N°. 6S0. Maandag 7 April. A°. 1862. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft aan den kapt.-luit. ter zee titulair van het sedentair zeewezen in Neerl. Indie D. L. Wolfsonlaatstelijk directeur der fabriek voor de marine en het stoomwezen te Soerabaija, met verlof hier te lande, op verzoek een eervol ontslag uit 's lands dienst verleend, met toekenning van pensioen. Van H. M. de Koningin is door de commissie te 's Gra venhage een fraaije pendule ontvangen, als prijs in de loterij ten behoeve van het Ned. Zendeling-Genootschap. Uit een vrij goede bron wordt medegedeeld dat dade lijk na de bijeenkomst der Tweede Kamer een wetsontwerp tot regeling van het middelbaar onderwijs zal worden in gediend. Voorts wacht men de aanbieding van een wetsontwerp tot regeling der kerkelijke pensioenen voor de leeraars en geeste lijken van verschillende godsdienstige gezindhedenterwijl men verzekert, dat de opheffing der beide departementen voor de eeredienst aanstaande is. Dit jaar zullen er onderscheidene algemeene verkiezingen worden gehouden: Den tweeden Dingsdag der maand Mei (zijnde dit jaar den 13den Mei) verkiezingen tot leden van de Staten der onder scheiden provinciën (art. 5 van de provinciale wet), in plaats van de helft der ledendie dit jaar, aftreden. Den tweeden Dingsdag der maand Junij (zijnde dit jaar den lOden Junij) verkiezing tot leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in plaats van de helft der leden, die dit jaar aftreden (art. 100 der kieswet). Den eersten, op de opening der Staten-Vergadering volgen den, Woensdag der maand Julij (zijnde dit jaar den 2den Julij) verkiezing van leden van Gedeputeerde Staten, voor de helft van de leden dier kollegiendie dit jaar aftreden (art. 46 van de provinciale wet). Den tweeden Dingsdag van Julij (dit jaar den 8sten Julij) zal door de Provinciale Staten moeten worden voorzien in de plaatsen van het derde deel der leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaaldie dit jaar moeten aftreden (art. 87 der kieswet). Den derden Dingsdag der maand Julij (dit jaar den 15den Julij) zal, ingevolge de missive van den Minister van Binneu- landsche Zaken, overeenkomstig art. 7 der gemeentewet, de verkiezing plaats hebben van de leden van sommige gemeente radenvoor zoo ver hun getal, uit hoofde van de laatste volkstelling', moet worden uitgebreid. En den eersten Dingsdag der maand September (dit jaar den 2den September) zullen de gemeenteraden, ingevolge de zelfde missive en overeenkomstig art. 83 der gemeentewet, overgaan tot de verkiezing van nieuwe wethouders, voor zoo ver hun getal in sommige gemeenten zal moeten worden uit gebreid. In het kiesdistrict Leiden treden af als leden der prov. Staten van Zuid-Holland de heeren Mrs. H. Cock en H. C. Huyser en als lid der Tweede Kamer de heer P. H. Baron Taets van Amerongen. Voor den gemeenteraad en voor Wet houder van Leiden behoeven dit jaar geen gewone verkiezin gen plaats te hebben. De arrondissements-rechtbank te Amsterdam heeft tot vervulling der opengevallen rechtersplaats een voordragt op gemaakt, bestaande uit de heeren en Mrs. N. Muntendam, subst. griffier bij die rechtbanken de advocaten T. J. van Outeren en E. A. Berkhout. Naar men verneemt is de heer C. F. R. Riesz in hoo- ger beroep gekomen tegen het vonnis der arrondissements rechtbank te 's Gravenhagewaarbij hem zijn eisch ter zake van hoon en laster, ingesteld tegen den heer Bekking, oud resident van Rembang, is ontzegd. Men berigt uit Amsterdam, dat de Hoogleeraar Mr. J. de Bosch Kemper zijn ontslag uit die betrekking bij het Ste delijk Athenaeum heeft gevraagd. Bij de meeste broodbakkers te 's Gravenhagealwaar ook een belasting op het gemaal wordt gehevenzal van Maandag 7 April af het brood verkocht worden tot de vol gende prijzenals: gebuild tarwebrood 24 c., ongebuild 18 c., extra fijn wittebrood 29 c. en roggebrood zonder siroop ll|c. alles het Ned. pond. Donderdag avond had in het lokaal in ile^dNöbelst te 's Hage weder een openbare vergadering /plaats... van -dé' aldaar gevestigde afdeeling der. vereeniging tojf^afschaffing van den sterken drank. De voorzitter der afdeelingbaron van Lijnden, opende de vergadering met een toe^raak waarin hij LEIDSCH M tilt IA II. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. I Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u,; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en Van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1