Advertentiën. Faillissement Verificatie. HOOGHEEMRAADSCHAP rechtvaardig wasen volgens de gebruiken der Roomsche gods dienst werden zij in hunne laatste uren bijgestaan door twee gees telijken en woonde zij de lijkmis bij in de kapel der gevangenis. Twee kinderen van Boucher, een meisje van 8 en een jon gen van 6 jaar, werden bij dien veroordeelde toegelaten en namen een hartroerend afscheid van hun diep gezonken vader, die hun lief moet hebben toegesproken en op zichzelven wees als een afschuwwekkend voorbeeld. De vrouw van Leclercq, aan wie men het ontzettende berigt niet had medegedeeld, heeft dus geen afscheid van dezen genomen. Op zijn verzoek schreef de aalmoezenier haar een brief, waarin hij haar een laatst vaarwel toeroept. Het werd voorts aan de ongelukkigen vergund ook hun mede gevangene broeders nog eenmaal te mogen zien. Een Spaansch werktuigkundige heeft naar de Londensche tentoonstelling een hand gezondendie volgens mechanische re gelen zoodanig bewerkt isdat hij, die er gebruik van maakt ze naar goedvinden openen en sluiten kan. Geen voorwerp zoo klein of zij omklemt het of werpt het wegzij schrijft en teekent en is daarbij zoo fijn bewerkt, dat de kracht, door spieren en zenuwen uitgeoefend, ook door haar wordt verwe zenlijkt. Deze mechanische hand is voor hooggeplaatste per sonen te Madrid ter bezigtiging gesteld en de vervaardiger heeft bewezen dat zij in het gebruik voor een natuurlijke hand schier niet behoeft onder te doenzoo nam zij o. a. twee realen van tafel en klemde die tusschen duim en vinger, op een wijze, die de vingers van een geroutineerden geldman zich niet zou behoeven te schamen. Sedert eenigen tijd bevond zich in een der voornaamste jongejufvrouwen-kostschool een hulponderwijzeresdie niet slechts het bewijs had geleverd, dat zij vele bekwaamheden bezatmaar insgelijks de gaaf had, die op de meest geschiktste wijze aan baar talrijke leerlingen medetedeelen. Daarenboven was haar omgaug met de oudste leerlingen allerbeminnelijkst, zachtaardig en liefderijk. Door hare innemende handelwijze had zij zich allen tol vriendinnen gemaakt. Voor een paar dagen wordt er een brief aan bedoeld kostschool ontvangen, gerigt aan de beminnenswaardige en zoo algemeen geliefkoosde hulp onderwijzeres. Door een toeval komt dezen brief in verkeerde handen en er blijkt uit, dat de gewaande onderwijzeres, aan wien in dien brief kennis wordt gegeven van het overlijden van een harer ouders, niemand anders is dan een jong student. Zijn tenger, vrouwelijk voorkomen had hem de gelegenheid verschaft, om, als een dame vermomd, in de meisjesschool binnen te sluipen. Men meende algemeen, dat Halévy zeer weinig vermo gen had nagelaten. De toestand zijner familie is echter zeer verbeterd, doordien de weduwe, sedert het overlijden van den toondichter, tot haar verwondering drie brieven heeft beko men, waarin haar wordt kennis gegeven, dat zij een vermo gen van 84,000 fr. aan rente bezit. In den eersten brief meldde haar de wissel-agent Rodriguez, dat hij in het bezit was van 80,000 fr., in gelijke deelen tusschen haar beide dochters te verdeelen; in een tweeden deelde haar van Rothschild mede, dat zij 10,000 fr. rente bij hem staan had, en in een der den de heer Pereire, dat haar overleden man op den boule vard Malesherbes een huis bezat, hetwelk 20,000 fr. rente af werpt, doch hetwelk zij echter niet mag verkoopen. Het gecostumeerde bal ten huize van den graaf de Per- signy te Parijs is zeer luisterrijk geweest en was vooral op merkelijk door het zeldzaam groot aantal schoone vrouwen. De Keizer was tegenwoordig en heeft, ten einde zooveel mo gelijk het incognito te bewarenzes malen zijn costuum tegen andere verwisseld. De befaamde leeuwenjager Chassaing heeft in den nacht van den 15den op den 16den der vorige maand in de nabij heid van Constanline vier groote leeuwen gedood. Drie ble ven er onmiddelijk op de plaats dood. De vierde nam de vlugt maar liet toch zulk een bloedspoor achter, waaruit men kon opmaken dat hij doodelijk getroffen was. