Buitenlandsch INieuws. Tot deurwaarder bij de arrondissements-rechtbank te 's Hage is benoemd de heer van der Heiden. Vrijdag overleed te Rotterdam in den ouderdom van 53 jaren Mr. Aart Veder, advocaat aldaar, kommandeur der orde van de Eikenkroonen ridder der orde van den Neder - landschen Leeuw. Het standbeeld van Ary Scbeffer is Vrijdag te Dordrecht aangekomen. Het bouwen van een nieuwe R. K. kerk en toren te Delftshaven is in het openbaar aanbesteed. Behoudens nadere approbatie is de heer van den Heuvel te Tilburg daarvan aan nemer geworden voor f 55,442. Ofschoon in de Hervormde kerk te Ellekom thans geen ongeregeldheden meer plaats grijpentoch gaan de dingen niet den gewonen gang. Ds. van Rossum doet des Zondags niets meer dan een preekde gemeente bidt noch zingt. Beroepen bij de Herv. gemeente te Loosduinen Ds. W. Menze te Voorthuizen, en te Oudwoude Ds. H. J. Huber te Sebaldeburen. Ds. S. Evenhuis te Heusden is beroepen bij de Chris telijke Afgescheidenen gemeente te Scharnegoutum en te Bolsward. Beroepen bij de Evang. Luthersche gemeente te Mon nikendam den proponent A. M. J. Rumke. Gisteren vermeldden wij in der haast, door een vrien delijke hand daartoe in staat gesteldde predikanten die op het twaalftal geplaatst zijn voor de vacature, veroorzaakt door het vertrek van Dr. E. Laurillard. Thans in staat gesteld de uitslag der stemming medetedeelenwillen wij onze lezers daarvan niet onkundig laten. Bij de eerste stem ming, waarbij 37 van de 40 leden tegenwoordig waren, ver kregen Bron 31, Hoevers 30, Stemberg 27, Hofstede de Groot 24, Witzenburg 24, Hugenholtz 22, ter Haar 21, Posthumus Meijjes 21, Moorrees 21 stemmen, en alzoo de volstrekte meerderheid. By een tweede vrije stemming met gelijk getal leden niemand de volstrekte meerderheid. Bij de derde stemming tusschen de heeren Tijdeman, Pierson, van der MeulenBeekman, Alb. v. Toorenenbergen en Steinfurti waarbij slechts 35 leden tegenwoordig warenwerden de drie eersten met 23, 22 en 18 stemmen genomineerd. Den 4den April zal het zestal gemaakt worden. De Vereenigde Vergadering van hoofdingelanden van Rijnland heeft tot haar Voorzitter gekozen den heer T. P. Viruly, en, tot benoeming van een Dijkgraaf, die aan de beurt der aftreding is, opgemaakt een drietal, waarop Mr. H. C. J. Hoog op nieuw als eerste kandidaat met bijna alge- meene stemmen is geplaatst. De overige kandidaten waren de heeren S. Piek en Jan van der Breggen Fz., Hoogheemraden van Rijnland. Wij vernemen, dat aan den heer Desertine door de plaatselijke commissie van geneeskundig toevoorzigt, waarvan hij lid is, bij gelegenheid zijner vervulde 25-jarige dienst als Heelkundige, een fraai bewerkte bokaal op zilveren voet, met inscriptie voorzienwerd aangeboden. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 41°, des avonds te 8 uur 39°, te 10 uur 37°. Zaturdag morgen te 5 uur 34°, te 8 uur 36°, te 12 uur 38°, 's namiddags te 2 uur 38° en te 4 uur 38°. De Oostenrijksche regering doet door een commissie van genees- en scheikundigen een naauwkeurig onderzoek instellen naar een zelfstandigheidwaarvan men in eenige gedeelten van Zuidelijk Amerika op zonderlinge wijze partij trekt. Het blad van een heester, die den naam van Coca draagt, en waarvan men op de plaats zelf een overvloedige oogst heeft, bezit de eigenschap voor honger en vermoeijenis te vrijwaren, daar het hen, die het kaauwen, in de gelegenheid stelt, om verscheidene dagen zonder eten en slapen te blijven. Arbei ders werkten door dat gebruikbijna zonder ophoudeneen geheele week bijna achter elkander en de Indianen volbrengen, zonder ander voedsel dan het blad van den Cocasoms reizen van honderd mijlen door dagelijks 15 a 20 mijlen te voet afteleggen. Mogten de navorschingen van het wetenschappelijk onderzoek met een gunstigen uitslag bekroond worden, dan zou dat middel in deze dure tijden van een zeer gewigtige beteekenis zijn. De Belgische Kamer der afgevaardigden heeft met een parige stemmen besloten de Antwerpsche petitie, met verzoek om opheldering, aan de