N°. 653. Donderdag 10 April. A°. 1 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 ra.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 6 u.; r Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2} u., de overige .dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 li. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te Bpreken te zijnen huize op den Ouden Singel, s morgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur - van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft benoemd tot officier der orde van de Ei kenkroon den kunstschilder Michielsen en tot ridder dier orde den heer S. A. de Lange, kapitein der schutterij te Alkmaar. Z. M. heeft benoemd tot kapt. Bde kl. bij het 2de reg. inf. den lsten luit. C. N. Peereboom van het 7de reg. inf. en op verzoek eervol ontslag verleend aan den luit.-kol. der inf. van het O. I. leger H. C. Staring, en aan Mr.]J. W. van Uildriks als notaris te Groningen. Volgens berigten uit Brussel zou de Koning der Belgen, indien zijn gezondheidstoestand het veroorlooftin den loop 'an den zomer gevolg geven aan zijn in het vorig jaar te Luik gedane toezegging om Nederland te bezoeken. Dingsdag namiddag heeft H. M. de Koningin Z. K. H. Prins Herman van Saxen-Weimar, generaal-majoor in Wur- temburgsche dienst, van het station te Delft afgehaald en «aar het Hotel van HD. vader vergezeld. Z. K. H. heeft in het Hotel Paulez zijn intrek genomen. Met leedwezen berigten wijdat Z. D.H. de Hertog Bernard van Saxen-Weimar Eisenach door een ernstige on gesteldheid is aangetast. Z. DH. heeft dezen nacht nog al rustig doorgebragt, maar bevindt zich echter zeer zwak. Bij arrest van 31 Maart 1862, heeft het Provinciaal Gerechtshof van Zuid-Holland in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak van //de Algemeene Commissie van liquidatie der voormalige Wees- en Momboirkamers" tegen //de stad Gouda." Het Hof heeft het vonnis der Arrondissements-recht- Lank te Rotterdamwaarbij de Gemeente was veroordeeld om san de Commissie terug te geven 30 obligatien ten laste van de thesaurie der stad, ieder groot f 1000 met de renten sedert 1S24, vernietigd, en) op nieuw recht doende, //de Algemeene Gommissie" niet ontvankelijk verklaard in de door haar in gestelde vordering en haar veroordeeld in de kosten der beide instantien In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage *al Donderdag avond weder een voorstelling gegeven worden door de tooneellisten van Z. M. Hoftheater, bestaande in de somedies: les fausses confidences en la poudre aux yeux. Dezer dagen is te Kleef overleden de beroemde Neder- landscbe landschapschilder R. Koekoek. De soiree, die Dingsdag avond by Mevr. de douairière Grpeninx van Zoelen heeft plaats gehadwas buitengewoon luisterrijk. Bij de heden Woensdag te Rotterdam gehouden veiling van Thee liggende in Entrepot, aangevoerd met het schip P. C. Kinch van Foo-Chou-Eoo is slechts 1 partijtje van de 70 nommers opgehouden. De overige, zijn verkocht tot ver schillende prijzen; de fijne pecco tot 168 en 170 cts, de fijne flowery pecco tot 244 en kistje superior pecco flowers tot 420 cents. Heden Woensdag voormiddag is Pietje Spaans, huis vrouw van Dirk Taalwonende in een poort in het begin van de Keizersstraat te Scheveningenverlost van 3 kinderen (een zoon en twee dochters). Moeder en de jonggeborenen zijn welvarende, doch de moeder uitermate zwak. De kraamvrouw werd bijgestaan door de gemeen te-vroedvrouw mej. Bouman, geb. Alexander. Het gezin bestaat nu uit niet minder dau 9 kinderen. De vader is op zee afwezig. Sedert eenigen tijd heeft zich te 's Gravenhage een ge meente geformeerd onder den naam van Oud-Gereformeerde waaraan zich als leeraar en herder had aangesloten de heer R. A. Veldman. Die vereeniging ham steeds in bloei toe, zoodat er reeds een aankoop van een gebouw heeft plaats ge had tot den aanleg van een kerkdie weldra lot stand zal komen. Intusschen is genoemde heer onlangs beroepen tot predikant bij de gereformeerde gemeente onder het Kruis te Amsterdam. Nu vertrouwt men dat die heer, na hier zoo veel goeds te hebben gesticht, en de gemeente zoo zeer aan zich verbonden te hebbende op hem uitgebragte keuze in rijp beraad zal nemen. Mogt hij tot het beroep besluitendan vreest men, dat vele reeds bestaande ontwerpen zonder gevolg zullen blijven. - Ds. C. P. Hofstede de Groot te Dwingelo heeft voor het beroep naar de Nederduitsch Hervormde gemeente te 's Gra- - venhage bedankt. Uit een zeer goede bron wordt berigt, dat reeds voor eenigen tijd aan professor Miquel de betrekking is aangebo den van directeur aan 's Rijks herbarium te Leiden vereenigd met die van hoogleeraar aan de Akademie aldaar. Daar hij zich toen echter nog niet bereid verklaarde ze aantenemen is er thans voor die betrekking een tweetal gemaaktbestaande

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1