld. Tegen vrouw Willemsevoor het Provinciaal Gerechtshof in Noord-Brabant te rechtstaande wegens brandstichtingwerd de doodstraf geëischt, waarop zij bewusteloos nederviel en zoo hard op den gronddat men meende, dat zij dood was. Men bragt haar weder tot bewustheidwaarop haar verdediger, Mr. Bosch zijn pleitrede vervolgde en haar vrijspraak eischte. De rechtbank te Arnhem heeft heden uitspraak gedaan in de zaken van 1°. L. E. v. Peterson Ramring, 2®. G. van Zadelhof, 3°. E. Ditsel, 4°. J. C. Moesdorff, 5°. J. C. B. Penning, 6°. J. G. Hupkes en 7°. J. Vrolijk, allen aange klaagd van opzettelijke verbreking van afsluiting gepleegd aan de Hervormde kerk te Ellekom envoorbijgaande de opge worpen praejudicieele kwestie, de lste, 2de, 5de en 6de aan geklaagden met schuldigverklaring aan voornoemde feiten veroordeeldde eerste tot 2 geldboeten elk van 8 en de overigen elk tot ééne geldboete van f 8, zijnde de 3de, 4de en 7de der aangeklaagden ontslagen van alle rechtsvervolging, op grond dat zij ter goeder trouw zouden hebben gehandeld en niet wisten dat hun lastgevers tot het plegen van de fei ten geen recht bezaten. De rechtbank heeft voorts de eiachen van de zich gesteld hebbende beleedigde partijen ontzegd, op grond, dat het tot nog toe niet was uitgemaakt aan wie die kerk in eigendom toebehoorde. Woensdag is te 's Gravenhage de jaarlijksche alge- meene vergadering der Nederlandsche Maatschappij ter bevor dering van de afschaffing der slavernij gehouden onder het voorzitterschap van Jhr. Mr. J. A. Singendonck, nadat Ds. Schuurman haar met gebed had geopend. Uit het verslag der handelingen bleek, dat vrijgekocht waren 7 slaven 2 slavinnen en 2 kinderenlater 2 slaven en 2 slavinnenterwijl onder handelingen waren aangevangen over den vrijkoop van een vader, moeder en twee kinderen. Bij sommige vrijgekochten openbaarde zich ongelukkig de neiging tot verkwisting en andere ondeugden. De vergadering besloot 1200 naar Suri name te zenden tot vrijkoop van slaven en aan de Tweede Ka mer te verzoeken de aanneming der regeringsvoorstellen tot emancipatie der slaven alsmede Mr. E. J. A. van Bijland en Prof. Valeton te benoemen tot leden van bet hoofdbestuur. Bij gelegenheid van den optogt der Delftsche studen ten zal een réunie gehouden worden van oud-studenten en tijn de volgende heeren door den senaat verzocht zich tot een commissie voor de réunie te constituerende heeren Viruljr Verbrugge, L. van Limburg Stirum Coets van BaggenReu- vens, Witsen Elias, Bakker, van Kerkwijk, H. van Wicke- voort Cromraelin, J. W. M. van de Poll, E. Halewijn, Pie- kema en van Ittersum.' Dingsdag morgen had te Utrecht de plegtige begrafenis van het lijk van' Prof. J. L. J. Schroeder van der Kolk plaats.' Prof. Loncq, rector van den senaat, nam het eerst het woord en- Prof. Opzoomer schetste daarop in levendige kleuren het

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1