N°. 657. Dingsdag 15 April. A0. 1861 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft aan Mr. N. Olivier op zijn verzoek eervol ontslag verleend als auditeur bij de dienstdoende Schutterij te Leiden en in zijn plaats benoemd Mr. C. A. Boonacker, vroeger kapitein bij de Schutterij. (De benoeming is geschied uit een dubbeltal, waarop ook geplaatst was Mr. L. D. Suringar, advocaat te Leiden). Men verneemt, dat Z. M. de Koning plan heeft zich op het laatst van April naar Zwolle te begevenom aan de provincie Overijssel een bezoek te brengen. H. M. de Koningin heeft dezer dagen een prachtige pendule en schoorsteenornamenten ten geschenke gezonden aan den heer de Bruine, stastionschef te 's Hage. Z. M. de Keizer aller Bussen heeft benoemd tot ridder der Stanislaus-orde 1ste kl. Jhr. de Caseipbroot, gewezen Mi nister van Oorlog en tot ridder dier orde 3de kl. den kapitein F. A. F. Del prat bij het wapen der artillerie. De begrooting van het Vde Hoofdstuk (Binnenlandsch e Zaken) voor 1862in de plaats zullende treden der crediet- wet voor de eerste zes maanden van dat jaaris aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal ingediend. Het eindcijfer is 111,985 hooger dan dat der credietwet. De vermindering op sommige posten bedraagt ƒ33,515, namelijk 20,000 voor kosten voortvloeijende uit de wet op de waterschappen, 3000 voor druk- en bindwerk, 2000 op de kosten van toezigt op de spoorwegdiensten, 3500 voor de onvervulde hoogleeraarsplaats van prof. Juynboll, 2715 voor lijfrente voor prof. Blume 1000 op de subsidien voor inrigtingen van mid delbaar onderwijs,/"300 voor 't onderzoek der tarieven van levens verzekering. De vermeerdering beloopt 145,500als 110,000 voor herstelling der schade, veroorzaakt door een doorbraak die den 18 Januarij plaats had bij den Dam in het stèurgat onder Werkendam, f 30,000 voor meerdere bijdragen aan gemeen ten, die door kosten van het openbaar lager onderwijs zijn j gedrukt, 3500 voor veranderingen in het gebouw voor den Hoogen Raad der Nederlanden en f 2000 voor kosten der commissienbelast met het toezigt op de landverhuizers. De f 2000 tot voortzetting en voltooijing van het Algemeen Nederlandsch Woordenboek is behoudenmaar verplaatst en gebragt onder de post voor ondernemingen van kunst en we tenschap en hare aanmoediging. Men schrijft het volgende: Het blijkt meer en meer dat het Ministerie den tijd vóór de bijeenkomst der Tweede Kamer zich ten nutte heeft gemaakt, om wetsontwerpen in gereedheid te brengen en het nemen van belangrijke maatregelen voor- tebereiden. De werkzaamheden bij de Departementen van Eeredienst die tot strekking hebben om eerlang tot de opheffing dezer beide Departementen te kunnen overgaan, zijn thans zoo verre gevorderd dat men spoedig de verwezenlijking van dat plan kan te gemoet zien. Zijn wij wel ingelichtdan zullen reeds met 1 Julij die Departementen ophouden te bestaan en de bemoeijingen van den Staat in de kerkelijke aangelegenheden voor zoo ver die nog noodig zullen zijn voor betaling van tractementen enz., aan het Departement van Finantien worden opgedragen. Behalve de aangeboden en vermoedelijk aantebieden wets ontwerpen vernemen wij thans met eenige zekerheid, dat men ook het ontwerp eener nieuwe wet op de registratie en het zegel kan te gemoet zien. De dagbladen zouden daarbij geheel van het zegel worden vrijgesteld en de gemeenten voor een groot deel van die belasting in hunne administratie worden ontheven. Daarentegen zouden de obligatien aan belasting onderworpen worden. Bij de voorgenomen herziening der personele belasting is, naar ons gemeld wordt, het beginsel aangenomen om de op brengst voor een gedeelte aan de gemeenten aftestaan. De patentbelasting zou worden vervangen door een belas ting op het uitoefenen van beroepen, waaronder ook dat van den landbouwer zal worden begrepen. Zaturdag heeft voor het Provinciaal Gerechtshof gediend de zaak van Maarten Versloot, landbouwer, wonende te Bode- gravenappellant van een vonnis van de Rechtbank te Leiden waarbij hij, wegens 2 diefstallen van planken uit een weide, was veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar. Nadat op verzoek van den appellant in deze een nieuw getuigen verhoor had plaats gehad, bekwam de advocaat Mr. D. van Raalte het woord, ter bestrijding van het vonnis der Rechtbankbewerende dat het wettig bewijs ten deze niet was geleverd. De advocaat-generaal Mr. Franijnis beeft het appèl X* DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam èn Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; v Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2j- u., dè overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Landpoit. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uar. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. 1 i i i i i i Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; Tan 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. ri

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1