N°. 635. Donderdag 20 Maart. A°. 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 9 m. Naar Haar lem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 14 n). Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks 's middags 2 u. uitgezonderd de Zondagen. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m.. 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23 over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belas tingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen, en der Rhijn- vaartrechtenalsmede entreposeur te Tiel den heer I, G. Nie- hotthans ontv. te Oss. Bij Zr. Ms. besluit van 6 dezer is met wijziging van dat van 26 Augustus 1852 (Stbl. N°. 142), bepaald dat de Algemeene Commissie van liquidatie der zaken betreffende de voormalige Wees- en Momboirkamersingesteld bij de wet van 5 Maart 1852 (Stbl. N°. 45), bestaat uit hoogstens zeven leden. De kapitein J. F. van Regterenonlangs benoemd bij het 6de reg. inf., is, naar men met zekerheid verneemt, over geplaatst bij het 4de bat. van dat reg. in garnizoen te Ber gen op Zoom. Bij het contingent militairenhetwelk dit jaar naar Iodie zal worden uitgezonden, zullen worden begrepen 10 onderofficieren en 20 korporaals van het wapen der artillerie. Uit een door het Departement van Finantien openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de maand Februarij 1862 blijkt, dat die middelen hebben bedragen ƒ8,869,217,78 tegen f 8,704,133,42j in hetzelfde tijdvak van 1861. Op Woensdag den 2den April, des voormiddags ten 11 ure zal bij de directie der marine te Willemsoord worden aan besteed, het maken, leveren en stellen van verschillende werk tuigen en andere voorwerpen in de werkplaats tot herstelling van stoomtuigen op het marine etablissement te Willemsoord. In den Koninklijken Franschen schouwburg te 's Hage zullen Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd door de tooneellisten van Z. M. hoftheater: les Femmes terribles, comédie nouvelle en les Rivaux d'eux-mêmes. In der tijd was door den heer Riesz te 's Hage een vordering ingesteld tot verklaring dat een artikel door den heer H. C. Bekking geschreven en voorkomende in de Nieuwe Kott. Ct. van het einde van 1860, zou zijn lasterlijk, hoonend en beleedigend, tot schadevergoeding enz. Nadat die zaak eenigen tijd was geschorst, is zij den 26 Februarij 11. voor de arrondissements-rechtbank te 's Hage op de hoofdzaak voort gezet, en werd bepleit voor den eischer door Mr. Kappeyne van de Coppello en voor den gedaagde door Mr. G. M. van der Linden. Dingsdag heeft de Rechtbankzamengesteld in deze uit de heeren CertonEmants en van de Kasteele, bij een breedvoerig vonnis aan den heer Riesz zijn vordering ont zegd en hem veroordeeld in de kosten. Ten vervolge op een vroeger berigtdat bij de Rege ring het voornemen bestaat de burgerlijke geneeskundige dienst van de militaire aftescheiden, deelt het Bat. Handelsblad mede dat de residenten der drie hoofdplaatsen zijn aangeschreven binnen 6 weken na de plaatselijke geneeskundige commissien gehoord te hebben een advies uittebrengen aan den chef der geneeskundige dienst en zouden deze 6 weken later een rap port moeten aanbieden aangaande de afscheiding, zoo ver die doenlijk is, de organisatie der burgerlijke geneeskundige dienst en de finantieele gevolgen van dien. Men verneemt dat de commissie, voor het in de maand Junij eerstkomende aftenemen examen voor de betrekking van surnumerair der registratie en domeinen dit jaar is zamen gesteld als volgt; de heeren W. Lee, directeur der registratie en domeinen in de provincie Zuid-Holland, president; W. T. Gratama, inspecteur der registratie en domeinen te Groningen; W. L. J. Spoor, inspecteur te 's HertogenboschL. R. van Ouwenaller, ontvanger der successie en burgerlijke akten te Utrecht, en Jhr. Mr. A. M. C. Sandberg, ontvanger der re gistratie en domeinen te Hoogeveensecretaris. Het examen zal waarschijnlijk te Utrecht plaats hebben voor 8 vacatures. De Paus heeft aan zijn internuntius bij het Nederl. Hof, Mgr. Vecchiotti, een blijk van erkenning der diensten door hem aan den H. Stoel bewezen, doen toekomen een verza meling van alle medailles, die tijdens zijn pontificaat te Rome zijn geslagenwaaronder exemplaren van groote waarde. Het Weekblad de Nederlandsche industrieel meent in het tarief van rechten op den in- en uitvoer te vinden een privilegie in zake van belastingen voor de reeks van vrijdom men, die den vreemden handelaar, den vreemden industrieel verleend wordt en herhaalde malen bij de wet bekrachtigd is, zoo dikwijls zij een tarief van inkomende rechten heeft vast gesteld. De artikelen van het tarief, die waren betreffen .welk^ Nederland zelf niet voortbrengt, komen misschien minder in aanmerking; doch ten aanzien van alle andere gaat naar haar inzien het beweren op: de wet stelt vrij, de Grondwet ver-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1