Buitenlandsch Nieuws. I geheele wereld af. Door de vergadering werd bij afwisseling gezongen de voor deze bijeenkomst opzettelijk vervaardigde liederen. De heer Mr. Hartman werd daarop tot penning meester gekozen, terwijl als bestuurslid, in plaats van den heer Mr. Stavenisse de Brauw, die als zoodanig moest aftre den, is gekozen de heer Mr. Karseboom. De 's Gravenhaagsche kermis vangt dit jaar aan den tweeden Maandag der maand Mei, zijnde voor dit jaar den 12den van gezegde maand en zij eindigt op Dingsdag der daarop volgende wreek, zijnde den 20sten Mei 1862. Voortaan zullen op den Vijverberg geen tenten, kramen, carrousels als anderzins toegelaten worden. Zondag 11. is te Utrecht het feest van het 40jarig be staan der Kweekschool voor militaire geneeskundigen gevierd. Het corps muziekanten der Rotterdamsche schutterij zal met het corps hoornblazers gedurende de maanden April en Mei ochtendrepetitien houdendie 's morgens ten half zeven ure aanvangen en als muziekale wandelingen zeer gunstig bekend zijn. Woensdag morgen wilde een bouwmansknecht uit een weide aan den Crooswijkschen weg nabij Rotterdam een koe wegleiden, maar het dier ontvlugtte, na hem te hebben om vergeworpen zwom door de sloot naar den weg en holde langs den Goudschen weg, den Singel en de Schie op, naar den stad. Een tweetal personen werden nog ter aarde geworpen en een derde, een gemeenteambtenaar, die de koe wilde opvan gen werd door het dier op de horens genomen en op den weg achterover geworpen. Niemand heeft echter eenig ernstig letsel bekomen, men slaagde eerst in een weide nabij Over- schie het dier meester te worden. Zekere H, J. Brouwerswonende te Simpelveld in de provincie Limburg, was sedert eenige dagen vermist. Nadat de burgemeester de vereischte nasporingen had laten doen vond men eindelijk zijn lijk in een riool. Zijn broeder en stiefbroeder met een vrouw, die geacht wordt met een hunner in ongeoorloofde betrekking te staanworden van dien moord verdacht, die aan familiebelang wordt toegeschreven. Zij be vinden zich te Maastricht in hechtenis. Beroepen tot predikant bij de Christelijk Afgescheiden gemeente te Sluis (Zeeuwsch Vlaanderen) Ds. K. Kleinendorst, thans te Hoogeveen. Men meldt ons uit Curasao dd. 6 Maart. Voor eenigen tijd meldde ik u, dat de vreesselijke Egypti sche oogziekte onder de bemanning der hier gestationeerde oorlogsvaartuigen was uitgebrokenof ten minste officieren en manschappen in menigte verklaard waren voor die* ziekte aan leiding te hebben, en daarom, zoowel in het hospitaal als in een particuliere woning, afgezonderd waren. Allen echter zijn verleden week weder aan boord gegaan en alzoo huis en hos pitaal ontruimd. Zoo men echter verhaaltmoet de 1ste offi cier van gezondheid van de Djambi, die van een zeereis terug kwam, verklaard hebben dat zijn manschappen niet aan die voorbeschikking lijdende warenen toen zij echter op hooger bevel onderzocht warenen eenige bevonden werden wel die voorbeschikking te hebbenmoet die officier een memorie bij den commandant van de zeemagt hebben ingeleverd, met ver zoek om die aan het ministerie van koloniën of marine te zenden, waarin hij uiteenzet, dat er geen kwestie is van die Egyptische oogziektemaar dat sommigen katherale oogaan doeningen haddenzooals meer in dit klimaat en in dit jaar getijde voorkomen Dat zou dan ook ten gevolge gehad hebben» dat officieren en manschappen weer aan boord zijn genomen en op de schepen de Zeeland, Cornells Dirks en Vesuvius zijn uitgezeild. De Cornelis Dirks is gisteren avond van Ha- guerrawaar zich ook de beide andere bodems bevindenin de haven teruggekeerd, om, als hij de brieven van de paket, die wij heden verwachtengekregen heeftwederom naar Ha- guerre te stevenen. Doch wij hebben hier nog een oorlogschip, namelijk een Amerikaansche. Deze bodem, die voor eenige weken de haven niet had willen binnenkomenomdat toen het bevel uit Nederland was gekomen, dat Amerikaansche sche pen slechts tweemaal 24 uren in de haven mogten vertoeven, aan welke voorwaarde de commandant zich niet wilde onder werpenis 11. Dingsdag, nu die voorwaarde schijnt opgeheven te zijnde haven binnengeloopen om steenkolen intenemen en