Vrijdag 21 Maart. A". 1862 N°. 686 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eD franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noro- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 53 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraatj 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45m.. 'savonds te 8 u. 10 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, üingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. - Men verneemt, dat Z. M. benoemd heeft tot grootkruis der orde van de Eikenkroon de Pruissische generaal-majoor graaf zu Münster-Meinbövelcommandant van de 8stebrigade cavallerie en tot officier van die orde de Pruissische luitenant kolonel Kückert, genaamd Burcbardi, directeur der genie te Luxemburg. Men verneemt nog, dat Z. M. tot offic. der orde van de Eikenkroon beeft benoemd Mr. J. T. Bodel Nijenhuis, afgetreden secretaris der Nederlandsche maatschappij van Letterkunde te Lei den. - Z. M. heeft door die onderscheidinghulde bewezen aan de langdurige, verdienstelijke en ijverige vervulling van die be trekking. Be beer Bodel is op maatschappelijk en wetenschap pelijk gebied gunstig bekend. Als bezitter van een uitgebreide en met veel moeite bijeengebragte verzameling van portretten, teekeningen en kaarten bewees hij aan de beoefenaars van ge schiedenis en van de schilderkunst vele belangrijke diensten. Bereidwillig om ieder ten dienste te staanwat letterkundige en geschiedkundige navorschingen betroffen, was hij in het bijzonder de hulp van Mr. G. Groen van Prinsterer, zijn vriendbij de uitgave der Archives de la Maison d'Oranje Nassau. Be daarbij behoorende Tables des matiéres et des let tres werden door hem vervaardigd. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Horst Mr. J. L. G. L. P. Haex, adj.-comm. 1ste kl. ter prov. griffie van Limburg; tot notarissen te 's Gravenhage J. B. L. Le Butte en Mr. H. Reijers en tot commissaris van politie en waterschout te Hellevoetsluis en commissaris van rijkspolitie op het kanaal van Yoorne J. W. Kemna, inspec teur van politie te 's Gravenhagetot burgem. der gemeente Klundert J. A. Muller, en tot schoolopziener in het 6de schooldistrict der provincie Zeeland Jhr. Mr. L. F. van Pan- huys te Goesin plaats van Mr. F. van Deinseop verzoek eervol ontslagen. Z. M. de Koning zal Woensdag 26 Maart in het paleis te Amsterdam audiëntie verleenen aan commissiencivile en militaire autoriteitenofficieren en militairen en den volgenden dag aan particulieren. Bingsdag hebben Gedep. Staten van Noord-Brabant bij ge motiveerd besluit beslist dat er geen termen aanwezig zijn om de dezer dagen te 's Hertogenbosch plaats gehad hebbende verkiezing te vernietigen, en mitsdien zoowel die, waarbij Jhr. Mr. Ver- heijen als die waarbij de heer Elen tot lid van den gemeente raad gekozen werdgoedgekeurd. Z. K. H. Prins Hendrik zal binnen kort voor eenige dagen naar Luxemburg vertrekken. Men verzekert, dat Engelsche en Nederlandsche maat schappijen bij de Fransche regering aanzoek hebben gedaan om afstand van grond in Cochin China. Dingsdag had te 's Hage door de Maatschappij van Landbouw de aanbesteding plaats van het maken en plaatsen der tenten, bestemd voor de vee-tentoonstelling, welke ter gelegenheid der Algemeene Tentoonstelling door die Maat schappij dezen zomer te houden in de Koekamp zal plaats hebben. De minste inschrijvers waren de heeren van Ellink- huyzen en Zoon voor de som van 19029. In de Woensdag gehouden zitting van den Gemeente raad van 's Gravenhage zijn de beraadslagingen voortgezet over de ontwerp-verordening houdende regeling van het gym nasium te dier stede. Na het brengen van eenige wijzigingen in verschillende artikelen is de geheele verordening aangeno men met 21 tegen 5 stemmen. Tegen: de heeren de Pinto, Souri, Polak, Daniels, Francois en Yrolik. Bij deze veror dening is o. a. bepaald' dat de tegenwoordige onderwijzers die niet op nieuw als zoodanig raogten worden aangesteldbij voortduring in het genot van drie vierden hunner tegenwoor dige jaarwedde zullen blijven. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft tot eersten ge neesheer in het Buitengasthuis benoemd Dr. C. D. L. Huet. Te Winschoten heeft weder een executie plaats gehad wegens niet betaling van den hoofdelijken omslag over 1861. Het eerste stuk dat ten verkoop aangeboden werdbestoud uit een houten sigarenkistje, waarvoor reeds dadelijk de be langrijke som van 262 geboden werd. De ambtenaar, met de vervolging belast, staakte daarop den verderen verkoop. Dit nu is de tweede executie van dien aard en men meen dat het er niet bij blijven zal. Wijl het juist de me goeden zijndie zich op deze wijze pogen te verzett de besluiten van den gemeenteraadverwekken die ha veel opspraak. Ter gelegenheid van den laatsten vei

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1