669. Woensdag 30 April. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH MGBL Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nern- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12}- Ct9. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 n. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 61 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; va* Amsterdam (BeerebijtJ naar Leiden dagelijks 's middags 2p u., de overige dagen uitgezonderd de Zpndag3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 8 u.p 's middags te 12 u., '9 namiddags te 3 u.45 ra. 'savonds te 8 u. 10 ra. Qost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23over Marseille 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens vau 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks vau 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. ran Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. - Z. M. beeft den markies de Tagliacarnelaatstelijk ge zant van Koning Victor Emanuel bij het Nederlandsche Hof, benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw en op verzoek eervol ontslag verleend aan den kolonel der inf. van het O. I. leger J. W. D. Kobold met toekenning van den rang van generaal-majoor. H. M. de Koningin heeft Zondag met Keizerin Eugenie een pleziertoertje in het Bosch van Boulogne gemaakt en om streeks 6 uur teruggekomen, gebruik gemaakt van het diner op de Tuilerien waaraan eenige hooggeplaatste personen deel namen. De Wurtembergsche gezant was vergeten daartoe te worden genoodigd. 's Avonds ie 9 ure begaf het hof zich naar de comedie en zat H. M. tusschen den Keizer en de Keizerin. Z. M. was in burgerkleeding, versierd met het grootkruis dei- orde van den Nederl. Leeuw. Z. M. Willem III wordt aan staande Maandag te Parijs verwacht. De bakker G. J. van Brummen te Zwolle heeft aan Z. M. een krentebrood ten geschenke aangebodenlang I el 6 palm, breed 3 palm en dik 13 duim, voorzien van een elfregelig vers. Z. M. heeft dat brood geschonken aan de Stads armeninrigting en een aanzienlijke gift in geld daarbij gevoegd, om de kinderen op chocolade te onthalen. Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn sedert haar laatste bijeenkomst in December jl. de volgende adres sen ingekomen: 1°. Adressen houdende bedeukingen tegen het wetsontwerp tot herziening der bepalingen op den in- uit- en doorvoer, als: van het bewind der Vereeniging voor Nederlandsche in dustriëlen Paul en Simon van Vlissingen te Aarle-Rixtel en andere kunstwolfabriekanten in dit rijkW. Clermont en andere industriëlen en kooplieden te Maastricht; Tielens en Schrammen, papierfabriekanten te Maastricht; Gebr. Janssens en Cie. en andere fabriekanten te Roermond; J. P. Fuchs en Cie. en andere kooplieden in zijden manufacturen te Am sterdam; J. en A. Alberts, korenmolenaars te Nieuweschans de kamer van koophandel en fabrieken te GroningenC. Hoo- geveen en Comp, fabriekanten van loodwit en menie te Utrecht; adressen houdende aandrang op wijziging van het wetsontwerp op het binnenlandsch gedistilleerd, in het belang van den finantiëlen toestand der gemeenten als: van het gemeentebe stuur van Eist en de gemeenteraden van WageningenBaten burg, Heumen en Malden, DreumelYuren, Gent, Wehl, AppelternOphem.ert, Duiven, MaurikHerwijnen, Ewijk, WijchenLienden en Haaften (allen in Gelderland) en van Vianen in Zuid-Holland; adres van D. J. Schrijnen en andere branders te Venlo of in andere Limburgsche gemeenten hou dende bedenkingen tegen de voorgeslagen wet op het binnen landsch gedistilleerd; een van den gemeenteraad van Soeter- meer, over de concessie van den spoorweg Leiden-Woerden een van de Vereeniging Nijverheid te Leeuwarden, tol intrek king der patentweteen van Dros en Gebr. Tieleman te Lei den en. andere zeepzieders, bezwaren inhoudende tegen de be lasting op de zeep. Door de afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten- Generaal werden heden Dingsdag onderzocht de volgende wetsontwerpen, als: 1°. Onteigening, verbreeding van de Pompenstraat te Maastricht; 2°. wijziging begrooting Ommer- schans en Veenhuizen 1861; 3°. Provinciale belasting in Gro ningen4°. Verevening door de Rekenkamer van betalingen wegens pensioenen enz. 186061 en 5°. herziening tarief in-, uil- en doorvoer. In de Staatscourant van Zaturdag 28 April brengt de Minister van Oorlog ter kennis van belanghebbendendat er voor geweermakers gelegenheid bestaat, om met den graad van sergeant of sergeant-majoor in gemelde betrekking bij het leger in Oost-Indie geplaatst te worden, en zulks op voor waarden aldaar uitvoerig gemeld. De te Arnhem gevestigde 3de kompagnie van het reg. rijdende artillerie is Maandag morgen onder bevel van den kapitein baron van Tuyll van Serooskerkenvan daar naar Wageningen vertrokken en is heden Dingsdag naar Doorn en Langbroek gemarscheerdWoensdag naar llarmelen en Veld huizen, Donderdag den lsten Mei naar Alphen en den 2den Mei naar de residentie. Die batterij zal aldaar tegen 11 ure aankomen. Den 13den dezer is te Amsterdam overleden de heer C. J. Berghuis, schout-bij-nacht en kommandant der marine te Amsterdam. De heer Gevers Deynoot, Burgemeester en de heer Col- lot d'Escury, Wethouder, zijn in de residentie teruggekeerd.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1