N°. 638. Maandag 24 Maart. A0. 1862 Binnenlandsch Nieuws. LEI list II DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts; Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 89 n. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot mededirecteur der Nederl. Bank de heer Johannes Ludentot directeur van het postkantoor te Meppel de heer J. A. Hinsbeeck, thans te Brielle en in diens plaats de heer P. J. A. de Fremery, commies der pos terijen 1ste kl. en tot commies der posterijen van de 1ste kl. P. J. Wakkers en van de 2de kl. B. J. Herweijer, Op het daartoe gedaan verzoek is aan den kapitein, der infanterie van het leger in Nederlandsch Indie W. F. A. Eckhardt, thans met verlof in Europa, met 1°. April eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militaire dienstmet toekenning van pensioen. Vrijdag morgen is een gedeelte van het personeel van de Koninklijke hofhouding uit de residentie naar Amsterdam vertrokken. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft Woensdag, als in specteur der kavallerie, de te Zutphen in garnizoen liggende eskadrons van het 4de regement dragonders, benevens de stallen de kazerne en het magazijn geïnspecteerd. Z. M. de Koning van Hannover heeft de insignien van iet grootkruis der orde van de Eikenkroon toegezonden aan Mr. J. P. p. baron van Zuylen van Nyeveltoud-minister van Buitenlandsche Zaken terwijl Z. M. de Koning van Pruis- sen tot ridder-grootkruis van de kroonorde heeft benoemd den baron de Tornacopresident van het Luxemburgsche Ministerie. Het nieuwe tarief van rechten op den in-, uit- en door- v°erdat bij de Tweede Kamer is ingekomen is ingerigt "aar de hoofdbeginselen der vorige wetsontwerpen: heffing "aar de waarde van een invoerrecht van 5 pCt. op voorwer- Peu die als volledige fabricaten zijn te beschouweneen ge utrecht, overeenkomende met het normaal recht van 5 pCt. T°or die artikelenwaarvan weinig of geen verschil in soort bestaat of welke voor benadering minder vatbaar zijnvoor enkele artikelen, welke in concurrentie komen met hier te lande aa" accijns onderworpen goederen, en voor artikelen, welke tot uitsluitend verbruik bij de meergegoeden stand dienen fechten die hooger klimmen dan het normaal recht; zooveel mogelijk gelijke belasting van alle artikelen welke onderling "vet elkander verwant zijnvrijstelling van grondstoffen en zoo veel mogelijk van die artikelen, welke aan de schatkist geene of onbeduidende opbrengst kunnen opleveren- een recht van 2 tot 3 pCt. voor die fabrikaten welke tevens als grondstof fen kunnen worden gebezigd en afschaffing van alle uitvoer rechten behalve een overgangsrecht op linnen en katoenen lompen. Heden Zaturdag morgen is de fraaije prachtbijbel met ebbenhouten lezenaar aan Z. M. den Koning aangeboden door eene commissie, bestaande uit de heeren J. L. Bernhardi, H. Nagtegaal en J. J. H. Kemmer, die zich daartoe des mor gens ten 10 ure uit het logement het Keizershof op het Buitenhof te 's Hage naar het paleis hebben begeven. Die commissie is aan het paleis ontvangen door twee van 'sKonings adjudanten en schaarde zich vervolgens kringsge wijs in een der zalen, waarna Z. M. binnentrad. H. D. werd toegesproken door den heer Bernhardidie op den aangeboden N bijbel en lezenaar wees als hulde des volks wegens de groot moedige handelingen van Z. M. verleden jaar bij den waters nood. Tevens mogt de uitvoering ten bewijze strekken, dat Nederland in dit opzigt niet voor het buitenland behoefde achter te staan. Blijkbaar getroffen nam Z. M. met de meeste welwil lendheid het aangebodeue aanen voegde er bijdat hij de woorden in de H. Schrift vervat in 't hart zijns zoons had ingeprent, dat hij een geluk mogt smakenschaarsch een vorst geschonkenvan zulke treffende blijken van gehechtheid zijns volks te mogen ondervindenen Z. M. uitte deu wenschdat het gesprokene in deze bijeenkomst den volke mogt kenbaar gemaakt worden, en gaf HD. dank te kennen jegens allen, die hadden medegewerktom het doel te verwezenlijken. Hierna werd door den heer Bernhardi de wensch geuit, dat de aan Z. M. overgebragte geschenken in deze hofstad mogten worden tentoongesteld, waarop door den Koning geen afwij zend antwoord werd gegeven. Deze plegtigheid, welke door personen uit alle standen werd bijgewoond, liet een diepen indruk op alle aanwezigen achter. Zij werd besloten met zingen van het laatste vers van den 134sten Psalm. Dat 's Heeren zegen op U daal'! Zijn gunst uit Zion U bestraal'! C. Hij schiep 't heelal, Zijn' naam ter eer. V Looft, looft dan aller Heeren Heer!,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1