KUNST VOORSTELLIN G Buitenlandsch Nieuws. werden als met een too verslag de beide kanten op verschei dene plaatsen met bengaalsch vuur verlicht, en de muziek van het garnizoen en van eenige muziekanten der schutterij deed van onder een met draperien in groen en chassinetten en met licht gedecoreerde tent voor het gouvernementshuis het Wil helmus van Nassauwen en het volkslied hooren en vergastte de wederom in verschillende vaartuigen en per voet toege stroomde menigte door het uitvoeren van verschillende stukken tot laat in den avond. Onderwijl werden de toehoorders, aan zoo iets niet gewoon, aangenaam verrast door het afsteken van eenig vuurwerk, door de artillerie gereed gemaakt, op het fortwaaronder een gekroonde W bijzonder uitmuntte. Een feestelijk onthaal scheen er bij onzen gouverneur niet te zijn, ofschoon het gouvernementshuis, misschien door eenige genoodigden, vrij wel bezet scheen. Alles is tot groot genoe gen geloof ik, van allen afgeloopen en door al wat we zagen en hoorden de gedachtenis aan Z. M. den Koning, wien God lang nog spare! bij velen, zoo niet bij allen, Nederlanders ten minste, verlevendigd. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 44°, des avonds te 8 uur 42°, te 10 uur 40°. Vrijdag morgen te 5 uur 40°, te 8 uur 42°, te 12 uur 47°, 's namiddags te 2 uur 46° en te 4 uur 41°. 't Dezer dagen waren te Berlijn twee dames en twee heeren in een Omnibus gezeten. Een der dames begon zich wat on rustig heen en weer te bewegen; zij kreeg kramptrekkingen, zoodat de andere vroegen wat haar scheelde. De dame bloosde, doch verklaarde tochdat zij een hevige pijn boven aan haar been had, even alsof haar iets beet. De andere dame bood haar hulp aanom de zaak te onderzoeken en terwijl de beide heeren zich omkeerden, ontdekte zij onder de rokken harer gezellin twee groote bloedzuigersdie zich boven aan het been hadden gehecht en druk met zuigen bezig waren. Men onder vroeg den conducteur; deze mompelde iets, maar haalde van onder de bank een pot voor den dagdie bloedzuigers be vatte en waarvan door het niet sluiten van het dekselaan de dame bloedverlies was berokkend. In het Victoria-theater te Berlijn had dezer dagen een soort van politieke demonstratie plaats. Een der zangers droeg eenige coupletten voor, waarvan de hoofdinhoud nederkomt op de tegenstelling van den rijke die toch geestelijk en zedelijk arm kan zijn en den arme die men op dat gebied rijk mag noemen. In het laatste couplet schilderde hij eerst het Hee renhuis met zijn rijke grondbezitters en besloot met den uit roep: Gij arm rijk huis! Daarna beschreef hij het huis der Afgevaardigdenwaarin slechts eenvoudige uit het volk voort- gekomene mannen zitting hebben, die thans onverrigter zake worden naar huis gestuurd, maar wie de sympathie van het gansche land volgt. Aan de woordenGij rijk arm Huisviel van de zijde van het zeer talrijke publiek een oorverdoovend en telkens herhaald applaudissement ten deel. Dezer dagen vangt te Parijs de verkoop aan van het mobilair van zekere mevrouw A. D. Onder de in dien inboe del ten toon gestelde wonderen bevindt zich een prachtig col lier, bestaande uit 8 rijen van 606 parelen, 24 met rozen en brillanten versierde braceletten, 21 ringen, 32 broches met brillantenpaarlen saphiersturkooizenrobijnen en smarag den 10 paar oorringenmet zeer groote brillanten en twee peervormige paarlenvan een ontzaggelijke waarde. Het zilver werk weegt 120 ^kilogrammen. Onder het goud bevindt zich een nachtvaas en lamp en een lavabo. - In de beide anticham bres, in de eetzaal en in verschillende bijvertrekkenbewon dert men pendules Louis XIV, meubelen a la renaissance, porceleinen van Sèvres, SaksenChina en Japan. De bibliotheek eindelijk, waarvan de lijvige catalogus bij Lavigne verkrijgbaar is gesteld bevat de kostbaarste en zeldzaamste werken. Die verkoop zal 27 dagen duren. j De Onderkoning van Egypte spreekt sedert eenigen tijd van Engeland en de Londensche wereldtentoonstelling in den aanstaanden zomer te gaan bezoekenen hoogstwaarschijnlijk zal hij dit plan in uitvoering brengen. De bijdragen van Egypte voor de wereldtentoonstelling worden gereed gemaakt; daaronder zijn eenige kanonnen en geweren van een verbeterd maakselhetwelk door den Onderkoning zeiven is uitgevon den. De vermaarde juweelenwelke door den Franschen oud heidkundige Mariette, eenige jaren geleden aan de mummie van een dochter der Pharao's gevonden zijnj, zullen insgelijks naar Londen worden gezonden en zekerlijk behooren onder de voorwerpenwelke in dien wereldbazar het meest de oogen tot zich trekken. De heer Mariette zal zelf ook lid zijn van de Egyptische commissie voor de tentoonstelling. OFFICIEEL NIEUWS. Aan Burgemeester en Wethouders is vergunning [aange vraagd door Eduard Jan Hooskoopmanwonende binnen deze gemeente, tot het doen plaatsen van een magazijn van brandstoffen op den grond van de Smitspoort in de Westha venstraat, uitmakende een gedeelte van Sectie C. N°. 1164. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijn, ten opzigte der informatiën de commodo et in- commodo, opgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het Baadhuis dezer gemeente, op Maandag den 24sten Maart, des voormiddags ten li ure. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 17den Maart 1862. 11 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens aan den hoofdingang der woning geen wijk of volg - nommer te hebben. 2 wegens op zijn hondenkar zittende te hebben gereden. 1 wegens het los en zonder toezigt laten staan van een be spannen hondenkar. 4 wegens het werpen van vuilnis in het water. 1 wegens het werpen van vuilnis op straat. 1 wegens het rijden over de Klinkerstraat. 2 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens staande op de kantwal te baggeren. 3 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. 2 wegens overtreding van art. 324 der algemeene politie verordening. Advertentiën. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zyn aan den.Boedel en Na latenschap van wijlen den Heer JACOBUS HOOYMANS, in leven Mr. Metselaar en Koopmangewoond hebbende en over leden te Voorschotenzoomede zij ten wier behoeve de overledene zich als borg •oogt hebben verbonden worden verzocht voor zoo verre zulks niet reeds is geschied, daarvan als nog ten spoedigste en wel uiterlijk vóór of op den 5den April 1862 franco opgave of betaling te doen !en Kantore van den Notaris TBOMER, te Voorschoten. voorbeen: „DE TWEE KOLOMMEN.» HAARLEMMERSTRAAT, Wijk IV. No. 383. ZATURDAG en MAANDAG avond ten acht ure, NIEUWE BUITENGEWONE Nooit alhier vertoond. Door den beroemden Professor SPRIET COMP, met de Familie BOURDALAISE. G. A. J. TETHOFF.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3