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Boedel en Na latenschap van wijlen den Heer JACOBUS HOOYMANS, in leven Mr. Metselaar en Koopmangewoond hebbende en over leden te Voorschotenzoomede zij ten wier behoeve de overledene zich als borg mogt hebben verbondenworden verzocht voor zoo verre zulks niet reeds is geschied, daarvan als nog ten spoedigste en wel uiterlijk vóór of op den 5den April 1862 franco opgave of betaling te doen ten Kantore van den Notaris TROMER, te Voorschoten. Den Schuldeischers in den faillieten boedel van JACOB SCHELLINGER HOUT Gz., Smid te Nieuwkoop, wordt berigtdat de tweede en laatste vergade ring ter verificatie der schuldvorderingen zal gehouden worden Zaturdag den 12den April 1862 des namiddags ten half twee ure, ter Vergaderkamer van de Arrondis- sements-Regtbank te Leidenop het Raad huis aldaar. De bewijsstukken van schuldvorderingen gelieve men voor zoo verre dit nog niet geschied is drie dagen te voren aan den Ondergeteekende in te zenden. De Curator in voornoemd Faillissement A. JONGKINDT CONINCK, Advocaat. Aarlanderveen, 29 Maart 1862. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van Rijnland brengen bij deze ter kennisse van de ingelanden Dat de verkiezing van 5 Hoofdinge landen en 8 Hoofdingelanden-Plaatsvervan gers, ter voorziening in de vacaturesont staande door de gewone aftredingen van de Heeren L. JONKER, Jhr. L. RUTGERS VAN ROZENBURG, G. SPRUYT Azn., J. HOOFTMANNC. A. KEMPENAAR en P. BOONEKAMP, en het bedanken van de Heeren Jhr. Mr. H. HOEUFFT VAN VELSEN en P. DE RAADT, zal plaats hebben op Donderdag den 3den April op de volgende plaatsen en uren 2de districthoofdplaats Houtrijk en Polanen a. op het Raadhuis te Houtrijk en Po- lanen voor ingelanden in de gemeente Houtrijk en Polanen, Zuid-Schalkwijk en Spaarnwoudevan des voormiddags elf tot des namiddags drie ure; b. op het Raadhuis te Slotenvoor de ingelanden 'in die gemeentevan des voor middags tien tot des namiddags één ure 3de districthoofdplaats de Cruguius in de lokalen van het stoomgemaalwerktuig de Cruguiusvoor al de ingelanden van dat district, van des voormiddags elf tot des na middags drie ure; 11de districthoofdplaats Reeuwijk a. op het Raadhuis te Reeuwijkvoor ingelanden in de gemeenten Reeuwijk, van des voormiddags elf tot des namiddag» drie ure; b. op het Raadhuis te Bodegravenvoor ingelanden in de gemeenten Bodegraven en Lange Ruige Weide van des voormiddag» tién tot des namiddags één ure c. in de vergaderkamer van het Water schap Sluipwijkten huize van W. de Knik ker te Sluipwijk, voor ingelanden in de ge meenten Oukoop en Sluipwijk, van des voor middags tien tot des namiddags één ure; d. in het Stationskoffjhuis te Gouda, voor ingelanden in de gemeenten Gouda, Broek en Steinvan des voormiddags tien tot de» namiddags'één ure; 15de district, hoofdplaats Wassenaar a. op het Ambachtshuis te Wassenaar voor ingelanden in die gemeente van de» voormiddags elf tot des namiddags drie ure; b. in het Logement de Roskam te Kat wijkvoor ingelanden in de gemeenten Kat wijk en Valkenburg van des voormiddags tien tot des namiddags één ure c. op het Raadhuis te Voorschoten voor ingelanden in die gemeente, van des voor middags tien tot des namiddags één ure; 16de districthoofdplaats Soetermeer, a. op het Raadhuis te Soetermeer, voor ingelanden in de gemeenten Soetermeer en Zegwaardvan des voormiddags elf tot de» namiddags drie ure; b. in het Logement de Zwaan aan den Leidschendamvoor ingelanden in de ge meenten Stompwijk en Veur, van des voor middags tien tot des namiddags één ure. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, H. C. J. HOOGDijkgraaf. J. T. BUIJS, Secretaris. VAN

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3