Te Koop of te Huur: üf Promotiën aan de Leidsche Hoogeschool. OFFICIEEL HfIEIfW§. Ad verten tién. Leiden, 3 Mei 1862. Wegens de veelvuldige aanvragen is besloten de repetitie van donderdag avond voor het publiek toegankelijk te stellen tegen betaling van een gulden. Ingang Middelweg tegenover de Koorsteeg. Bij den aanvang der Repetitie te 6 uur wordt de deur gesloten. Maar wïe schetst de ontzetting van alle aanwezenden? De overige dieven hadden hun gevangen kameraad het hoofd tot op de schouders afgesnedenen dit benevens al zijn kleede ren medegenomen, ten einde zich aan alle nasporingen te onttrekken. Koning Leopold heeft Zondag II. andermaal een knnst- bewerking ondergaan, die een groote verligting voor den lij der beeft aangebragt. De toestand des Konings was Maandag echter minder gunstig. In den nacht van 2 op 3 Mei heeft de landbouwer J. B. van der Haegen, oud 51 jaren, wonende in de Belgische ge meente Goijck, na zijn vrouw op onmenschelijke wijze te heb ben mishandeld, zoodat zij voor dood bleef liggenzichzelven den hals afgesneden. In het Fransche dorp Cysoing op de Belgische grenzen zijn dezer dagen 62 woningen met nevengebouwen afgebrand waardoor 63 huisgezinnen van alles beroofd werden. Verschei dene menschen werden zwaar gewond, terwijl een kiud in de vlammen omkwam. H. M. de Koningin der Nederlanden heeft te Parijs een bezoek gebragt bij den geleerde Mohl, die reeds te 's Gra ven hage herhaaldelijk bij li. M. was ontvangen en naar men zegt zich bij dien orientalist ter maaltijd genoodigd, om eenige schrijvers der oppositie te ontmoeten zoo als de heeren Pre- vost-ParadolLemoinne, Barthelemy Saint-HilaireMonta- lembert en d'Haussonville, voor wie de Tuilerien gesloten zijn. Zondag woonde H. M. de godsdienstoefening in een der protestantsche kerken bij. De Japanscbe gezanten hadden Vrijdag 11. op het bureau van Buitenl. Zaken te Londen een onderhoud met graaf Rus selldat van 3 tot ongeveer 5 uur duurde. Behalve de drie gezanten en de twee vice-gouverneurs waren ook de twee hoofd-officierende tolk en de heer Macdonald, attaché aan het Engelsche gezantschap in Japanbij het onderhoud te genwoordig. Reeds vooraf hadden de gezanten een eigenhandig schrijven van den Tycoon aan de Koningin gezondenals mede een communicatie aan graaf Russell van de beide Mi nisters van Buitenl. Zaken in Japan. Het onderhoud der ge zanten met de Engelsche Minister was geheel officieus en het werd door de heeren Layard en Hammond bijgewoond. In den loop van het gesprek deelde graaf Russell hun mede, dat hij den brief van den Tycoon aan H. M. had overhandigd, Ier wijl zij van hunne zijde hunne erkentelijkheid betuigden voor de bijzondere vriendelijkheid van zijn lordschap voor de noo- dige schikking, waardoor zij in de gelegenheid werden gesteld de opening der tentoonstelling bijtewonen, waarmede zij bij zonder waren ingenomen. Het geheele gezantschap bestaat uit 36 personen, nl. uit 3 gezanten, 2 vice gouverneurs, 18 offi cieren en 13 bedienden, behalve den attaché, den heer Mac donald. De eerste Minister is 52 jaar, de andere ongeveer 30 jaar. De twee eersten bekleeden behalve den rang van gezant ook dien van gouverneur in hun eigen land; terwijl de derde dezelfde kwaliteit bezit als onze Minister van Buitenl. Zaken. Het hoofddoel van hun bezoek in Europa is, om met