N°. 655. Zaturdag 12 April. A°. 1862. Binnenlandsch Nieuws. «Tri Z. M. heeft benoemd tot luit.-kolonel bij het 2de reg. infanterie den majoor A. Paets, van het 7de reg.; lot com mandant van het 5de reg. inf. den luit.-kolonel F. M. E. van Thielen van het 2de reg.; tot majoor bij het 7de regt. den kapt. J. van den Hummel van het 2de regt. en tot kapt. van het 6de regt. den lste luit. H. J. Herbig, van het regt. grenadiers en jagers; alsmede den kolonel J. Tegelbergkomm. van het 5de reg. infanterie, 'ingevolge zijn aanvrage op pen sioen gesteld. Wij vernemen dat Z. K. H. de Prins van Oranje aan het bestuur van het 17de landhuishoudkundig congres, in Junij te Middelburg te houdeneen som van 100 heeft doen toekomen tot het uitloven van een premie in het belang van veeteelt of landbouw. Z. D. H. de Hertog Bernard van Saxen-Weimar, heeft een onrustigen nacht doorgebragten bevindt zich overigens in denzelfden toestand. De bekende zaak van den hypotheekbewaarder te Am sterdam zal den 24sten dezer voor het Provinciaal Gerechts hof van Noord-Brabant behandeld worden. Het O. M. zal vertegenwoordigd worden door den advokaat-generaalden heer Mr. Baron van Hugenpoth tot den Berenclaauw. De verdedi ging is toevertrouwd aan Jhr. Mr. Louis Verheijen. Het Provinciaal gerechtshof van Gelderland heeft Woens dag uitspraak gedaan in de zaak van Barend van de Pol; Karei Koetsveld; Lijsje Schipbroek, huisvrouw van Barend van de Pol, en Cornelisse Schipbroek, huisvrouw van Karei Koetsveld, allen beschuldigd van vergiftiging van hunnen 75jarigen vader en schoonvader, Evert Schipbroek, wonende te Garderbroek. Het Hof heeft de beschuldigden veroordeeld tot de straffe des doodsuittevoeren binnen de gemeente Arnhem. Naar men verneemt is door den kommandant van het onlangs uit Oost-Indie te Hellevoetsluis binnengekomen Rijks stoomschip Ardjoeno aan den Minister van Koloniënnamens het Indische Gouvernement, ter hand gesteld een diamant, afkomstig van den Sultan van Banjermassingter waarde van viermaal honderd duizend gulden. - Wij vernemen, dat door den heer E. M. Winnik, den 6den dezer te Amsterdam overleden o. a. de volgende legaten zijn vermaakt: aan het Nederl. Israëlitisch armbestuur ƒ500; aan het Ned. Israëlitisch weesjongens-huis en het Nederl. Israël, weesmeisjes-huis ieder 200; aan de Ned. Israël, be waarschool en aan de genootschappen Talwud Thora en Oheb Daath ieder f 100, benevens legaten van 500 tot 100 aan verschillende rabbijnen, assessoren en leeraren. Men schrijft uit Zwolle: Indien het later in een kalender mogt voorkomenzal men zich verwonderenen toch is het waarheiddat bij een fik- schen zonneschijn en aangenaam weder, op 29 Maart 1862, het melkvee grazende in volle weiden liep, de aardappelen boven den grond en de fruitboomen in vollen bloei stonden. De Gemeenteraad van Amsterdam beeft aan Jhr. Mr. J. de Bosch Kemper op zijn verzoek, om redenen van ge zondheid eervol ontslag verleend als hoogleeraar aan het Athe naeum, onder dankbetuiging voor zijne veelvuldige diensten, met bepalingdat hij voortaan in rang zal blijven zitting nemen in de orde van professorenen onder vergunning tot het geven van bijzondere en openbare lessen. De Gemeenteraad heeft met 21 tegen 13 stemmen verworpen een voorstel van het raadslid C. T. Gulcher, strekkende om in de voorwaarden van concessie tot het geven van tooneelvoorstellingen in de Stads-Schouwburg het verbod optenemenom die voorstellin gen te geven op de Zondagen, eerste Kersdag, Goede Vrijdag en Zaturdag voor Paschen, maar met 19 tegen 15 stemmen aangenomen het voorstel van het raadslid Pijnappelom geheel aan Burg. en Weth. overtelaten het al of niet verleenen van toestemming tot het spelen op die dagen. Uit Goor schrijft men, dat de aandeelhouders der aldaar gevestigde Twentsche stoombleekerij hebben beslotenhet maatschappelijk kapitaal met 100,000 te vergrooten; een uit breiding die het gegronde vooruitzigt geeft, dat het te stich ten etablissement niet minder de goedkeuring van belangheb benden zal ondervinden als de bleekerij van de HH. Salo- monson en van Huil te Nijverdal, die tot heden cenig in haar soort was. i De nood schijnt te Harlingen maar al te zeer op het hoogst te moeten zijn, vóór er op eenige hulp van de Rege ring mag worden gerekend. Toen in het laatst des vorigen jaars de oproerige gezindheid van de lagere klasse aldaar een DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12p Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen va* genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; v Amsterdam (Beerehijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfahriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1