N°. 676. Donderdag 8 Mei. A". 1868c.tg Binnenlandsch Nieuws. I II IISC II DAGBLAD Prijs der Advertentien s 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 n. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingea aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. RijVts-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kan oor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zod- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, eD franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Z. M. heeft tot kapt. van de 3de kl. bij het 4de reg. inf. benoemd den lsten luit. J. van der Kee van het 2de reg., en op pensioen gesteld de kapiteins C. E. Eraser van de plaat selijke staf, H. V. Boesses, W. M. de Brauw en den lsten luit. H. A. W. Scheepens van het wapen der infanterie. Voorts het vice-presidium van het collegie van regenten over het huis van arrest te Appingadam opgedragen aan het lid van dat collegie, den heer Mr.a B. T. Mees. Z. M. den Koning is Dingsdag morgen te 4 uur met een extra trein van Arnhem over Keulen naar Parijs ver trokken. Naar men verneemt wordt de Koning aanstaanden Dings dag van Parijs in de residentie terug verwacht, en zal Z. M. na een verblijf van 3 dagen te 'sHage, zich naar de pro vincie Zeeland begeven. - Men zegt, dat Keizer Napoleon op het einde der maand Junij aan Z. M. den Koning op het Loo een tegenbezoek zal brengen. Naar men verzekert, heeft de Minister van Binnenl. Zaken officieel medegedeeld, dat bij de Hooge Eegering geen oogeublik wordt gedacht aan de opheffing der Utrechtsche Hoogeschool en dat al betgeen dienaangaande in den laatsten tijd werd verhaald van allen grond ontbloot is. - Men verneemt, dat Jhr. Dommer van Poldersveldtlid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, op zijn kasteel te Ubbergen door een hevige ongesteldheid is aangetast. Waar schijnlijk een plotselinge hersenontsteking, ten gevolge waarvan hij 11. Zondag ter verpleging naar Bonn is vervoerd. In den Gemeenteraad van Goes heeft bij twee raadsleden het voorstel, om Z. M. den Koning voor rekening der ge meente een dejeuner aantebieden, ernstige tegenkanting ont moet, daar ztj wilden, dat die kosten door den raad zouden worden gedragen. De meerderheid heeft tot dit doel een on bepaald krediet uit de gemeentekas aan Burgemeester en Wet houders verleend. Jhr. Mr. Salvador heeft bij adres aan HH. Gedeput. Staten van Noord-Holland zijn bezwaren ingediend, ten aan zien van den inhoud en de strekking van den oproepingsbrie aan de kiezers der gemeente Haarlem bezorgd, tot benoeming van drie leden der prov. Staten ten gevolge der periodieke aftredingenwier namen in dien brief zijn vermeld't geen men acht in strijd met art. 37 der kieswet en een eigendun kelijke maatregel van den Voorzitter van den gemeenteraad Mr. C. Fock, om de aandacht der kiezers op zijn per soon te vestigen, die aan de beurt der aftreding valt, ofschoon vroeger die vermelding in de oproepingsbrieventoen het andere leden goldniet plaats had. Het Journal des Pays-Bas behelst het volgende: #Wij vestigen de aandacht van de directie der Holl. IJzeren Spoor weg-maatschappij op het groot ongerief; dat zij aan den handel en het verkeer heeft toegebragt door de opheffing van den sneltrein, die ten 11 ure 40 min. van Botterdam en ten half 1 uur van 's Hage vertrokom vóór de beurs te Amsterdam aantekomen. De directie heeft wel is waar dien trein vervan- gen door een anderen, die ten 10 ure 35 min. van Botter dam en ten 11 ure 29 min. van 's Hage vertrekt, maar die trein voldoet volstrekt niet aan het oogmerk. De personen, die de beurs willen bijwonen of die orders derwaarts moeten zenden, zien zich tegenwoordig verpligt de een om nutteloos een uur te Amsterdam te vertoevende ander om hun orders een uur vroeger te geven. De directie van den Holl. IJzeren Spoorweg heeft bij de vaststelling van die vertrekuren onge twijfeld die ongelegenheid niet in aanmerking genomen en zal zich, naar wij hopen, volgaarne beijveren, om aan de billijke eischeu van den handel te gemoet te komen." Wij kunnen er bijvoegen, dat die wensch in alle steden, zoowel te BotterdamSchiedam en Delft als te 's Gravenhage Leiden en Haarlem gedeeld wordt, en dat men te eerder ver trouwen mag, dat de directie van den Holl. IJzeren Spoorweg het algemeen bezwaar over het vertrekuur van dien sneltrein zal uit den weg ruimen, omdat een proef om dat uur te ver anderen eenige jaren geleden ook is mislukt en men toen ook tot den trein van 11 ure 40 min. uit Botterdam heeff moeten terugkeeren. Tevens wordt algemeen de klagt vernomen over de bepaling, dat de sneltreinen geen andere dan passagiersgoederen mede-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1