Dingsdag 6 Mei. N°. 674. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nera- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12 Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 'sHage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2^ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van ra. 89 li. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hnize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. was Vrijdag ten 1{ uur aan de grens der stad Deventer gekomen, waar hij werd opgewacht door Burgemeester en Wethouders en een commissie uit den gemeenteraaden door een eskadron dragondersde schutterij en de beide eere- wachten begeleid naar het Stadhuis. Een 20tal jonge meisjes stond aldaar gereedom Z. M. te ontvangenmet bloemen te strooijen en een prachtigen ruiker aantebieden, terwijl een koor van 24 heeren en 24 dames een welkomstlied aanhief. Z. M. bragt daarop een bezoek aan de Koninklijke tapijtfa- briek, de ijzergieterij van de heeren Nering Bögelde Groote kerk en het gebouw van het Athenaeum. Te 4{ uur op het Stadhuis teruggekeerd, bleef Z. M. aldaar tot 7 uur deelnemen aan een dejeuner dinatoir en vertrok toen naar het Loo, alwaar Z. M. te 9 uur aankwam. In de Zitting der Tweede Kamer van heden Maandag is ontvangen eene missive van den Hoogen Eaad der Neder landen houdende aanbieding van een lijst van zes kandida ten tot aanvulling van de betrekking van raadsheer in dat kollegie, opengevallen ten gevolge van het overlijden van den heer Mr. P. A. van Steenbergen. Op die lijst zijn geplaatst de volgende heeren Mrs.: 1°. A. van Logchemrechter in de arrondissements-recht- bank te Deventer. 2°. P. T. Pringle, advocaat-generaal bij het Provinciaal Gerechtshof in Gelderland3°. J. A. Jollis Minister voor der Herv. Eeredienstenz.; 4°. G. de Vries, griflier van de Provinciale Staten van Noord-Holland5°. M. H. 's Jacob, advocaat te Amsterdam, en 6°. A. Oudemans raadsheer in het Proviciaal Gerechtshof in Groningen. De Kamer zal op een nader te bepalen dag de lijst van vijf kandidaten opmakenom aan den Koning te worden aan geboden. De Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Hol land Mr. J. Loudon, heeft 11. Zaturdag zijn gewoon jaarlijksch bezoek aan Botterdam gebragt en werd aldaar 's morgens te 9 uur door het gemeentebestuur op het Kaadhuis ontvangen alwaar hij de bureaux inspecteerde. Vervolgens bezigtigde hij de Groote kerk, eenige openbare scholen en de beide inrig- tingen van stoomgemaal voor het waterproject, waarna hij te 12 ure op het Eaadhuis gehoor^verleende aan autoriteiten en particulieren. Na den afloop daarvan bezocht hij deB. C. kerk aan den Steiger, het Anatomisch kabinet, het Museum Boy mans, de Tentoonstelling van schilderijen van levende mees ters, het Stadsziekenhuis, de Hortus, het Armhuis en het Park en, na deel genomen te hebben aan een diner ten huize van den Burgemeester, keerde hij te 9J uur naar de resi dentie tèrug. Men verneemt nader, dat onder de specialiteiten door den Minister van Bihnenl. Zaken geraadpleegd omtrent de Delft- che A kademie ook behooren Prof. Eijke te Leiden en de heer Cohen StuartOost-Indisch ambtenaar met verlof hier te Lande. De audiëntie van den Minister voor de Zaken der Her vormde Eeredienst zal op Donderdag, den 8sten dezer, niet plaats hebben. Dezer dagen heeft de heer Mr. Eeijers voor het laatst als procureur bij de arrondissements-rechtbank te 's Gravenhage gefungeerd. Vóór dat tot de behandeling van de publieke rol werd overgegaanheeft die heer het woord gevraagd en be komen. Hij verklaarde dat het een behoefte van zijn hart was, om bij de verandering van betrekking de rechtbank dank te betuigen voor de vele blijken van achting en welwillendheid die hij gedurende het lOjarig tijdvak, dat hij als procureur voor de rechtbank fungeerde, heeft mogen ondervinden; dat hoezeer hij nu tot een andere betrekking was benoemd (lot notaris aldaar) hij ook in dat ambthoezeer dan ook in mindere mate, toch met de rechtbank in betrekking hoopt te blijven; en dat hij zich dan ook voortdurend in de welwil lendheid, van de rechtbankvan den heer officier van justitie en bijzonder van de heeren griffiers, met wie hij in meer dadelijke aanraking zou komen aanbeval. Hierop heeft de presiderende rechter, Mr. Certonuit naam van de rechtbank verklaarddat ofschoon de heer Eeijers het door hem gevraagd ambt had bekomen en zij hem daarmede geluk wenscht, het de rechtbank toch zeer groot leed deed, een zoo geachtkundiggemoedelijk en waardig pleitbezorger te moeten missen wiens verdiensten de rechtbank had weten op prijs te stellen; waar dit noodig of mogelijk was kon de

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1