♦Buitenlandsch Nieuws. 1. 1. 1 1 1 0. 0. r 1 0. nemen, zoodat zelfs de weg is afgesloten om kleine pakjes of doosjes te verzenden. Daardoor wordt mede aan den handel en het verkeer groot ongerief veroorzaakt en het ware wen- schelijk dat de directie ook dat bezwaar uit den weg wilde ruimen. De uitslag van het voorjaars-examen voor de onderwij zers in de provincie Zuid-Holland is geweest als volgt: Geëxa- Toege- Afge- mineerd. laten, wezen. Hoofdonderwijzer 50 22 28. Hoofdonderwijzeres 2 1 1. Hulponderwijzer 48 32 16. Hulponderwijzeres 18 15 3. Fransch Onderwijzer. 30 10 20. Onderwijzeres 25 12 13. Hoogduitsch Onderwijzer 9 5 4. Meer Onderwijzeres 11 7 4. uitgebreid Engelsch Onderwijzer 11 9 2. lager Onderwijzeres 9 8 onderwijs. j Wiskunde Onderwijzer 13 7 6. (art. 1.) 1 Gymnast. Onderwijzer 4 3 Teekeneu Onderwijzer 3 2. Onderwijzeres s Handwerk. Onderwijzeres 20 20 Yoortgezet Onderwijs. Natuurkunde. Onderwijzer. 1 (art. 72.) J Totalen 255 154 101. Bij gelegenheid van de aanstaande 's Gravenhaagsche kermis zullen de volgende tenten te 's Gravenhage geopend worden: 1°. Op het Plein Blennow, Cirque Equestre; Boas en Judels, Salon des Variétés; Kingsbergenllappo PantomimesLeonardi Verdi, Honden en Apen. 2°. Op de Plaats: Jouan, een won- dermensch; Dupont, panorama; Blanus, Fransch paardenspel; van Stralen, kunsthondjes; Broekman, Théatre mécanique. 3°. Op het Buitenhof: Bamberg, goochelen enz.; v. d. Bosch, Honden en Apen; Bracco, les cinq nations; Huisken spano rama; Swaab idem; Muldermans, idem Bachnachthéatre de Nouveautés; Bonesche, menagerie; Schuitenvoerder, kunst- vertooning; Neitz, koorddansersFrijro Kijkspel; Putte, idem; Derks, idem. En voorts zullen er verscheidene photografische en andere inrigtingen geopend zijn. Zaturdag morgen had te 's Hertogenbosch een treffende plegtigheid plaats. Zekere van der Doelen, de man welke Maandag zoo ongelnkkig werd doodgestoken werd grafwaarts gebragt. Alle inwoners van het gehucht Orthen volgden den lijkstoet. De begraafplaats is juist gelegen daar waar het voor val plaats greep. Men had den dader eenige oogenblikken ook daarheen gebragt om den lijkstoet te zien voorbijtrekken want hij zou der justitie, welke er eveneens was aangekomen, de plaats opgeven waar hij het mes had weggeworpen. Wij moet ten billijk zijn en eveneens vermelden, dat er tot op da- noodlottig oogenblik geen enkele smet op zijn levenswandel kleefde, dat hij door den verslagene het eerst is aangegrepen en verwond geworden en dat hij misschien eenigzins verhit door den drank, in een oogenblik van drift, willens of onwil lens zijn tegenpartij het leven benam. Als een hoogst zeldzame bijzonderheid wordt van Don kerbroek berigtdat de beer Willem From, woonachtig op het buitengoed //de Schans", onder Donkerbroek, een vreem den vogel heeft gevangen, die nog in leven is. Het dier is bont van veer, heeft een zeer ruigen kop waarmede hij kan luid klappen, de pooten zijn kort met zeer lange, buitenge woon scherpe kromme klaauwen zoodat men uit dit alles afleidt, dat het een roofvogel is, daar hij bij voorkeur ratten, muizen en ander vleeschlijk aas nuttigt. Dingsdag middag had de molenaar Y.als naar ge woonte zijn kind en neefje, oud 6 jaren, dat bij hem lo geerde, medegenomen naar zijn molen staande op den Wal te Zwolle. Die molen is met beweegbaar bovenstukalzoo zon der zoogenaamden omgang, maar heeft boven aan den trap een soort van overloop, ter breedte van 4 a 5 voet; daarop bevonden zich de beide medegenomen kinderen, toen het neefje, door welke oorzaak dan ook, van een hoogte van 30 voet storte en met zijn hoofd op een gebakken steen viel. Het kind werd voor dood weggedragen. Jl. Zaturdag is in de Veenestraat te Kampen een kind van 