N°. 670. Donderdag 1 Mei A°. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSGH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nem- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.j 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2^ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 46 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdagge 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Naar men verneemt, heeft Z. M. Jhr. Mr. C. Backer, HDs. Commissaris in de provincie Overijssel, het grootkruis der orde van den Nederlandse hen Leeuw geschonken. Men verneemt, dat Z. M. den beeldhouwer Johann Stracke te Berlijn heeft benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Z. M. heeft nog benoemd tot kommandeur der orde van de Eikenkroon Mr. J. A. G. baron de Vos van Steen- wijk, burgemeester van Zwolle; tot officieren Jhr. Mr. H. A. Wttewaall van Stoetwegen, burgemeester van Kampen, enden luit.-kol. Schuak, kommandant van het instructie-bataillon tot ridders den kapitein J. Pelvan het instructie-bataillon Mr. E. J. Eekhout en S. Parker, onder-kommandanten van de Zwolsche eerewacht, en aan den gepensioneerden luit.-kol. Mollinger, kommandant van die eerewacht, alsmede aan de kamerheeren in buitengewone dienst te Zwolle zijn photogra- phisch portret met facsimile ten geschenke gegeveu. Z. M. heeft benoemd tot kapt. bij het 6de reg. infan terie den lsten luit.-adjud. P. J. J. Stoop van het corps; tot notaris te 't Zandt, arr. Appingadam H. Visscher, cand.-no taris te Burentot lid der prov. commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt in Utrecht Dr. M. Imansdirecteur van het Ziekenhuis te Utrecht; voorts bevorderd tot officier van gezondheid 1ste kl. bij de marine dien van de 2de kl. H. Evert- sen, en op verzoek eervol ontslagen en gepensioneerd den kapt. A. Glimmerveen van het 6de reg inf.; den ontv. der dir. bel. en acc. T. R. Feenstra te Beetgum en den administrateur van Finantien in de kolonie Suriname A. A. T. de Man. Nog heeft Z. M. den lsten luit. der artillerie van het leger hier te lande, P. C. W. de Gelder, tijdelijk gedetacheerd bij de landmagt in West-Indiedefinitief daarbij in rang en ancienneteit overgeplaatst. Men verzekert, dat het Z. M. dezer dagen behaagd heeft den jongeling H., die eenige jaren geleden te Amsterdam werd veroordeeld, wegens een aanslag op den predikant S., kwijt schelding van zijn verderen straftijd te verleenen. Toen Z. M. Zondag 11. te Zwolle de voormiddaggods dienstoefening in de Groote Kerk zou bijwonenhief de ge meente bij zijn komst het eerste vers van Psalm 84 aan. Ds. van Rijn rigtte na het voorgebed het woord tot Z. M., met een toespraakaan het slot waarvan hij de gemeente ver zocht om in staande houding te zingen Psalm 121 vs. 4, met een enkele verandering. De gemeente gaf aan dit verzoek ge hoor en Z. M. stond ook in haar midden. Nadat de verga dering weder zich had nedergezet, ging de predikant over tot het houden eener leerrede, tot tekst nemende: Openb. van Johannes 20 vs. 17c: //die'dorst heeft korae, en die wilneme het water des levens om niet." Gezang 43 vs. 1 was de tus- schenzang en gezang 152 vs. 3 de slotzang. Betreffende het bezoek van Z. M. den Koning aan Zee land verneent men het volgende: Den 21sten Mei zal HD., met bet Koninklijk stoomjagt de Leeuw, te Middelburg aan komen en aan het hotel van het gouvernement in de Abdy afstappen; den 22sten (Donderdag) zullen de verschillende autoriteiten en corporatien van het eiland Walcheren en allen die het verlangen, bij Z. M. ten gehoore worden toegelaten; daarna zal Z. M. de schoone en belangrijke stadhare pu blieke instellingen en heerlijke omstreken bezigligenen ver volgens in de zalen van het gouvernement dineren. Den 23sten (Vrijdag) in den vroegen morgen, zullen de Koning en HD. gevolg zich met rijtuigen naar Domburg en Westkapelle be geven en aldaar het merkwaardige bezigtigen(als het weder dik toelaat) per stoomboot Frans Naereboutwelke voor laatst genoemde plaats gereed zal liggen, naar Vlissingen stoomen, de stad bezigtigen en op het stadhuis, met de daartoe uitge- noodigde autoriteitenden commissaris des Konings en den gemeenteraad dineren; des avonds stoomt Z. M. naar Mid delburg terug, alwaar receptie zal zijn. Zaturdag, 24 Mei, zal Z. M. en gevolg zich naar Vere, Vrouwenpolder en het uitgestrekte landgoed, genaamd de Oranje-Zon toebehoorende aan den heer de Jonge van Ellemeetbegeven; Zondag 25, zal de Koning de godsdienstoefening bijwonen, Maandag 26 naar Vlissingen vertrekken, en met het stoomjagt naar de hoofdplaats stevenen, het voormalige 4de district Zeeuwsch- Vlaanderen bezigtigen en andermaal naar Middelburg terug- keeren; Dingsdag 27, van Middelburg over Vlissingen naar

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1