Binnenlandsch Nieuws. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 n. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 63 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2^ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 's morgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nem- mers Vijf Cents. Z. M. heeft tot officier der orde van de' Eikenkroon benoemd den heer J. J. Keucher, lid van het hoog militair gerechtshof van Luxemburg, en tot directeur enkommandant der marine te Amsterdam den schout-bij-nacht B. G. Escher. Z. M. heeft den lsten luit. P. F. Kraal van het wapen der infanterie hier te lande, tijdelijk gedetacheerd bij het O I. leger, daarbij definitief overgeplaatst. Woensdag tegen 12 ure kwam Z. M. te Almelo aan onder het geleide van een eerewacht, die HD. tot Delden was te gemoet getrokkenen o. a. vergezeld door Z. Exc. den Commissaris des Konings in Overijssel en den heer van Heec- keren van Wassenaar. Daar het stadhuis niet van geschikte lokalen daartoe voorzien is, werd Z. M. door de leden van den Gemeenteraad op het paleis van Justitie opgewacht en door den heer Burgemeester Mr. Am. Mare. Dikkers verwel komd. Sierlijk was daartoe genoemd gebouw met vlaggen groen en bloemen getooid, terwijl bijna een honderdtal rid ders van het Metalen Kruis aan den ingang van het gebouw zich bevonden en duizenden menschen bet «Leve de Koning aanhieven. Vergezeld van bovengenoemde heerenheeft Z. M. de haven van het kanaal en daarna de stoomweverij van de hee ren Gebr. Scholten en Cie. bezigtigdvervolgens een gedenk steen gelegd aan de in aanbouw zijnde stoomspinnerij van de heeren J. J. Engberts en Cie., alsmede de stoomweverij van den heer Cornelis Cardinaal Cz., bezocht, en eindelijk een bezoek gebragt aan de damastweverij van de heeren Z. Ka merling en Zoonwaar in Zr. Ms. tegenwoordigheid werd geweven: //Hulde aan den Koning." In laatstgenoemde in- rigting heeft Z. M. zich geruimen tijd opgehouden met de uiterste naauwkeurigheid de verschillende fijn geweven goede ren bezigtigd en op de ondubbelzinnigste wijze HD. tevreden- heidbe tuigd Z. M. heeft daarna de stad bezigtigd en eindelijk het door den Gemeenteraad aangeboden dejeuner in het gebouw der Groote Sociëteit gebruiktwaarbijbehalve de leden van den Raad en de leden van de rechtbank, genoodigd waren de betaalmeester, de bewaarder der hypotheken en de controleur. Nadat Z. M. HD. tevredenheid over het bezoeken van Al melo en de alom betoonde geestdrift en opgewektheid nog had betuigd, is Z. M. te 3 uur naar Twickelo geretourneerd. - Men leest in de Staats-Courant het volgende: De Minister van Binnenlandsche Zaken Overwegende, dat in onderscheidene Nederlandsche dagbla den de marktprijzen van granenzaden enz., worden vermeld per Dordtsche achtendeel en per oude schepel, Herinnert aan de uitgevers der dagbladenart. 1 van het Koninklijk besluit van den 2den April 1829 (Staatsblad N°. 6), volgens hetwelk, op de bij de wet gestelde straffenelke prijs- aankondiging van waren en goederen eeniglijk geschieden mag bij eenheden van het Nederlandsche maten-en gewigtenstelsel. De Minister van Binnenl. Zaken heeft dezer dagen de heeren Dr. P. Bleeker, Prof. Veth en Prof. Roorda geraad pleegd over de oprigting van een Indisch instituut aan een onzer Hoogescholen. O i In de Zitting der Tweede Kamer van 11. Donderdag heeft de heer Thorbecke op de gedane interpellatie geantwoord, dat het Koninklijk besluit van 31 Januarij op dien dag is geteekend, maar dat er twee van dienzelfden dagteekening be staan, waarvan de eerste betreft het ontslag van sommige Ministers en de tweede de algeheele formatie van het nieuwe kabinet. Hetzelfdegeval had plaats in 1858 tegenover het Ministerie, waarvan de heer van Goltstein zelf lid was. Ook toen was het besluit van benoeming geteekend door een Mi nister, die het nog niet was op den dag van het contreseign. Dit gaf even als thans aanleiding tot bedenkingen, maar zij werden door het toenmalig Ministerie ten volle wederlegd en dezelfde vraag door den heer van Goltstein thans gedaanwerd door het Ministerie waarin hij zitting had op afdoende wijze beantwoord. Er is ook geen bezwaar in dat het Koninklijk besluit het contreseign draagtwanneer het eerst voor het vervolg werken moet, tijdens de medeonderteekenaar werkelijk. Minister is geworden. Het 2de punt van bezwaar betreffende de vorming lag in het verwijlmaar de heer Thorbecke had zich niet gewend tot hen, die gaarne de betrekking zouden heb ben aanvaard, hij zou alsdan spoediger gereed hebben kunnen

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1