6 jaar uit het raam eener bovenwoning op de straat ge vallen, zonder echter eenig letsel te bekomen, daar de kleine nog denzelfden dag weer op de straat speelde. Op een boeldag te Uithuizen is ten gevolge van het schenken van jenever een 18-jarig jongeling zich zoodanig te buiten gegaan, dat hij 's nachts aan de gevolgen daarvan is overleden. Te Ommen is bij den burgerlijken stand door een land bouwer aangifte gedaan van de geboorte van zijn 23ste kind, het 18de in leven. Door HH. Curatoren van het Athenaeum te Amsterdam is aan den Gemeenteraad ter benoeming van een Hoogleeraar n de letteren een drietal voorgedragen bestaande uit de hee- ren Dr. J. W. F. van Oordt, die van de Kaap de Goede Hoop eerlang terugkeert; Dr. J. A. Wijnne en Dr. C. A. Engelbregt, rectoren aan de gymnasia te Groningen en te Deventer. Te Zutphen zullen van 16 tot 20 Junij aanstaande ge houden worden de algemeene vergaderingen der protestantsche Vereenigingen Christelijk Hulpbetoon, Unitas, Phylacterion en maatschappij van Weldadigheidvoornamelijk onder landlieden. Men verneemt dat de H.W.G. heer W. baron de Con stant Rebecque, op 25 Februarij jl. te Florence overleden, doch gewoond hebbende te 's Hage, aan al de diaconien of armbesturen aldaar, en alzoo zonder onderscheid van gods dienstige belijdenis, een zekere som onder dezelve te verdee- len in gelijke deelen zonder onderscheid van derzelver meer dere of mindere uitgebreidheid heeft besproken. Door het Provinciaal kerkbestuur van Gelderland zijn nog tot de predikdienst toegelaten de kandidaat in de Theo logie D. M. Hogerzeil alsmede ter algemeene Synode van 1862 afgevaardigd Ds. J. Witkop, pred. te Zutphen en als secundus Ds. R. C. H. Romer, pred. te Deil. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings dag des namiddags te 5 uur 84°, des avonds te 8 uur 72°) te 10 uur 68°. Woensdag morgen te 5 uur 59°, te 8 uur 64°, te 12 uur 77°, 's namiddags te 2 uur 82°. te 4 uur 68°. In een brief uit Turin wordt gezegd, dat de Koningin der Nederlanden aan den Italiaanschen gezant te Parijs moet hebben verklaard, dat het Russische kabinet veel gunstiger voor de Italiaansche zaak gestemd is, en deze mogendheid nu binnen kort tot de- erkenning van het Koningrijk Italië zal overgaan. Men verbaalt dat de Turksche Sultan onlangs den Cheik- el-Islam had geraadpleegd of 't tegen Mahomets wet streed, een regement kurassiers met helmen opterigten. Op het beves tigend antwoord van dien Scheik, zei Z. H.: //Meent ge dat God 't mij als een misdaad zou toerekenen zoo ik om mijn soldaten te beveiligen hun een kuras en helm liet dragen. Dat is niet mogelijk!" Nu zegt men, dat Z. H. in weerwil van Mahomets wet tot de oprigting van een regement kurassiers zal overgaan. Te Tombkourets op de Poolsche grenzen is een moord gepleegd, die wel eenig in zijn soort mag genoemd worden. De stalknecht van een landeigenaar, die in den stal sliep, werd omstreeks middernacht door een sterk boren aan de achterste staldeur gewekt. Hij begaf zich van een sterken strik voorzien daarheen om het oogenblik aftewachtenwanneer de dief zijn hand door het uitgeboorde gat zou stekenten einde de hand in den strik te krijgenbetgeen hem ook gelukte. Hij bond hierop de hand, die bij nog verder naar binnen had getrokken, aan den eenen deurstijl vast, waarop de dief een erbarmelijk geschreeuw aanhief, dat echter ten laatste ophield. De knecht, tevreden dat hij zich op deze wijze van den dief had meester gemaakt, wachtte nu met ongeduld dat de meiden in den stal zouden komen om het vee te melken. Hij ging nu dadelijk met de anderen achter den stal om den dief los te maken, en verder te bezorgen waar hij behoorde.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2