ligt er nu nog. Men zegt dat er nog een andere Ameri kaansche bodem verwacht wordt om steenkolen intenemen, en die is werkelijk heden middag binnengeloopen, een groot ra dervaartuig, de kwaker-city geheeten. De regen is eindelijk de vorige maand opgehouden en wij hebben nu redelijk koel we der. De oogst is over het algemeen niet zoo goed uitgevallen als men gedacht hadde vlieg heeft veel verteerd. Ook de pienda's of aardnooten hebben veel minder opgeleverd dan waarop men had gehoopt. De mazelen zijn hier uitgebarsten, doch tot hiertoe zijn zij van een wilde soorten van kinkhoest na de mazelen hoort men nog niet. Voor een tiental jaren waren de mazelen van kwaadaardige soort, en is er menig kind en jong mensch aan gestorven. Zij openbaren zich eerst na twee of drie harde koortsen, en worden nu de lijders buiten den togt gehouden, zonder hen echter te veel te broeijendan loopt de ziekte vrij geregeld af en de lijder is binnen vier weken hersteld. Het Nederlandsche koopvaardijschip de Zeester is in het begin der vorige week, na 51 dagen reizens, alhier aangeko men doch vertrekt niet regelregt van hier naar Nederland maar stevent naar een der Venezuelaansche havens om daar lading intenemen. In dat land is nog alles onrust en verwar ring, en om die reden schijnen onze schepen daar ook te zijn heengegaan. Er is hier door die voortdurende onlusten wei nig handel en vertier; koffij en suiker wordt zeer schaarsch uitgevoerdj en de artikelen blijven daardoor duur. Wanneer de Santa Roza, die altijd zulke korte reizen maakt van Holland hier is teruggekeerddan kan dat schip op een aantal passagiers rekenendie naar Nederlandof voor goed en wel, of met verlof vertrekken. Er gaan in den laatsten tijd veel meer Nederlanders van hier dan er komen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 62°, des avonds te 3 uur 57°. te 10 uur 56°. Donderdag morgen te 5 uur 50°, te 8 uur 57°, te 12 uur 57°, 's namiddags te 2 uur 61° en te 4 uur 56°. De hertog van -Modena is voornemens zijn bezittingen in het Yenetiaansche en in de provincie Mantua te verkoopen, en daarentegen goederen in Modena te koopen waar ook de groothertog van Toscane uitgebreide goederen bezit. Men mag hieruit opmakendat de hertog zijn hoop op een restauratie, zoo al niet geheel dan toch voor i een groot deel, heeft laten varen. De Modeensche brigade zal binnen kort bij het Oos- tenrijksche leger worden ingelijfddaar men het over de voor waarde der inlijving bereids eens is geworden. Kort voor zijn overlijden vroeg de Prins Windischgratz om papier, pen en inktten einde in het jongste oogenblik zijns levens afscheid te nemen van het dragonder-regement van hetwelk hij zoo vele jaren het hoofd was geweest en dat zijn naam draagt. Dit afscheid luidt aldus: //Aan mijn rege- ment. Ik kan deze aarde niet verlatenzonder mijn dapper regement nogmaals te groeten, gelijk ik gedurende mijn leven deeden door naauwe banden daaraan verbonden ben geweest, zal ik ook aan gene zijde des grafs, indien dit mogelijk is, zijn daden en lotgevallen met belangstelling gadeslaan." De Keizer van Frankrijk zal den lsten Mei naar Fon- tainebleau vertrekken; bij het begin van den zomer begeeft hij zich naar Vichy, waar hij een saizoen zal doorbrengen; later zal hij Clermont, Ferrand Riom, Agueperte en de plaats bezoekenwaar het oude Gergovice der Arverner heeft gestaan en waar, volgens de oudheidkundigen, Vercinqetroix zijn leger had opgeslagen. Gedurende den herfst zullen de Keizer en de Keizerin een rondreis door de westelijke departementen doen, welke drie weken zal duren. Het overige van den tijd zal bij bij afwisseling te St. Cloud of te Compiègne doorbrengen. Voor het gerechtshof van Douai is de behandeling aan gevangen van de daarheen verwezene zaak van den bankier Mirès. Het vérslag van den raadsheer-rapporteur zal de ge- heele eerste zitting innemen en een geheele week zal wel met de behandeling der gansche zaak omgaan, Door de geheele stad vertelt men een bon mot van den vroeger om zijn rijk dom zoo hoog gevierden man. Toen hij namelijk uit het ge neeskundig gesticht in de Champs Elyséeswaar het hem

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2