N°. 648. Vrijdag 4 April. A0. 1862. Binnenlandsch Nieuws. DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts- Spoortrèinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtïngen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks të 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den heer H. T. Brinckman benoemd tot consul der Nederlanden te Dantzig. Men verneemtdat gedurende Z. M. verblijf te Am sterdam dagelijks aan den disch vóór Z. M. is geplaatst ge weest de zilveren beker, indertijd door de bewoners van de Willemstraat Z. M. aangeboden. Dingsdag middag heeft de heer Mr. LoudonCommis saris des Konings dezer provinciein het Hotel Paulez te 's Gravenhage aan de leden der Gedeputeerde Staten een diner aangeboden. Woensdag zijn door de commissie van de Tweede Kamer der Staten-Generaalbelast met het houden eener enquete omtrent den toestand der Nederlandsche marine, gehoord de heeren J. F. Koopman, kapitein-luitenant ter zee en J. Mo- dera, oud hoofdambtenaar bij het depart, van marine en ge pensioneerd kapitein ter zee. Men verneemt, dat de adressen en stukken betrekkelijk het Koninklijk besluit van 12 Maart jl. houdende wijziging van de bepalingen voor het radicaal als kandidaat-ambtenaar voor Nederl. Indie, in handen zijn gesteld van de Ministers Van Binnenlandsche Zaken en van Koloniënuit overweging dat ^de Academie staat onder het beheer van eerstgenoemd departement. Het Provinciaal Gerechtshof van Overijssel] heeft het vonnis bevestigdtegen den landbouwer Oosterhuis uitgespro ken, wegens verkoop van een vaatje boter, waarin 6 pond wa ter was bevondenwaarvoor hij was verwezen tot 8 maanden cellulaire gevangenisstraf. De Paus heeft aan zijn Nuntius bij het Nederl. Hof een prachtige reliquie gezondenom aan de hoofdkerk van Maastricht ten geschenke aantebieden. Heden Donderdag heeft te 's Hage aan het huis in het Lange Voorhout de verkooping plaats gehad van het in zijn soort zeldzaam, misschien eenig porceleinen tafelservies uit de beroemde Amstelfabriek van Dommer. Het is voor een aan zienlijk ingezeten dier stad gekocht voorde som van 1010. Men verneemt dat de kunstschilder S. L. Verveer be noemd is tot lid van de Société Beige des Aquarellates. Dingsdag avond hield de 's Gravenhaagsche afdeeling van de Nederlandsche Gustaaf-Adolf-Vereeniging in de Re- monstrantsche kerk te 's Hage haar gewone jaarlijksche open bare vergadering. Deze vergadering werd geopend door den voorzitter, den WelEerw. heer Ds. Oort, die in een gebed den zegen des Heeren over deze bijeenkomst afsmeektewaarna door ZWEw. het woord werd verleend aan den secretaris, den heer Ephraim, waaruit bleek, dat in het afgeloopen jaar dooi de Vereeniging aan verschillende aanvragen tot geldelijken onderstand was voldaan, tot een gezamenlijk bedrag van 210; dat bij den WelEerw. heer Ds. Zaalberg van een onbekende een certificaat a 100 2j pCt. Werkelijke Schuld voor de Vereeniging was ontvangen. Daarna werd door den penning meester, den heer Mr. Stavenisse de Brauw medegedeeld, dat er na de gedane uitgaven van de Vereeniging nog een batig slot over was. De voorzitter dankte beide heeren voor de door hen gedane bemoeijingen en inzonderheid den heel de Brauw, die dit jaar in zijn betrekking moest aftreden, en tot wiens vervanging na afloop van deze vergadering een nieuwe keuze zou worden gedaanvervolgens werd het woord verleend aan den WelEerw. heer Ds. Cohen Stuart van Rot terdam, die aan de vergadering mededeeling deed van het verhandelde op het congres den 1415 en 16 Augustus in 1861 te. Edimburg in Schotland gehouden, en waarbij ZWEerw. tegenwoordig was geweest, bij gelegenheid van de viering van het SOOjarig bestaan van de vereeniging aldaar, welke reden zeer boeijend was en waarin menige blik werd aangegeven van de werking aldaar van de Gustaaf-Adolf-Vereeniging, met op wekking dat de Nederlandsche Vereeniging met hare Zuster- Vereenigingen g in geheel Europa mogt werkzaam zijn tot heil van het Protestantismus. De voorzitter dankte in warme taal den spreker voor het medegedeelde, met opwekking aan de aanzienlijke vergadering, die was opgekomen, dat zij, die nog geen lid waren, tot het lidmaatschap mogten toetreden. Hij rigtte vervolgens een woord van dank aan het kerkbestuur, dat het kerkgebouw voor dezen avond wel had willen afstaan, alsook aan bestuurders voor de moeite en zorg, die zij had den besteed, en verzocht daarna zijn ambtsbroeder, den Wel Eerw. heer Ds. Zaalberg, deze vergadering meFgebed en dank zegging te willen sluiten waaraan door ZWEerw. in eenJ>j»ebtTg>, gebed werd voldaan. Hij smeejete verder 's Hemels joegen over de Gustaaf-Adolf-Vereeniging, zoo daar ter stede/als over de

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1