Millioenen Vuurmakers SOUS LE FEUILLAGE, een jong Gezel, Lezing van den Heer TEN KATE. Advertentiën. De Muziekale Correspondentie te 'sHage, Westeinde, 337, ging de moeder haar opzoekenen vond op een korten afstand der woning het lijk van het jonge meisje, dat haar onvoor- zigtigheid met haar leven had betaald. Het arme kind was door een beroerte getroffen. De vrouw van een mijnwerker te St. Walburge is dezer dagen van twee frissche jongens bevallen. Dit is nu wel niets zeldzaams, maar dat 25jarige vrouwtje heeft reeds vroeger twee keeren hetzelfde gelukje gehad, eerst twee jongens, toen twee meisjes, en dit gevoegd bij nog drie enkele gevallen maakt in een betrekkelijk kórten tijd een getalletje van negen afstammelingen. Keizerin Eugenie heeft een deputatie van borduurwerk fabriekanten van Nancy ten gehoore ontvangeneen industrie, die vroeger aan een aanzienlijk getal vrouwen en meisjes werk verschaftedoch op dit oogenblik zeer kwijnende is. De Kei zerin heeft beloofd, in haar kleederen eerlang zoodanige ver anderingen te zullen invoeren, dat daardoor het gebruik van borduurwerk in algemeenheid winnen zal. Bij het laatst gecostumeerde bal bij den graaf Walewski te Parijs was de heer Bacciocche vermomd als een koopman in parfumerien. Hij had daartoe een aanzienlijke bestelling gedaan bij een bekend fabrikant te Londen, wiens bediende een Fransch uitgewekene is. Men verbeelde zich de verrassing van de dames toen zij in ieder pakje parfumerien een exem plaar vonden van het lied le Lion du quartier latin en van het klinkdicht Dumollard. Toen Keizer Napoleon onlangs incognito de Keizerlijke bibliotheek bezocht, bemerkte hij in de leeszaal een jong sol daat die met het hoofd in de handen en met de grootste aandacht een atlas zat te bestuderen. Napoleon klopte hem op den schouder en vroeg: Wat doet gij daar? Mijnheer, ant woordde de soldaat, ik zoek den kortsten weg om maar weer naar huis te komen. Lord Sydney ontving dezer dagen een deputatie, van welke verscheiden leden der beide Huizen deel uitmaakten, om zich over het verleend verlof tot het bespelen der schouw burgen gedurende de stille week voor Paschen te beklagen. De aartsdiaken van Londen voerde het woord, en wees op al de gevaren welke uit het intrekken der bestaande verbodswet, en uit het door een zoo aanzienlijk persoon als de kamerheer der Koninklijke huishouding gegeven voorbeeldkunnen voort vloeien. De heer Denton toonde uit ontvangen brieven aan dat de schouwburgen in vele provincie-steden gedurende de genoemde week, in weerwil van het gegeven verlof, niet ge opend zullen worden, en zag daarin het bewijs van den gods- dienstigen zin der bevolkingen en van haren afkeer van een zoodanige heiligschennis. Ten slotte beloofde lord Sydney de zaak tegen een volgend jaar in nadere overweging te zullen nemen. Halevy's laatste oogenblikken zijn kalm geweest. Hij stierf in zijn leuningstoelin den kring van zijn gezin. De Israëlitische geestelijke, die met de leiding der begrafenis be last is, heeft vergunning verleend, dat op het kerkhof door een koor van het conservatoire een de Profundus zal worden gezongen. In een onlangs te Cambridge gehouden vergaderingten behoeve van het genootschap der bijbellezers voor het leger en vrienden van den soldatenstand, verhaalde de kapellaan der troepen te Aldershott het volgende: Een parochie-geeste lijke te Osborne, die een bejaarden zieke bezoeken wilde, zag bij het binnentreden een dame in den zwaren rouw nevens het bed zitten en hardop voorlezen. Hij wilde zich verwijde ren, maar de dame voegde hem toe, blijf als het u gelieft, ik zou ongaarne zien dat de zieke den bijstand ontbeerde, dien een geestelijke hem verleenen kan. Zij vertrok toen en de geestelijke vond op het bed een boek met voor zie ken geschikte schriftuurtekstenjjiggenwaaruit, naar hij ver nam, de Koningin van Engeland - want zij was die in het zwart gekleede dame - den zieke eenige plaatsen had voor gelezen. Te Erquelinnes is een spoorwegwachtster, die den weg wilde passeren, juist toen een trein in aantogt was, door den tam pon van de locomotief opgenomen en onder de wielen der rijtuigen geworpen. Hare lillende ledematen waren overal langs den weg verspreidal de wielen der rijtuigen waren met bloed bevlekt. Heden beviel door 's Heeren goedheid zeer voorspoedig van een welgeschapen Zoon JANNETJE VELDHUYZEN hartelijk geliefde Echtgenoot van Cs. VAN DER GIESSEN. Soeterwoude 21 Maart 1862. In den Boekhandel van de Firma JAC. HAZENBERG CORNs.Zn., verlangt men tegen billijk loon goed kunnende Vouwen en Innaaijen en geschikt tot het verrigten van loopende werkzaamheden. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan deABoedel en Na latenschap van wijlen den Heer JACOBUS HOOYMANS, in leven Mr. Metselaar en Koopmangewoond hebbende en over leden te Voorschotenzoomede zij ten wier behoeve de overledene zich als borg mogt hebben verbonden worden verzocht voor zoo verre zulks niet reeds is geschied, daarvan als nog ten spoedigste en wel uiterlijk vóór of op den 5den April 1862 franco opgave of betaling te doen ten Kantore van den Notaris TROMER, te Voorschoten. Tot en met 31 Maart zijn de Toegangkaartjes te bekomen bij W. LAU, Ra penburgWijk I, N°. 213, tegen 1.Op den dag der Lezing zijn zij niet dan 's avonds aan de GEHOORZAAL tegen 1.50 verkrijgbaar. zijn uit onze FABRIEK reeds afgeleverd, en bewijzen, door den algenieenen bij val het doelmatige gebruik. HH. Winkeliers en verbruikers worden verzochtom hunne geëerde orders zoo spoedig mogelijkin te zendenom die geregeld te effectueren. Voor BranderijenStookerijen en in het algemeen voor alle Fabriekenwaar aan spoedig en goed vuur behoefte isbeveelt zich dit fabrikaat bijzonder aan. L. VAN DER 1IILST CORP. Fabriekanten in Kurken en Vuurmakers. Nieuwe Molstraat, te 's Hage. heeft onder meer andere Werkeningevolge de Maandlijstonder haar Volgnom- mer 3256 uitgegevenen benevens haren Catalogus, in de bekende Depots verkrijgbaar gesteld POLKA-MAZURKA. 6 Pag. a 42 Cts. door ILtm V. KEVIUS. behrUver van de alom bekende imcle-Tontn-Ctelop» 1i ii11

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3