N°. 642. Vrijdag 28 Maart. A". 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEID8CH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mer3 Vijf Cents. Prij» der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12{- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 10 m.Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van m. 89 u. 30 m. av. v Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur - van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank te Hoorn Mr. J. A. Haakmanad vocaat aldaar; voorts op verzoek eervol ontslag verleend aan den magazijnmeester, kapitein der artillerie van het leger in Neerl.-Indie J. P. Huyzer. Z. M. de Koning heeft den heer J. C. Eijssell, op het daartoe door hem gedane verzoekeen eervol ontslag toege kend als referendaris bij het ministerie van Binnenlandsche Zaken (afdeeling waterstaat en publieke werken), onder dank betuiging voor de vele en goede diensten in die betrekking aan den lande bewezen. Voorts is in zijne plaats tot referendaris benoemd de heer J. F. Boogaard, thans hoofd-commies. Bij Koninklijke besluiten is aan de gebroeders J. J. en 6. A. Vrijthoff voor hunne personen en wettige afstammelin gen bevestiging verleend van overgang van den adeldom van bun kinderloos overleden oom Jhr. L. B. A. Vrijthoff. De audiëntie, die Z. M. de Koning Woensdag te Amster dam aan commissien civiele en militaire autoriteiten verleende werd zeer druk bezocht. De voorstelling van het Italiaansch opera-gezelschap in den Stadsschouwburg werd Dingsdag avond vereerd met de hooge tegenwoordigheid Van Z. K. H. de Prins van Oranje en eenig gevolg. Na afloop der voorstelling hief het orkest onverwacht bet Wilhelmus-lied aandat door de talrijke toeschouwers met warmte en geestdrift werd toegejuicht. Z. K. H. verliet de zaai onder de luide kreten der aanwezigen. Uit 's Hage wordt berigtdat bij het ministerie voor de Zaken der Hervormde eeredienst bezwaar wordt gemaakt, °ai de gevraagde handopening te verleenen tot vervulling der °penstaande predikantsplaatsen bij de Walsche gemeente, te s Gravenhage en te Leidenmaar daarentegen bereidvaardig heid voor die bij de Walsche gemeente te Haarlem. Zondag avond is te Gorinchem door de politie gearres- ieerd en aan de militaire magt overgegeven de persoon van dobannes Salgeus, uit Utrecht, komende uit Algiers. Hij moet ln 1856 volgens ingewonnen informatien, met pak en zak van ?,'jö post uit Maastricht zijn gedeserteerd en heeft alstoen dienst genomen bij het Vreemdenlegioen te Algiers. Verschei den veldtogten maakte Salgeus medegedroeg zich zeer goed en mogt zelfs de eer genieten gedecoreerd te worden. Nadat hij eervol gepasporteerd wasging hij op reis naar zijn vader stad Utrechtom daar zijn familie te bezoekenen men ver meldt het als een merkwaardigheiddat hij de togt van Al giers naar Gorinchem (meest te voet) gedaan heeft in den tijd van 31 dagen. Woensdag had te Utrecht de plegtige overdragt van het rectoraat der Hooge school plaats, waarbij door Prof. Kover3 een plegtige redevoering werd gehouden en de medailles op de bekroonde prijsvragen uitgereikt. Tot tweede docent aan het Gymnasium te Almelo is door den Gemeenteraad benoemd de heer W. J. Hakkert, thans geplaatst aan het stedelijk instituut voor jongeheeren te Zwolle. Gelijk bekend is, hebben bij het in de lucht springen van de kanonneerboot N°. 2gekommandeerd door den luit. ter zee der 2de klasse J. C. J. van Speykop 5 Februarij 1831 voor de stad Antwerpen, slechts weinige van degenen die zich aan boord bevonden het leven gered. De laatst over geblevene van deze, Willem Frederik van der Heydenis Dingsdag te Botterdam in het Ledematen huis overledenwaar hij sedert 9 Januarij 1858 verpleegd werd. Den 25sten April 1798 was hij daar ter stede geboren. Dingsdag morgen is te Helder op het wachtschip een vonnis ten uitvoer gelegddat zeer veel indruk te weeg bragt bij de manschappen der marine. Een jong mensch van 22 jaren, den rang van constabel (sergeant),bekleedende, had zich herhaalde malen aan verduistering van onder zijn berus ting gestelde scheepsgoederen schuldig gemaakt. Nadat hem het hoofd kaal geschoren en hem alle distinctive teekenen zelfs de knoopen zijner kleederen, waren ontrukt, is hij uit de dienst weggejaagd en daarna door de politie buiten de ge meente gebragt. De Scheveningsche visscherspink Pieter van Duijne, schipper L. Jongejan, lag jl. Vrijdag bij stormweder onder Texel ten anker, doch werd door de hevige windvlagen des avonds te 8 uur van bet anker weggeslagen. Het gelukté den visschers aanvankelijk om de pink van de kust aftehouden, totdat hevige buijen hun dit verder onmogelijk maakte. Des Zaturdags morgens te 6 uur stiet de pink op de steenen

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1