Ministers van Oorlog, Justitie en Finantien te renvoyeren. Daar nu alle ophelderingen omtrent het daarin voorkomende reeds gegeven warenwordt dit be sluit dan ook beschouwd als gelijk te staan met een eenvou dig overgaan tot de orde van den dag, iets waarover men te Antwerpen wel alles behalve tevreden zal zijn. Ofschoon het gouvernement zeer stellig voornemens schijnt tot verwerping van het stelsel van schadeloosstelling aan de steden voor militaire servitutenis het evenwel na de lang durige discussien over de Antwerpsche adressen niet onwaar schijnlijk dat er pogingen zullen worden gedaan om de ten dien opzigte bestaande wetten gewijzigd te krijgenin dien zin dat militaire servituten binnen de steden voortaan zooveel mogelijk kunnen worden afgeschaft. De Minister van Finantien heeft zeer veel succes ge had op een krachtige rede, waarin hij een beroep heeft ge daan op de vaderlandsche gezindheid der Antwerpenaars, uit wier midden de eerste anti-annexionistische manifestatien in 1860 zijn uitgegaan. Het voornaamste argument, hetwelk men in de daarop gevolgde debatten deed geldenwas het feit dat de stad Antwerpen ten gevolge barer fortificatiën tegen een inval gedekt was, terwijl het overige gedeelte des lands door den vijand kon geteisterd worden. Dat is nu wel waar, maar men twijfelt toch zeer, of de sprekers die in de Antwerpsche meeting zijn opgetreden en door sommige Ministers met den naam van bezetenen werden bestempeld, door dat argument tot een andere overtuiging zullen komen. Te Parijs zal den 15den Mei aanstaande geopend wor den het hotel de la Paix, bevattende 700 slaapkamers, be halve de kamers voor dienstboden, de eet- en leeszalen.en 80 kabinetten. Voor de schellen is een lengte van 40,000 el electrieke draden; 18,000 ellen zijn gebruikt aan tapijten voor de kamers; 20,000 kilo wol en 10,000 kilo paardehaar voor matrassen, en de spiegels beslaan 10,000 vierkante ellen. Er zijn aangeschaft 3000 lepels en 8000 vorken. Het volgende staaltje van vriendschap tusschen een hond en een kat verdient wel vermelding. Eenige dagen geleden, wilde een slagter te Lyonzich van zijn kat ontdoen. Hij begaf zich daartoe naar den oever der Rhone, de arme kat in een doek geknoopt, met zich dragende; hij was vergezeld van een grooten slagtershonddie door onophoudelijk huilen zich tegen de terechtstelling van zijn ouden kameraad scheen te willen verzetten. Op den oever aangekomen, wierp de slag ter de kat gehuld in haar lijkkleedeen eind ver in de Rhone; maar onmiddelijk sprong de hond in het water, zwom uit al zijne magt naar de kat toe, pakte met zijn tanden den doek beetwaarin de kat druk aan het spartelen was en bragt haar weder aan den kant. In plaats van door die hondenlie- vendheid getroffen te zijn, pakte de slagter de doek weder op en wierp ze nogmaals in den stroom. De hond op zijn beurt, sprong zijn vriendin weder na, pakte haar lijkgewaad, doch in stede van naar den kant terugtekeeren beducht voor een herhaling der executiezwom hij naar de overzijde alwaar hij zijn vracht op den kant nederlegde. Een liefderijk voorbij ganger opende den doek, waarop de kat uit al haar magt het hazenpad koos, zonder haar redder zelfs met een groet haar dank betuigd te hebben. De hond, haar nagezien hebbende tot dat zij uit het oog was, sprong weder bedaard in de ri vier en zwom op zijn gemak naar den overkant terug, het bewustzijn met zich voerende een edele daad verrigt te hebben. Abd-el-kader, die nog steeds uit de Fransche schatkist een jaargeld van 120,000 francs geniet, heeft aan den heer de Thouvenel geschrevendat hij aan Keizer Napoleon twee paarden zal zendenin rechte lijn afstammende van de merrie van den profeet. Een vrouw, die te St. Mars de Contais tegen het on- weder onder een eikenboom schuildeis door den bliksem ge troffen, die haar om den boom wierp, zoodat de haren in de takken zatenterwijl haar de kleederen van het lijf waren gerukt, haar klompen aan stukken geslagen en één oor afge sneden.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2