de Europesche gouvernementen tractaten te sluiten voor de traps gewijze opening der Japanscbe havens. Voor dit doel zijn zij gemagtigd in onderhandeling te treden met FrankrijkEngeland, de Nederlanden, Rusland, Pruissen en Portugal. Zij zullen ongeveer een maand in Engeland vertoeven en gedurende dien tijd al de arsenalen, dokken enz. bezoeken. Zij hebben, naar men verzekert, een aantal fraaije geschenken voor de Koningin medegebragt, die te zamen met eenige nationale voortbreng selen van hun land op de Londensche tentoonstelling zullen worden geëxposeerd. Nadat zij het bureau van Buitenlandsche Zaken verlieten, hebben zij met eenige leden van hun gevolg het Hydepark rondgereden en zijn vervolgens naar hun loge ment, het Claridge hótelteruggekeerd. 7 Mei. - In de Godgeleerdheid na openbare verdediging den heer A. J. Oortvan Hoorn met een academisch proef schrift, getiteld: Specimen Theologicum quo inquiritur in Ora- tionumquae in aclis apostolorum Paulo tribuunturindolem Paulinam. De Burgemeester der gemeente, Leiden bepaalt dat ter ge legenheid der groote uitvoeringdoor de Leidsche zangver- eeniging op Vrijdag 9 Mei a. s. in de Hooglandsche kerk te gevende rijtuigenbesterad om personen aan den ingang der kerk tegenover de Choorsteeg aftezetten of intenemen, alleen mogen komen van de zijde van het Kerkplein en langs den Middelweg of de Moriaansteeg moeten wegrijden. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten ter voldoening aan art. 288 der Wet van 29 Junij 1851 (Stbl. N°. 85), dat alle pretensien over het jaar 1861, ten laste der gemeente, voor of op den laatsten Junij dezes jaars moeten worden ingeleverd en dat de vorderingenwelke niet binnen den genoemden termijn ingediend zijn, voor verjaard en ver nietigd zullen worden gehouden. De Wethouder, Voorzitter der Commissie van Fabricage brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij aan ieder, die hem in die betrekking verlangt te spreken daartoe eiken Zaturdag, des voormiddags van elf tot één uur, ten raadhuize de gelegenheid zal geven. Heden ochtend overleed onverwacht, na eene gelukkige Echtverbindtenis van 12 jaren, mijne hartelijk geliefde Echtge- noote D1NA JACOBA geb. BLANKERT, in den ouderdom van 34 jaren mij na latende 3 Kinderen nog te jong om dit mijn smartelijk verlies te beseffen. J. A. TIMMERMAN. Eenige kennisgeving. twee nieuw gebouwde HEERENHUIZEN van 12 en 13 KAMERS, waaronder Suites van 12t El, gelegen aan een der groote Pleinen te Arnhem, terwijl men desver- kiezende voor ieder ook nog een KOETS HUIS kan gebouwd krijgen. Franco aanvrage onder Letter B. bij den Kantoor-Boekverkooper W. J. DE JQNGÜ, te Arnhem. Op Vrijdag 9 Mei, in de Hooglandsche Kerk, des avonds te 7 uur. Toegangkaarten a 1,49, en Tekstboekjes a 0,25, zijn tot den middag van 9 Mei bij de HH. P. ENGELS en SCHREUDER EiN VAN BAAK en des avonds aan de deuren der Kerk verkrijgbaar. Ingang voor bet Publiek ltoode Kaartentegenover de Beschuitsteeg; Blaauwe KaartenMiddelweg tegenover de Koorsteeg; voor Koor en OrchestHooglandsche Kerkgracht. De deuren worden te 6 uur geopend. De Leden worden dringend verzocht de beide laatste Repetitiën in de Hooglandsche Kerk, op Donderdag 8 Mei, des avonds te 6 uur en Vrijdag des ochtends te 11 uur, bij te wonen.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3