N°. 668. Dingsdag 29 April. Binnenlandsch Nieuws Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de d.ie maanden. Afzonderlijke Nem- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 n. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u., 's middags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 ra. 's avonds te 8 u. 10 m. Oost-ïndische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23over Marseille 9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks" van m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebeituur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Siugel, 'smorgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. is Zaturdag morgen te Kampen door Burgem. en Weth. aan de IJsselbrug ontvangen en deed te 12 uur zijn intogt in die stad. Op het raadhuis aangekomen, vertoonde Z. M. zich op het balkon en werd levendig toegejuicht. Na de militaire gebouwen te hebben bezigtigd en een bezoek te hebben gebragt aan de ijzerfabriek van de heeren Roest en van Galen en aan de groote kerk maakte Z. M. gebruik van het dejeuner dinatoir, van Stadswege in de Nieuwe Stads-her berg aangeboden en keerde vervolgens naar Zwolle terug, waar een schitterende illuminatie werd ontstoken. Zondag voormiddag heeft Z. M. ter kerk geweest onder het gehoor van Ds. van Rijn. Bij zijne verschijning werd Z. M. dooi de gemeente begroet met het zingen van een psalmvers, 's Namiddags bezocht Z. M. de gemeente Dalfsenen zou heden Maandag morgen naar de Dedemsvaart zich begeven. Men zegtdat tengevolge eener hoogst minzame uitnoo- diging van Koning Leopold H. M. de Koningin de terugreis van Frankrijk over Belgie zal nemen. In het kasteel der Tuilerien zal de Koningin de benedenste appartementen van het pavilion Marsanhoek rue Rivoli en den tuin der Tuilerienbetrekken. Door middel van eenige trappen aan weerszijden met zeldzame planten en bloemen ver sierd komt men in een entree, een ruim vertrek, waarvan de meubelen met groen fluweel bekleed zijn en het uitzigt heb bende op de rue Rivoli. Rechts daarvan is een langwerpig vertrek, merkwaardig door een verzameling wapens uit de mid deneeuwen, alsmede door eenige kostbare geschenken en zeld zaamheden welke Keizer Napoleon na den -Chineschen oorlog- als aandenken ontvangen heeft. Links van de entree is een salonwaarvan de wanden versierd zijn met de levensgroote portretten van Koningin Victoria en wijlen prins Albert. Alsdan treedt men in de groote receptiezaal; die zaal onderscheidt zich door een roodzijden met goud geborduurd behang sel en meubelen, met carmozijn rood fluweel bekleed, schitte rende van goud, alsmede door kostbare tafels en mozaikwerk die in de nissen prijken. Het beroemde portret van Napoleon I, in kroonings-ornaat van David, hangt tegeuover de troon zetels. Deze zaal ligt juist in den hoek van het paleis, zoodat de zuidelijke ramen op de straat, de westelijke op den tuin uitzigt hebben, die tegenwoordig in den schoonsten lentebloei prijkt. Daarop volgt het cab met de travail, wegens het he- melsblaauw ibehangsel met witte bloemen, chambre bleu ge noemd. Dit vertrek is met een aantal schilderijen versierd, waaronder een groot landschap van Achenbach, een transport Russische gevangenen naar Siberie, van Yvou, den schilder der bataille van Solferino, enz. enz. Op de marmeren tafel onder den spiegel tusschen de ramen staat een heerlijke buste van Napoleon I van wit cararisch marmer. Uit dit vertrek stapt men in de slaapkamer. Het behangsel van dit vertrek, de meubelen en de gordijnen van het ledekant zijn donker rood met goud. Daarnaast ligt het kabinetde toillet- en de badkamer, waarvan behangsel en meubelen ligt groen zijn met bloemen versierd. De apartementen voor het gevolg liggen in hetzelfde pavilion en zijn naar verhouding rijk en smaakvol ingerigt. Naar men verneemt zal de verjaardag van H. M. de Koningin dit jaar door de koninklijke familie op het Loo gevierd worden. Naar men verneemt zal de heer rar. LoudonCommis saris des Konings dezer provincie, in den loop dezer week eene inspectiereis door een deel der provincie doen. Z. Exc. de Minister van Binnenlandse^ Zaken heeft tot rector aan het Gymnasium te Meppei benoemd Dr. P. A. Moquette, thans rector te Ootmarsum, Naar men verneemt, heeft de heer Minister van Binnen- landsche Zaken eenige specialiteiten geraadpleegddie hem een uitgewerkt verslag zullen indienen over de oprigting van een Indisch instituut aan eene of andere onzer Hoogescholenten einde daar de gelegenheid te openen tot het opdoen van de noodige kundigheden om een ambtelijke betrekking in Indische dienst te verkrijgen of om daar de kennis van onze koloniën te beoefenen en daarvan op een andere wijze nut te trekken. In de Zitting van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal van heden Maandag is ingekomen; 1°. een wetsontwerp tot onteigening van perceelen ten behoeve van den spoorweg van Utrecht naar Kuilenburg, Naar de ai'deelingen verzonden. 2°. Het verslag van de muntwerkzaamheden gedurende het jaar 1861. In handen gesteld eener commissie, bestaande uit de heeren Anemaet, Begram, Blom, Dommer en Westerhoff,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1